دانلود کتاب شیمی معدنی آقابزرگ و ملاردی

(دیدگاه کاربر 2)
شناسه محصول: 18 دسته: , , برچسب: تاریخ انتشار: 10 خرداد 1400تعداد بازدید: 378
قیمت محصول

رایگان

جزئیات بیشتر

رمز فایل

cafejozve.ir

زبان

فارسی

مولف

دکتر آقابزرگ, دکتر ملاردی

قوانین استفاده

خرید محصول توسط کلیه کارت های شتاب امکان پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود محصول در اختیار شما قرار خواهد گرفت و هر گونه فروش در سایت های دیگر قابل پیگیری خواهد بود.

  • دسترسی به فایل محصول به صورت مادام‌العمر
  • ۶ ماه پشتیبانی کاملا رایگان و تضمین شده
توضیحات مختصر محصول
دانلود کتاب شیمی معدنی آقابزرگ و ملاردی

دانلود رایگان کتاب شیمی معدنی آقابزرگ | جلد ۱ و ۲ و ۳

کتاب شیمی معدنی آقابزرگ با سنتز و رفتار ترکیبات معدنی و آلی فلزی سروکار دارد. این رشته ترکیبات شیمیایی را که بر پایه کربن نیستند، شامل مواد شیمی آلی می کند. تمایز بین این دو رشته کاملاً مطلق نیست زیرا در زیر رشته رشته شیمی آلی فلزات هم پوشانی زیادی وجود دارد. این برنامه در همه جنبه های صنایع شیمیایی از جمله تجزیه و تحلیل ، علوم مواد ، رنگدانه ها ، سورفاکتانت ها ، پوشش ها ، داروها ، سوخت ها و کشاورزی کاربرد دارد.

کتاب شیمی معدنی آقابزرگ

دانلود رایگان کتاب شیمی معدنی ۱ آقابزرگ pdf

شیمی آلی به ترکیباتی گفته می شود که حاوی اتم های کربن موجود در آن هستند. بنابراین شاخه ای از شیمی که به مطالعه ترکیبات می پردازد و از اتم های کربن-هیدروژن در آن تشکیل نشده است ، “شیمی معدنی” نامیده می شود. به عبارت ساده این مغایر با شیمی آلی است. موادی که پیوند کربن و هیدروژن ندارند فلزات ، نمک ها ، مواد شیمیایی و غیره هستند.

در این سیاره شناخته شده است که حدود ۱۰۰۰۰۰ تعداد ترکیبات غیر آلی وجود دارد. شیمی معدنی رفتار این ترکیبات را به همراه خواص آن ها خصوصیات فیزیکی و شیمیایی آ نها را نیز مطالعه می کند. عناصر جدول تناوبی به جز کربن و هیدروژن در لیست ترکیبات غیر آلی موجود است.

دانلود کتاب شیمی معدنی ۲ آقابزرگ pdf

بسیاری از عناصر از نظر فنی مهم هستند، به عنوان مثال تیتانیوم ، آهن ، نیکل و مس از نظر ساختاری و الکتریکی استفاده می شوند. همچنین فلزات انتقالی ، چندین آلیاژ مفید با یکدیگر و با سایر عناصر فلزی تشکیل می دهند.

کتاب شیمی معدنی آقابزرگ ، مطالعه موادی است که ماده از آن ها تشکیل شده است. شیمی بسیار تجربی است زیرا فقط در صورت مخلوط کردن کامل مواد با یکدیگر می توانید میزان کاهش را مطالعه کنید. خوشبختانه ، شما برای درک بهتر شیمی نیازی به سلامتی و ایمنی خود ندارید زیرا دانشمندان شجاع قبلاً این کار را کرده بودند. بیش از صد عنصر وجود دارند که ماده جهان و جهان ما را تشکیل می دهند. آها با هم ترکیب می شوند و هزاران هزار ترکیب ایجاد می کنند.

یک ترکیب شیمیایی از اتم های عناصر مختلفی که توسط یک پیوند شیمیایی به یکدیگر متصل شده اند ، تشکیل شده است. پیوندها به قدری محکم هستند که این ترکیب مانند یک ماده واحد عمل می کند. اتم های متصل شده مولکول هایی را تشکیل می دهند و مولکول ها به هم متصل می شوند و ترکیب را می سازند.

دانلود کتاب شیمی معدنی ۳ آقابزرگ pdf

فرمول شیمیایی علامتی است که دانشمندان برای نشان دادن تعداد و نوع اتم های موجود در یک مولکول با استفاده از نمادهای اتمی و اشتراک های عددی استفاده می کنند. فرمول شیمیایی یک نمایش ساده از مولکول سه بعدی است که وجود دارد. یک فرمول شیمیایی یک ماده را توصیف می کند ، دقیقاً به اتم های تشکیل دهنده آن. سه نوع اساسی فرمول شیمیایی وجود دارد ، فرمول تجربی ، فرمول مولکولی و فرمول ساختاری.

شیمی آلی فلزی، یک علم میان رشته ای در شیمی معدنی ، طی سه تا چهار دهه گذشته با سرعتی خارق العاده رشد کرده است. از منظر دانشگاهی ، تلاش برای روشن ساختن ماهیت پیوندها در لیست فزاینده ای از ترکیبات آلی فلزی مهیج ، به درک واضح تری از ماهیت و تنوع پیوندهای شیمیایی منجر شده است.

از ترکیبات آلی فلزی به عنوان عوامل تجزیه همگن در صنایع استفاده می شود. مباحث مطرح شده در این کتاب بینش جدیدی در زمینه شیمی آلی فلزات به خوانندگان ارائه می دهد.

شیمی آلی فلزی یک مطالعه ترکیب آلی است. از آنجا که بسیاری از ترکیبات فاقد این پیوندها از نظر شیمیایی یکسان هستند ، یک گزینه جایگزین ممکن است ترکیبات حاوی پیوندهای فلزی از طبیعت عمدتاً کووالانسی باشد. شیمی آلی فلزی عناصر شیمی معدنی را با شیمی آلی مخلوط می کند.

دانلود کتاب شیمی معدنی دکتر آقابزرگ و دکتر ملاردی

کتاب شیمی معدنی آقابزرگ و ملاردی مطالعات بنیادی اعم از تجربی و نظری را در مورد کلیه مباحث شیمی معدنی از سراسر جدول تناوبی منتشر می کند ، از جمله ، شیمی هماهنگی ، شیمی گروه اصلی ، شیمی بی آلی ، شیمی آلی ، فلزات آلی ، حالت جامد / مواد / شیمی در مقیاس نانو ، انرژی و شیمی شیمی ، تجزیه و تحلیل و تئوری / محاسبات.

این بر مطالعات علمی دقیق درباره سنتز و سازوکارها ، ساختار ، ترمودینامیک ، سینتیک ، واکنش پذیری ، طیف سنجی ، پیوند و خصوصیات عملکردی ترکیبات شناخته شده جدید و قابل توجه تأکید دارد. فقط موارد ارسالی نسخه های خطی که به اندازه کافی بر جنبه های شیمی معدنی تأکید دارند مورد بررسی قرار می گیرند.

نمونه های گویا از نسخه های خطی که مورد بررسی قرار نمی گیرند شامل مواردی هستند که ترکیبات یا مواد ضعیف تعریف شده یا مشخص شده را توصیف می کنند یا به نظر می رسد بر ویژگیهای ریخت شناسی ، مقیاس نانو یا مقیاس بزرگتر از مواد ، پدیده های بیولوژیکی ، روش های تحلیلی ، جنبه های احتکاری یا بیشتر فنی تأکید دارند. نظریه ، یا برنامه های کاربردی فن آوری. گزارش تحقیقات معمول که توصیف اضافات افزایشی به ادبیات علمی است، دلسرد نیست. بحث مفصل تر (تنظیم شده توسط موضوع) از مطالب ارسالی که بررسی خواهد شد ، در زیر ارائه شده است.

کتاب شیمی معدنی آقابزرگ و دکتر ملاردی هم مقالات کامل و ارتباطات مورد علاقه فوری و هم مقالات دعوت شده از دیدگاه را ارائه می دهد. مقالات دیدگاه بحث شخصی در مورد یک موضوع یا زمینه در حال توسعه، کاملاً مبتنی بر علم با هدف الهام بخشیدن به تحقیقات آینده است. در هر مشارکت از دیدگاه ، نویسندگان موضوع را معرفی می کنند ، بینشی و ارزیابی انتقادی از پیشرفت های اخیر را ارائه می دهند و در مورد مسیرهای جدید این رشته بحث می کنند.

شیمی معدنی همچنین سالانه چندین شماره انجمن را منتشر می کند که متشکل از مجموعه ای از مقالات دعوت شده مرتبط با مضمون از دانشمندان برجسته در مورد یک موضوع چند رشته ای با علاقه فزاینده است. شیمی معدنی بررسی جامع یا نقد کتاب منتشر نمی کند. در صورت ارائه نتایج یا بینش های چشمگیر جدید، تفسیر درباره کارهای قبلی منتشر شده در ژورنال یا جاهای دیگر در نظر گرفته خواهد شد.

نمایش بیشتر
دیدگاه های کاربران
دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید
تعداد دیدگاه : 2 امتیاز کلی : 5.0 توصیه خرید : 0 نفر
بر اساس 2 خرید
2
0
0
0
0
  1. در تاریخ پاسخ

    بسیار عالی بود

  2. در تاریخ پاسخ

    به نظر خوب می‌آید

لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید: فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش‌از‌حدِ معمول، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید. نظرات خود را براساس تجربه و استفاده‌ی عملی و با دقت به نکات فنی ارسال کنید؛ بدون تعصب به محصول خاص، مزایا و معایب را بازگو کنید و بهتر است از ارسال نظرات چندکلمه‌‌ای خودداری کنید.  

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت محصول

رایگان