دانلود جزوه شیمی کوانتومی

(دیدگاه کاربر 1)
شناسه محصول: 65 دسته: , , تاریخ انتشار: 16 تیر 1400تعداد فروش: 15تعداد بازدید: 1114
قیمت محصول

5,000 تومان

جزئیات بیشتر

رمز فایل

cafejozve.ir

زبان

فارسی

مولف

دکتر قاسم خدادادی

قوانین استفاده

خرید محصول توسط کلیه کارت های شتاب امکان پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود محصول در اختیار شما قرار خواهد گرفت و هر گونه فروش در سایت های دیگر قابل پیگیری خواهد بود.

  • دسترسی به فایل محصول به صورت مادام‌العمر
  • ۶ ماه پشتیبانی کاملا رایگان و تضمین شده
  • پرداخت از طریق کلیه کارت های بانکی عضو شتاب
توضیحات مختصر محصول
دانلود جزوه شیمی کوانتومی

جزوه شیمی کوانتومی دانشگاه پیام نور

جزوه شیمی کوانتومی، مکانیک کوانتومی مولکولی نیز نامیده می شود و شاخه ای از شیمی است که بر کاربرد مکانیک کوانتوم در سیستم های شیمیایی متمرکز است. درک ساختار الکترونیکی و دینامیک مولکولی با استفاده از معادلات شرودینگر مباحث اصلی در شیمی کوانتوم است.

شیمی دانان بسیار متکی به طیف سنجی هستند که با استفاده از آن می توان اطلاعات مربوط به مقداردهی انرژی را در مقیاس مولکولی بدست آورد. روش های معمول طیف سنجی مادون قرمز (IR) ، طیف سنجی تشدید مغناطیسی هسته ای (NMR) و میکروسکوپ پروب است. شیمی کوانتوم حالات اساسی اتم ها و مولکولهای منفرد، حالات برانگیخته و حالات گذار را که در طی واکنش های شیمیایی رخ می دهد، مطالعه می کند.

جزوه شیمی کوانتومی

جزوه شیمی کوانتومی دانشگاه تهران

در محاسبات، مطالعات شیمیایی کوانتوم همچنین از روش های نیمه آزمایشی و روش های دیگر مبتنی بر اصول مکانیک کوانتوم استفاده می کند و به مشکلات وابسته به زمان می پردازد. بسیاری از مطالعات شیمیایی کمی فرض می کنند که هسته ها در حالت استراحت هستند (تقریب Born-Oppenheimer). بسیاری از محاسبات شامل روش های تکراری است که شامل روش های میدانی خود سازگار است.

اهداف اصلی شیمی کوانتوم شامل افزایش دقت نتایج برای سیستم های کوچک مولکولی و افزایش اندازه مولکول های بزرگ قابل پردازش است که با توجه به ملاحظات اندازه گیری محدود می شود و زمان محاسبه به عنوان توان تعداد اتم ها افزایش می یابد.

دانلود pdf جزوه شیمی کوانتومی

برخی معتقدند که تولد شیمی کوانتوم با کشف معادله شرودینگر و کاربرد آن در اتم هیدروژن در سال ۱۹۲۶ آغاز شد. با این حال مقاله والتر هیتلر در سال ۱۹۲۷ (۱۹۰۱-۱۹۸۱) و فریتز لندن اغلب به عنوان اولین شناخته می شوند نقطه عطفی در تاریخ شیمی کوانتوم.

این اولین کاربرد مکانیک کوانتوم در مولکول هیدروژن دیاتومیک و در نتیجه در مورد پدیده پیوند شیمیایی است. در سال های بعد پیشرفت های زیادی توسط رابرت اس حاصل شد. مولیکن، مکس متولد، جی. رابرت اوپنهایمر، لینوس پائولینگ، اریک هاکل، داگلاس هارتری، ولادیمیر فاک، چند مورد را نام ببرم.

تاریخ شیمی کوانتوم همچنین از طریق کشف پرتوهای کاتدی در سال ۱۸۳۸ توسط مایکل فارادی ، بیان ۱۸۵۹ مسئله تابش بدن سیاه توسط گوستاو کرخوف ، پیشنهاد لودویگ بولتزمن در سال ۱۸۷۷ مبنی بر اینکه حالت های انرژی در یک سیستم فیزیکی می تواند باشد جداگانه و فرضیه کوانتومی سال ۱۹۰۰ توسط ماکس پلانک استدلال می کند که هر انرژی تابش شده توسط یک سیستم اتمی را می توان از نظر تئوری به تعدادی از عناصر گسسته انرژی تقسیم کرد.

به طوری که هر یک از این عناصر انرژی متناسب با فرکانس ν است که هر یک به طور جداگانه تابش می کند انرژی و مقدار اسکالر را ثابت پلانک می نامند. سپس در سال ۱۹۰۵ ، برای توضیح اثر فوتوالکتریک (۱۸۳۹) ، یعنی اینکه تابش نور به برخی از مواد می تواند الکترونها را از ماده خارج کند، آلبرت انیشتین بر اساس فرضیه کوانتوم پلانک، این فرضیه را مطرح کرد که نور خود از ذرات کوانتومی جداگانه تشکیل شده است که بعدا فوتون (۱۹۲۶) نامید.

در سال های بعد این مبانی نظری به آرامی شروع به استفاده از ساختار شیمیایی، واکنش و پیوند می شود. شاید بیشترین سهم را در این زمینه لینوس پاولینگ داشته باشد.

نمایش بیشتر
دیدگاه های کاربران
دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید
تعداد دیدگاه : 1 امتیاز کلی : 4.0 توصیه خرید : 0 نفر
بر اساس 1 خرید
0
1
0
0
0
  1. در تاریخ پاسخ

    جزوه کاملی بود
    توصیه میکنم حتما دانلودش کنید

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت محصول

5,000 تومان