دانلود جزوه دانش خانواده و جمعیت

(دیدگاه کاربر 3)
شناسه محصول: 85 دسته: , , تاریخ انتشار: 7 مرداد 1400تعداد فروش: 579تعداد بازدید: 1483
قیمت محصول

5,000 تومان

جزئیات بیشتر

رمز فایل

cafejozve.ir

زبان

فارسی

مولف

جمعی از نویسندگان

قوانین استفاده

خرید محصول توسط کلیه کارت های شتاب امکان پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود محصول در اختیار شما قرار خواهد گرفت و هر گونه فروش در سایت های دیگر قابل پیگیری خواهد بود.

 • دسترسی به فایل محصول به صورت مادام‌العمر
 • ۶ ماه پشتیبانی کاملا رایگان و تضمین شده
 • پرداخت از طریق کلیه کارت های بانکی عضو شتاب
توضیحات مختصر محصول
دانلود جزوه دانش خانواده و جمعیت

دانلود رایگان خلاصه دانش خانواده و جمعیت

در جزوه دانش خانواده و جمعیت به بیان نیازهای اساسی انسان پرداخته شده است که در ادامه به برخی از آن‌ها خواهیم پرداخت: شاید بتوان گفت مهمترین نیازی که انسان بیش از هر زمان دیگری احساس می‌کند، یعنی نیاز به داشتن جنس مخالف، می‌تواند به او آرامش عاطفی و روحی بدهد و نیازهای جامع وی، حتی امنیت و پناهگاهش، احساس عشق و ایثار مهمترین این نیازهای عاطفی و جنسی.

 1. نیازهای احساسی:

هر فرد هم به ارتباط و تعامل با دیگران و هم به عشق و محبت نیاز دارد.

 1. نیاز جنسی:

لازم به ذکر است آنچه می‌تواند به چنین نیازهای اساسی و رشدی در انسان پاسخ دهد ازدواج است.

جزوه دانش خانواده و جمعیت

خلاصه دانش خانواده و جمعیت pdf

صدمات قبل از ازدواج:

الف) روابط آزاد با جنس مخالف و پیامدهای آن.

 1. میل جنسی بدون محدودیت: رضایت بیش از حد از میل جنسی نه تنها منجر به رضایت کامل می‌شود، بلکه می‌تواند مضر نیز باشد. به گفته شاهد مطهری، در این حالت، هرچه عرض بیشتر باشد، تمایل به تنوع بیشتر است.
 2. گناهکار
 3. انکار ارزش‌های وجودی بالا: راجرز و مازلو هدف اصیل انسان را خود تحقق می‌دانند، آلپورت تبدیل شدن به یک انسان ایده آل و بالغ را هدف نهایی می‌داند، از این رو انجمن می‌گوید: هرچه بیشتر احساس کنند، بیشتر احساس تنهایی می‌کنند. و احساس انزوا می‌کنند
 4. وقوع ناهنجاری‌های اجتماعی
 5. سوء استفاده از زنان: بیشتر آسیب‌های ارتباطات باز برای زنان اتفاق می افتد.

جزوه درس دانش خانواده و جمعیت دانشگاه پیام نور

 1. آسیب احساسی: برآوردن نیازهای عاطفی و رعایت قانون باید کنترل شود.
 2. ظهور فشار روانی: ارتباط با جنس مخالف گاهی منجر به وابستگی عاطفی بین دختران و پسران می‌شود. پس از یک دوره وابستگی، امکان جدایی بسیار مشکل و از نظر روانی مشکل ساز می‌شود، در چنین مواردی جوانان از افسردگی شدید رنج می‌برند.
 3. وقوع آسیب معنوی: کسی که عقلش بر شهوتش غلبه کند از فرشتگان بالاتر است و کسی که شهوتش بر عقلش برتر است از چهار دست و پا پایین‌تر است.
 4. فراوانی ازدواج‌های ناپایدار: رابطه بین دختر و پسر اغلب بر اساس جذابیت‌های ظاهری و پیش نیاز ازدواج موفق است، یعنی احترام به کیفیت بین طرفین در نظر گرفته نمی‌شود، در نتیجه میزان موفقیت کاهش می‌یابد.

دانلود جزوه دانش خانواده و جمعیت علمی کاربردی

 1. ازدواج را محدود کنید: وقتی افراد بتوانند به راحتی و ارزان به طور منظم به اهداف خود برسند و بتوانند از این طریق خود را راضی کنند، انگیزه چندانی برای جایگزینی روش‌های مسئولانه مانند ازدواج ندارند.
 2. کاهش لذت جنسی: اگرچه ارتباطات رایگان تشنگی روانی جنسی را افزایش می‌دهد، تداوم این حالت و تجربه مکرر محرک‌های جنسی، آستانه برانگیختگی حسی را بالا می‌برد و لذت جنسی واقعی را در طول زمان کاهش می‌دهد.

دانلود جزوه دانش خانواده و جمعیت پیام نور

خودکنترلی و مدیریت صدمات قبل از ازدواج:

۱- تأکید بر حیا در روابط با جنس مخالف. امام صادق می‌فرماید: اگر خجالتی نبود … از زشتی‌ها دوری نمی‌کرد … اگر مردم شرمنده نبودند، روسپیگری را ترک نمی‌کردند.

 1. نگرش منفی نسبت به پیروی از غرایز حیوانات ایجاد کنید. امام علی فرمود: آغاز آرزوها شادی است و آخرین آنها رنج و سختی است.
 2. ایجاد نگرش منفی نسبت به دلبستگی شدید به خارجی و توصیه به تقوا، در صورت وجود. امام علی فرمود: هرکس عاشق شود از بینایی و بیماری قلبی کور می‌شود.
 3. او به تقوی چشم، گوش، زبان و لمس دستور می‌دهد. زیرا بسیاری از اشتباهات جنسی با این حواس شروع می‌شود. امام صادق می‌فرماید: نگاه به بیگانه یکی از تیرهای زهرآگین شیطان است و شاید نگاهی است که پشیمانی می‌خواهد.

دانلود جزوه دانش خانواده و جمعیت ویراست سوم

در آیات ۵۳ و ۵۹ احزاب و همچنین در آیه ۳۱ سوره نور بر ضرورت حجاب بودن زنان تأکید شده است. البته باید از آرایش صورت و دست‌ها در مقابل خارجی‌ها خودداری کرد. فتاوای مراجع بزرگ در سنت ضرورت رعایت این حد حجاب را بیان کرده است.

نمایش بیشتر
دیدگاه های کاربران
دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید
تعداد دیدگاه : 3 امتیاز کلی : 2.7 توصیه خرید : 0 نفر
بر اساس 3 خرید
1
0
0
1
1
 1. در تاریخ پاسخ

  عالیه
  به همین صورت با قدرت ادامه بدید

 2. در تاریخ پاسخ

  خوب

 3. عادل قاسمی

  در تاریخ پاسخ

  سلام من دانلود کردم پول واریز کردم نمیدونم کجا رفت

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت محصول

5,000 تومان