دانلود جزوه شیمی معدنی ۲ صنعتی شریف

(دیدگاه کاربر 1)
شناسه محصول: 20 دسته: , , برچسب: تاریخ انتشار: 11 خرداد 1400تعداد فروش: 18تعداد بازدید: 1015
قیمت محصول

5,000 تومان

جزئیات بیشتر

رمز فایل

cafejozve.ir

زبان

فارسی

قوانین استفاده

خرید محصول توسط کلیه کارت های شتاب امکان پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود محصول در اختیار شما قرار خواهد گرفت و هر گونه فروش در سایت های دیگر قابل پیگیری خواهد بود.

  • دسترسی به فایل محصول به صورت مادام‌العمر
  • ۶ ماه پشتیبانی کاملا رایگان و تضمین شده
  • پرداخت از طریق کلیه کارت های بانکی عضو شتاب
توضیحات مختصر محصول
دانلود جزوه شیمی معدنی ۲ صنعتی شریف

دانلود رایگان جزوه شیمی معدنی ۲ صنعتی شریف

جزوه شیمی معدنی ۲ صنعتی شریف مربوط به خصوصیات و رفتار ترکیبات غیر آلی است که شامل فلزات ، مواد معدنی و ترکیبات فلزی است. در حالی که شیمی آلی به عنوان مطالعه ترکیبات حاوی کربن تعریف می شود، شیمی معدنی عبارت است از مطالعه زیر مجموعه ترکیبات باقی مانده (به عنوان مثال ، حاوی کربن نیست). اما می تواند بین دو زمینه همپوشانی داشته باشد. به عنوان مثال ترکیبات آلی فلزی معمولاً حاوی فلز یا فلزی هستند که مستقیماً به کربن پیوند دارند.

جزوه شیمی معدنی 2 صنعتی شریف

دانلود جزوه دست نویس شیمی معدنی ۲ دانشگاه صنعتی شریف

شیمی دانان غیرآلی در زمینه هایی از استخراج تا ریز تراشه ها استخدام می شوند. کار آنها مبتنی بر درک است:

رفتار و آنالوگ برای عناصر غیر آلی و چگونه می توان این مواد را اصلاح ، تفکیک و استفاده کرد.

کارهای خاص ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • در حال توسعه روش های بازیابی فلزات از جریان زباله
  • کار به عنوان یک شیمی دان در تجزیه و تحلیل معادن استخراج شده
  • انجام تحقیق در مورد استفاده از مواد شیمیایی غیر آلی برای تصفیه خاک

بسیاری از شیمی دانان غیرآلی در صنعت کار می کنند اما در موسسات دانشگاهی و آزمایشگاه های دولتی نیز کار می کنند. شیمی دانان غیر آلی که در دولت کار می کنند می گویند که وقت آنها بیشتر به نوشتن پیشنهادات کمک هزینه و رقابت برای پول تحقیق صرف می شود.

شیمی دانان غیرآلی شغل خود را با شغل دانشمندان و فیزیکدانان مواد مقایسه می کنند. همه بر کاوش رابطه بین خصوصیات و عملکردهای فیزیکی متمرکز هستند. اما یک شیمی دان غیرآلی بیشتر در سطح مولکولی به این خصوصیات توجه دارد.

جزوه دست نویس شیمی معدنی ۲ صنعتی شریف

از ترکیبات غیر آلی به عنوان کاتالیزور ، رنگدانه ها ، پوشش ها ، سورفاکتانت ها ، داروها ، سوخت ها و موارد دیگر استفاده می شود. آنها غالباً دارای نقاط ذوب زیاد و خاصیت هدایت الکتریکی زیاد یا پایین می باشند که این امر برای اهداف خاص مفید است. مثلا:

آمونیاک یک منبع نیتروژن در کود است. این ماده یکی از عمده ترین مواد شیمیایی معدنی است که در تولید نایلون ، الیاف ، پلاستیک ، پلی اورتان ، هیدرازین (مورد استفاده در سوخت های جت و موشک) و مواد منفجره مورد استفاده قرار می گیرد.

از کلر در ساخت پلی وینیل کلراید (برای لوله ها ، لباس ، مبلمان و غیره) ، مواد شیمیایی زراعی (به عنوان مثال کود ، حشره کش یا تصفیه خاک) ، داروها و مواد شیمیایی برای تصفیه آب و عقیم سازی استفاده می شود.

دی اکسید تیتانیوم اکسید طبیعی تیتانیوم است که به عنوان رنگدانه پودر سفید در رنگ ها ، پوشش ها ، پلاستیک ها ، کاغذ ، جوهرها ، الیاف ، مواد غذایی و مواد آرایشی استفاده می شود. همچنین دارای خواص مقاومت در برابر نور ماورا بنفش خوب است و تقاضای فزاینده ای برای استفاده از آن در فوتوکاتالیست ها وجود دارد.

دانلود pdf جزوه شیمی معدنی ۲ صنعتی شریف

جزوه شیمی معدنی ۲ صنعتی شریف به عنوان مطالعه شیمی مواد از ریشه های غیر بیولوژیکی تعریف می شود. به طور معمول این به موادی گفته می شود که حاوی پیوندهای کربن-هیدروژن نیستند از جمله فلزات ، نمک ها و مواد معدنی. از شیمی معدنی برای مطالعه و تولید کاتالیزورها ، پوشش ها ، سوخت ها ، سورفاکتانت ها ، مواد ، ابررساناها و داروها استفاده می شود. واکنش های شیمیایی مهم در شیمی معدنی شامل واکنشهای جابجایی مضاعف ، واکنش های اسید باز و واکنش های اکسایش اکسایش است.

در مقابل به شیمی ترکیباتی که دارای پیوندهای C-H هستند، شیمی آلی گفته می شود. ترکیبات آلی فلزی با هم ترکیب شیمیایی آلی و معدنی هستند. ترکیبات آلی فلزی به طور معمول شامل یک فلز است که مستقیماً به یک اتم کربن پیوند خورده است.

اولین ترکیب معدنی ساخته شده توسط انسان با اهمیت تجاری که سنتز شد نیترات آمونیوم بود. نیترات آمونیوم برای استفاده به عنوان کود خاک با استفاده از فرآیند Haber ساخته شد.

دانلود رایگان جزوه شیمی معدنی ۲ صنعتی شریف

از آنجا که کلاس ترکیبات غیر آلی گسترده است ، تعمیم خواص آنها دشوار است. با این حال بسیاری از مواد معدنی، ترکیبات یونی هستند که حاوی کاتیون ها و آنیون هایی هستند که توسط پیوندهای یونی به هم پیوسته اند. کلاس های این نمک ها شامل اکسید ، هالید ، سولفات و کربنات است. روش دیگر برای طبقه بندی ترکیبات غیر آلی ، ترکیبات گروه اصلی ، ترکیبات هماهنگی ، ترکیبات فلز گذار ، ترکیبات خوشه ای ، ترکیبات فلزی ، ترکیبات حالت جامد و ترکیبات بی آلی است.

بسیاری از ترکیبات غیر آلی رسانای الکتریکی و حرارتی ضعیفی به عنوان جامد هستند دارای نقطه ذوب بالایی هستند و ساختارهای بلوری را به راحتی تصور می کنند. برخی از آن ها در آب محلول هستند در حالی که برخی دیگر در آن محلول نیستند. معمولاً بارهای مثبت و منفی متعادل می شوند و ترکیبات خنثی ایجاد می کنند. مواد شیمیایی غیرآلی در طبیعت به عنوان مواد معدنی و الکترولیت ها رایج است.

شیمیدانان غیرآلی در انواع مختلفی یافت می شوند. آن ها ممکن است مواد را مطالعه کنند ، روش های سنتز آنها را بیاموزند ، برنامه های کاربردی و محصولات کاربردی توسعه دهند ، آموزش دهند و تأثیرات زیست محیطی ترکیبات غیر آلی را کاهش دهند. نمونه هایی از صنایعی که شیمی دان های غیرآلی استخدام می کنند شامل آژانس های دولتی ، معادن ، شرکت های الکترونیکی و شرکت های شیمیایی است. رشته های مرتبط نزدیک شامل علوم مواد و فیزیک است.

نمایش بیشتر
دیدگاه های کاربران
دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید
تعداد دیدگاه : 1 امتیاز کلی : 5.0 توصیه خرید : 0 نفر
بر اساس 1 خرید
1
0
0
0
0
  1. در تاریخ پاسخ

    خیلی جزوه خوبیه

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت محصول

5,000 تومان