2

دانلود جزوه آزمایشگاه عملیات حرارتی

(دیدگاه کاربر 1)
شناسه محصول: 305 دسته: تاریخ انتشار: 20 تیر 1401تعداد فروش: 4تعداد بازدید: 322
قیمت محصول

5,000 تومان

جزئیات بیشتر

زبان

فارسی

قوانین استفاده

خرید محصول توسط کلیه کارت های شتاب امکان پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود محصول در اختیار شما قرار خواهد گرفت و هر گونه فروش در سایت های دیگر قابل پیگیری خواهد بود.

  • دسترسی به فایل محصول به صورت مادام‌العمر
  • ۶ ماه پشتیبانی کاملا رایگان و تضمین شده
  • پرداخت از طریق کلیه کارت های بانکی عضو شتاب
توضیحات مختصر محصول
دانلود جزوه آزمایشگاه عملیات حرارتی

  دانلود رایگان جزوه آزمایشگاه عملیات حرارتی

در جزوه آزمایشگاه عملیات حرارتی یک آزمایشگاه مجهز به تجهیزات بسیار پیشرفته ای می باشد که برای انجام عملیات های حرارتی از جمله، سخت کردن فلزات و انواع آلیاژ ها، تمپرنیگ، سمانتاسیون و نرمالیزاسیون بسیار مناسب می باشد. از جمله توانایی های تحقیقاتی یک آزمایشگاه حرارتی می توان به نمونه سازی کردن، پرداختن به سطح و عکاسی میکروسکوپی، شناخت ساختار تشکیل دهنده آلیاژ ها، سنجش سختی به روش های مختلف از قبیل برنیل و ویکز، انجام عملیات حرارتی و عملیات فیزیکی بر روی فلزات، معین کردن ساختار های میکروسکوپی و ماکروسکوپی، پوشش تشکیل دهنده مواد و پایداری مواد و به بررسی مقاوت و خوردگی مواد اشاره کرد.

جزوه آزمایشگاه عملیات حرارتی

PDF انواع عملیات حرارتی

مطابق با جزوه آزمایشگاه حرارتی تجهیزاتی که در آزمایشگاه حرارتی وجود دارند باید امکان این را داشته باشند که به بررسی رفتار فیزیکی مواد گوناگون، سطح شکست، ساختار و بررسی کردن  معایب فلزی بپردازند. درس عملی آزمایشگاه حرارتی که یکی از دروس دانشگاهی می باشد به انجام آزمایش هایی از قبیل تمپر کردن، بازیابی و تبلور دوباره، عملکرد کروی کردن، انجام آزمون جمینی، عملیات نیتروژن دهی به روش پلاسمایی، بررسی تاثیراتی که ترکیبات شیمیایی دارند، دمای مورد نظر، زمان و اندازه دانه در زیر ساخت نهایی فولاد می پردازد.

آزمایشگاه عملیات حرارتی دانشکده مهندسی مواد

در جزوه آزمایشگاه حرارتی گزارش کار آزمایش ها به طور کامل گرد آوری شده است که دانشجویان می توانند با مطالعه آن گام مهمی را در انجام آزمایشات حرارتی بردارند. در جزوه آزمایشگاه عملیات حرارتی تمامی فرایند ها از قبیل سرد کردن و گرم کردن فلزات برای رسیدن به زیر ساخت و خواص مورد نظر، انجام عملیات ای حرارتی مختلف برای آلیاژهای فلزی جهت بهبود خواص مکانیکی ذکر شده است. از آنجایی که عملیات حرارتی انجام گرفته بر روی آلیاژها بسیار در صنعت مهم و کاربردی است بنابراین دانش پژوهان این رشته باید توانایی خود را در انجام آزمایش های مربوطه بالا ببرند.

  دستور کار آزمایشگاه عملیات حرارتی 

در جزوه آزمایشگاه عملیات حرارتی هدف از انجام فعالیت ها به وجود آوردن امکاناتی است که برای تغییر خواص مواد از طریق چرخه حرارتی صورت می گیرد. به همین جهت در این آزمایشگاه های مجهز کوره های آزمایشگاهی در بازه های دمایی مختلف موجود هستند. در ادامه به شرح مختصر فرایند هایی میپردازیم که در گزارش کار این جزوه بیان شده است.

-انجام عملیات حرارتی کوئنچ در محیط آب و روغن

-انجام عملیات کوئنچ در دمای زیر صفر به کمک نیتروژن مایع

-عملیات کربن دهی جامد به صورت حرارتی

-عملیات آنیل که شامل آنیل کامل و هم دما می باشد.

-عملیاتی که تحت گاز خنثی آرگون صورت می گیرد.

-عملیاتی که توسط حمام نمک صورت می گیرد تحت عنوان استمپر و مارتمپر

-انجام آزمون جامینی

-عملکرد کروی کردن

-فرایند مالیبل کردن حرارتی

-انجام فرایند حرارتی رسوب سختی

  تجهیزات آزمایشگاه عملیات حرارتی

یکی از مباحثی که جزوه آزمایشگاه حرارتی به بحث درباره ی آن پرداخته است انواع تجهیزات و دستگاه های مورد نیاز در آزمایشگاه های حرارتی می باشد که مختصرا آن ها را شرح می دهیم. جهت مطالعه کامل جزوه به دانلود اقدام فرمایید.

-دستگاه های سرد کردن و گرم کردن

-تجهیزات سنباده زنی

-تجهیزات مورد نیاز برای صیقل کاری

-میکروسکوپ نوری با انواع بزرگنمایی

-دوربین متالوگرافی

-دستگاه سنجش سختی

-تجهیزات مورد نیاز برای تست کشش

نمایش بیشتر
دیدگاه های کاربران
دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید
تعداد دیدگاه : 1 امتیاز کلی : 5.0 توصیه خرید : 0 نفر
بر اساس 1 خرید
1
0
0
0
0
  1. در تاریخ پاسخ

    عالی و درجه یک

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت محصول

5,000 تومان