دانلود جزوه شیمی تجزیه ۱

(دیدگاه کاربر 1)
شناسه محصول: 76 دسته: , , برچسب: تاریخ انتشار: 30 تیر 1400تعداد فروش: 28تعداد بازدید: 1164
قیمت محصول

5,000 تومان

جزئیات بیشتر

رمز فایل

cafejozve.ir

زبان

فارسی

قوانین استفاده

خرید محصول توسط کلیه کارت های شتاب امکان پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود محصول در اختیار شما قرار خواهد گرفت و هر گونه فروش در سایت های دیگر قابل پیگیری خواهد بود.

  • دسترسی به فایل محصول به صورت مادام‌العمر
  • ۶ ماه پشتیبانی کاملا رایگان و تضمین شده
  • پرداخت از طریق کلیه کارت های بانکی عضو شتاب
توضیحات مختصر محصول
دانلود جزوه شیمی تجزیه ۱

دانلود خلاصه جزوه شیمی تجزیه ۱

جزوه شیمی تجزیه ۱ شاخه‌ای از شیمی پایه است که روش‌های جداسازی، شناسایی و کمی سازی اجزای طبیعی یا مصنوعی یک ماده را مطالعه می‌کند. شیمی تجزیه نقشی اساسی در پیشرفت علوم مختلف دارد. شیمی تجزیه به دو دسته تقسیم می‌شود: شیمی تجزیه و شیمی تجزیه کمی.

در تجزیه و تحلیل کیفی، نوع اجزای موجود در نمونه و در تحلیل کمی، کمیت یا غلظت هر یک از این اجزا مشخص می‌شود. روش‌های تجزیه نیز به دو دسته طبقه بندی می‌شوند: روش‌های کلاسیک و ابزاری. انواع اصلی روش‌های کلاسیک روش‌های وزنی و روش‌های تیتراسیون است. در مقابل در روش‌های خودکار، سیستم‌ها و تحلیلگرها نقشی اساسی دارند.

جزوه شیمی تجزیه 1

جزوه شیمی تجزیه ۱ پیام نور

شیمی تحلیلی از همان روزهای ابتدایی شیمی با اهمیت بوده و روشهایی را برای تعیین عناصر و مواد شیمیایی موجود در جسم مورد نظر فراهم کرده است. در این دوره سهم قابل توجهی در شیمی تحلیلی شامل توسعه تجزیه و تحلیل بنیادی سیستماتیک توسط Justus von Liebig و تجزیه و تحلیل آلی سیستماتیک بر اساس واکنش‌های خاص گروه‌های عملکردی است.

اولین تجزیه و تحلیل ابزار طیف سنجی تابشی شعله بود که توسط رابرت بونسن و گوستاو کرچف ساخته شد که در سال ۱۸۶۰ روبیدیوم (Rb) و سزیم (Cs) را کشف کرد.

دانلود جزوه شیمی تجزیه ۱ دانشگاه تهران

بیشتر تحولات عمده در شیمی تحلیلی پس از سال ۱۹۰۰ اتفاق می افتد. در این دوره تجزیه و تحلیل ابزاری به تدریج در این زمینه مسلط می‌شود. به ویژه بسیاری از تکنیک‌های اساسی طیف سنجی و طیف سنجی در اوایل قرن ۲۰ کشف و در اواخر قرن ۲۰ تصفیه شدند.

علوم تفکیک از خط زمانی مشابه توسعه پیروی می‌کنند و همچنین به طور فزاینده‌ای به ابزارهایی با عملکرد بالا تبدیل می‌شوند. در دهه ۱۹۷۰ بسیاری از این تکنیک‌ها به عنوان تکنیک‌های ترکیبی برای دستیابی به خصوصیات کامل نمونه‌ها استفاده می‌شدند.

تقریباً از دهه ۱۹۷۰ تا امروز شیمی تحلیلی به تدریج بیشتر شامل سؤالات بیولوژیکی شده است (شیمی بیوانالیتیک)، در حالی که قبلاً بیشتر روی مولکول‌های آلی معدنی یا کوچک متمرکز شده بود. از لیزرها به طور فزاینده‌ای در شیمی به عنوان کاوشگر و حتی برای شروع و تأثیرگذاری بر واکنش‌های مختلف استفاده می‌شود. در اواخر قرن بیستم همچنین گسترش کاربرد شیمی تحلیلی از سؤالات شیمیایی تا حدودی آکادمیک به سؤالات پزشکی قانونی، زیست محیطی، صنعتی و پزشکی، از جمله در بافت شناسی.

دانلود جزوه شیمی تجزیه ۱ دانشگاه آزاد

شیمی تحلیلی مدرن تحت تأثیر تجزیه و تحلیل ابزاری است. بسیاری از شیمی دانان تحلیلی بر روی یک نوع ساز متمرکز هستند. دانشگاهیان تمرکز خود را روی کاربردها و اکتشافات جدید قرار می‌دهند و یا روی روش‌های جدید تجزیه و تحلیل تمرکز می‌کنند. کشف یک ماده شیمیایی موجود در خون که خطر ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد، کشفی است که ممکن است یک شیمی دان در آن نقش داشته باشد.

تلاش برای ایجاد روش جدید ممکن است شامل استفاده از لیزر قابل تنظیم برای افزایش ویژگی و حساسیت یک ماده شیمیایی باشد. روش طیف سنجی. بسیاری از روش‌ها، به محض توسعه، از نظر عمودی ثابت نگه داشته می‌شوند تا بتوان داده‌ها را برای مدت زمان طولانی مقایسه کرد. این امر به ویژه در تضمین کیفیت صنعتی (QA)، پزشکی قانونی و کاربردهای زیست محیطی صدق می‌کند.

شیمی تحلیلی نقش مهمی در صنعت داروسازی ایفا می‌کند، جایی که به غیر از QA، در کشف نامزدهای جدید دارویی و در کاربردهای بالینی که درک متقابل بین دارو و بیمار بسیار مهم است، استفاده می‌شود.

نمایش بیشتر
دیدگاه های کاربران
دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید
تعداد دیدگاه : 1 امتیاز کلی : 5.0 توصیه خرید : 0 نفر
بر اساس 1 خرید
1
0
0
0
0
  1. در تاریخ پاسخ

    لطفا نمونه سوالات شیمی تجزیه ۱ را هم قرار بدید

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت محصول

5,000 تومان