دانلود جزوه فیزیک عمومی ۲

(دیدگاه کاربر 1)
شناسه محصول: 47 دسته: , , برچسب: تاریخ انتشار: 29 خرداد 1400تعداد فروش: 27تعداد بازدید: 1090
قیمت محصول

5,000 تومان

جزئیات بیشتر

رمز فایل

cafejozve.ir

زبان

فارسی

قوانین استفاده

خرید محصول توسط کلیه کارت های شتاب امکان پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود محصول در اختیار شما قرار خواهد گرفت و هر گونه فروش در سایت های دیگر قابل پیگیری خواهد بود.

 • دسترسی به فایل محصول به صورت مادام‌العمر
 • ۶ ماه پشتیبانی کاملا رایگان و تضمین شده
 • پرداخت از طریق کلیه کارت های بانکی عضو شتاب
توضیحات مختصر محصول
دانلود جزوه فیزیک عمومی ۲

دانلود رایگان جزوه فیزیک ۲ دستنویس

در جزوه فیزیک عمومی ۲ به این موضوع پرداخته شده است که فیزیک علم طبیعی است که ماده را مطالعه می کند ،حرکت و رفتار آن از طریق فضا و زمان و موجودات مرتبط با انرژی و نیرو. فیزیک یکی از رشته های بنیادی علمی است و هدف اصلی آن درک نحوه رفتار جهان است.

فهرست مطالب :

 • قانون کولن
 • بارهای الکتریکی
 • میدان الکتریکی
 • بارهای پیوسته
 • شار الکتریکی
 • قانون گاوس
 • پتانسیل الکتریکی

جزوه فیزیک عمومی 2

دانلود جزوه فیزیک عمومی ۲ الکتریسیته و مغناطیس

فیزیک یکی از قدیمی ترین رشته های دانشگاهی است و با دارا بودن نجوم ، شاید قدیمی ترین رشته باشد. طی دو هزار سال گذشته ، فیزیک ، شیمی ، زیست شناسی و شاخه های خاصی از ریاضیات بخشی از فلسفه طبیعی بوده است ، اما در طول انقلاب علمی قرن هفدهم ، این علوم طبیعی به عنوان تلاش های تحقیقاتی منحصر به فرد در نوع خود ظاهر شدند.

فیزیک با بسیاری از زمینه های تحقیقاتی میان رشته ای مانند بیوفیزیک و شیمی کوانتوم تلاقی می کند و مرزهای فیزیک به سختی مشخص نشده اند. ایده های جدید در فیزیک اغلب سازوکارهای اساسی مورد مطالعه سایر علوم را توضیح می دهند و راه های جدید تحقیق در رشته های دانشگاهی مانند ریاضیات و فلسفه را پیشنهاد می کنند.

دانلود جزوه خلاصه فیزیک ۲ دانشگاه

پیشرفت در فیزیک اغلب امکان پیشرفت در فن آوری های جدید را فراهم می کند. به عنوان مثال ، پیشرفت در درک مغناطیس الکترومغناطیسی ، فیزیک حالت جامد و فیزیک هسته ای مستقیماً منجر به تولید محصولات جدیدی شده است که جامعه معاصر را مانند تلویزیون ، رایانه ، لوازم خانگی و سلاح هسته ای کاملاً متحول کرده است. پیشرفت در ترمودینامیک منجر به توسعه صنعتی شد. پیشرفت های مکانیک الهام بخش توسعه حساب ها بود.

نجوم یکی از قدیمی ترین علوم طبیعی است. تمدن های اولیه که به قبل از ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح باز می گشت ، مانند سومری ها ، مصریان باستان و تمدن دره سند ، دانش پیش بینی و درک اساسی از حرکت خورشید ، ماه و ستاره ها داشتند. تصور می شد که ستارگان و سیارات معمولاً نمایانگر خدایان هستند.

در حالی که توضیحات مربوط به موقعیت ستارگان مشاهده شده غالباً علمی نبوده و فاقد شواهد و مدارک بوده است ، اما این مشاهدات اولیه زمینه ای برای نجوم بعدی فراهم شد که در آن ستارگان از دایره های بزرگ آسمان عبور می کردند ، موقعیت سیارات

به گفته اصغران پدری ، منشأ نجوم غربی را می توان در بین النهرین یافت و همه تلاش های غربی ها در علوم دقیق از نجوم اواخر بابل ناشی می شود. منجمان مصری آثاری از خود برجای گذاشتند که دانش فلکی و حرکات اجرام آسمانی را نشان می داد، در حالی که هومر شاعر یونانی درباره اجرام مختلف آسمانی در ایلیاد و ادیسه می نوشت. ستاره شناسان یونانی بعداً این نام ها را برای بیشتر صورت های فلکی قابل رویت از نیمکره شمالی ، که هنوز هم استفاده می شود ، ارائه دادند.

دانلود جزوه فیزیک عمومی ۲ هالیدی

فلسفه طبیعی ریشه در یونان در دوره باستان (۶۵۰ قبل از میلاد – ۴۸۰ قبل از میلاد) دارد ، وقتی فیلسوفان پیش سقراطی مانند تالس توضیحات غیر طبیعی پدیده های طبیعی را رد می کنند و اعلام می کنند که هر واقعه علت طبیعی دارد. آنها ایده هایی را ارائه دادند که با استدلال و مشاهده تأیید شده و بسیاری از فرضیه های آنها در آزمایش موفقیت آمیز بود. به عنوان مثال ، مشخص شد که اتم از حدود ۲۰۰۰ سال پس از پیشنهاد توسط لوسیپوس و دانش آموزش دموکریتوس، درست است.

خلاصه فیزیک عمومی ۲

امپراتوری روم غربی در قرن پنجم سقوط کرد ، که منجر به کاهش فعالیتهای فکری در قسمت غربی اروپا شد. در مقابل ، امپراتوری روم شرقی (معروف به امپراتوری بیزانس) در برابر حملات بربرها مقاومت کرد و زمینه های مختلف یادگیری از جمله فیزیک را توسعه داد.

در قرن ششم ، ایسیدور از مایلتوس مجموعه مهمی از آثار ارشمیدس را که در Archimedes Palmbest رونویسی شد ، ایجاد کرد.

نمایش بیشتر
دیدگاه های کاربران
دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید
تعداد دیدگاه : 1 امتیاز کلی : 5.0 توصیه خرید : 0 نفر
بر اساس 1 خرید
1
0
0
0
0
 1. در تاریخ پاسخ

  جزوه خوبیه

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت محصول

5,000 تومان