2

دانلود جزوه آنزیم های میکروبی

(دیدگاه کاربر 1)
شناسه محصول: 308 دسته: تاریخ انتشار: 21 تیر 1401تعداد فروش: 1تعداد بازدید: 320
قیمت محصول

5,000 تومان

جزئیات بیشتر

زبان

فارسی

قوانین استفاده

خرید محصول توسط کلیه کارت های شتاب امکان پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود محصول در اختیار شما قرار خواهد گرفت و هر گونه فروش در سایت های دیگر قابل پیگیری خواهد بود.

  • دسترسی به فایل محصول به صورت مادام‌العمر
  • ۶ ماه پشتیبانی کاملا رایگان و تضمین شده
  • پرداخت از طریق کلیه کارت های بانکی عضو شتاب
توضیحات مختصر محصول
دانلود جزوه آنزیم های میکروبی

دانلود رایگان جزوه آنزیم های میکروبی

جزوه آنزیم های میکروبی برای دانشجویان رشته میکروبیولوژی بسیار مناسب است و مفاهیم جامع و کاملی از دسته های مختلف آنزیم های میکروبی در اختیار آن ها قرار می دهد. بنابراین مطالعه کامل این جزوه آموزشی ارزشمند به تمامی دانشجویان رشته های مرتبط پیشنهاد می شود. زبان ساده و روان در جزوه آنزیم های میکروبی این اثر را برای تمامی افراد قابل درک می کند و به سادگی می توان با مطالعه آن به اهداف آموزشی رشته میکروبیولوژی در زمینه آنزیم های میکروبی دست یافت و پیشرفت کرد.

جزوه آنزیم های میکروبی

خرید و دانلود پی دی اف جزوه آنزیم های میکروبی

در جزوه آنزیم های میکروبی مقدماتی بر مکانسیم عملکرد ضد باکتریایی و اثراتی که آنزیم ها بر ضد باکتری دارند، ارائه شده است. در مدت ها پیش به طور مثال در ده سال گذشته در زمان فراوری و تهیه انواع غذا ها آنزیم هایی به آن ها افزوده می شد که به عنوان عامل نگه دارنده و ضد میکروب محسوب می شد. از نمونه های مهم افزودن آنزیم به فراورده های غذایی می توان افزودنی رنت در تهیه پنیر، آمیلاز در تهیه انواع نان و پکتیناز در تولید آب میوه را نام برد. هدف از افزودن آنزیم ها به مواد غذایی ایجاد تغییر و تحول در تکنولوژی است.

جزوه آنزیم های میکروبی، درس میکروبیولوژی

همانطور که در جزوه آنزیم های میکروبی ذکر شده است برای اینکه دلمه بستن شیر را سرعت ببخشند از این انواع آنزیم ها در انجام فراوری های مختلف استفاده می کنند. امروزه نیز آنزیم هایی تحت عنوان اگزوژن به غذا ها و نوشیدنی ها اضافه می شود که کاربرد هر یک از آنزیم های میکروبی در این جزوه مفصل و کامل بیان شده است. اما با وجود تمامی پیشرفت های موجود ازتمامی آنزیم ها به عنوان نگه دارنده استفاده نمی شود و فقط یک دسته از آن ها نگه دارنده حساب می شوند که در این جزوه طبقه بندی هر یک از آنزیم ها شرح داده شده است.

بهترین جزوه آنزیم های میکروبی

مطالعه جزوه آنزیم های میکروبی بسیار ضروری تلقی می شود زیرا با ارتقاء علم و دانش کاربرد آنزیم ها در زمینه های مختلف به شدت افزایش یافته است و با دستیابی به انواعی از آنزیم ها، جنبه های جدیدی از صنعت نمایان شده است. بنابراین مطالعه در زمینه آنزیم های میکروبی بیش از پیش حائز اهمیت می باشد. فراگیران نیز همواره باید دانش خود را با توجه به پیشرفت تکنولوژی به روز نگه دارند.

محتوای آموزشی جزوه آنزیم های میکروبی

در جزوه آنزیم های میکروبی مباحثی از جمله، طبقه بندی آنزیم ها بر حسب نوع واکنش که عبارت است از اکسیدوردوکتاز، ترانسفراز ها، هیدرولاز ها، لیاز ها، ایزومراز ها و لیگاز ها بررسی می شود. در این جزوه آموزشی آنزیم های تجاری، آنزیم های میکروبی در بیولوژی مولکولی، آنزیم های میکروبی در تشخیص و درمان، آنزیم های میکروبی در مواد شوینده، آنزیم های میکروبی در فراوری نشاسته و کربوهیدرات های وابسته، آنزیم های میکروبی در تولید پنیر، آنزیم های میکروبی درتولید آب میوه، آنزیم های میکروبی در صنایع نساجی، آنزیم های میکروبی در صنایع چرم، آنزیم های میکروبی در تولید کاغذ و آنزیم های میکروبی در سنتز مواد آلی توضیح داده می شود.

نمایش بیشتر
دیدگاه های کاربران
دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید
تعداد دیدگاه : 1 امتیاز کلی : 5.0 توصیه خرید : 0 نفر
بر اساس 1 خرید
1
0
0
0
0
  1. در تاریخ پاسخ

    عجب جزوه بی نظیری

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت محصول

5,000 تومان