دانلود سوالات مقاومت مصالح ۱

(دیدگاه کاربر 1)
شناسه محصول: 125 دسته: , , تاریخ انتشار: 14 شهریور 1400تعداد فروش: 2تعداد بازدید: 964
قیمت محصول

5,000 تومان

جزئیات بیشتر

رمز فایل

cafejozve.ir

زبان

فارسی

قوانین استفاده

خرید محصول توسط کلیه کارت های شتاب امکان پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود محصول در اختیار شما قرار خواهد گرفت و هر گونه فروش در سایت های دیگر قابل پیگیری خواهد بود.

  • دسترسی به فایل محصول به صورت مادام‌العمر
  • ۶ ماه پشتیبانی کاملا رایگان و تضمین شده
  • پرداخت از طریق کلیه کارت های بانکی عضو شتاب
توضیحات مختصر محصول
دانلود سوالات مقاومت مصالح ۱

نمونه سوالات حل شده مقاومت مصالح ۱

سوالات مقاومت مصالح ۱ شامل روش های مختلف محاسبه تنش ها و کرنش ها در اعضای سازه ای مانند تیرها، ستون ها و شفت ها و … است. روش های پیش بینی پاسخ سازه در حال بارگذاری و حساسیت آن به حالت های مختلف خرابی، ویژگی های مواد مانند استحکام تسلیم، مقاومت نهایی، مدول یانگ و نسبت پوآسون را در نظر می گیرد. علاوه بر این خواص ماکروسکوپی عنصر مکانیکی (خواص هندسی) مانند طول، عرض، ضخامت، محدودیت های مرزی و تغییرات ناگهانی در هندسه مانند حفره ها در نظر گرفته می شود.

سوالات مقاومت مصالح 1

نمونه سوالات مقاومت مصالح ۱ مکانیک

این نظریه با در نظر گرفتن رفتار اعضای یک و دو بعدی ساختارها که حالت تنش آنها را می توان دو بعدی تخمین زد، آغاز شد و سپس به سه بعد تعمیم داده شد تا نظریه ای کاملتر از رفتار الاستیک و پلاستیک مواد ایجاد شود. به استفان تیموشنکو یکی از پیشگامان مهم مکانیک مواد بود.

در مکانیک مواد، استحکام یک ماده توانایی مقاومت در برابر بارهای وارد شده بدون شکست یا تغییر شکل پلاستیک است. زمینه مقاومت مواد با نیروها و تغییر شکل هایی که از اثر آنها بر روی یک ماده ایجاد می شود، سر و کار دارد. هنگامی که این نیروها بر اساس یک واحد بیان می شوند، بار وارد بر یک عضو مکانیکی باعث ایجاد نیروهای داخلی در داخل عضو می شود که تنش نامیده می شود.

تنش های وارد بر مواد باعث تغییر شکل مواد در شیوه های مختلف از جمله شکستن کامل آنها می شود. هنگامی که تغییر شکل ها نیز بر اساس واحد قرار می گیرند ، تغییر شکل مواد کرنش نامیده می شود.

نمونه سوالات مقاومت مصالح ۱ استخدامی

تنش ها و کرنش های ایجاد شده در یک عضو مکانیکی باید به منظور ارزیابی ظرفیت بار آن عضو محاسبه شود. این امر مستلزم توضیح کامل هندسه عضو، محدودیت های آن، بارهای وارد شده به عضو و خواص موادی است که عضو از آن تشکیل شده است. بارهای اعمال شده ممکن است محوری (کششی یا فشاری) یا چرخشی (برشی مقاومتی) باشند.

با توصیف کامل بارگذاری و هندسه عضو می توان وضعیت تنش و حالت کرنش را در هر نقطه از اعضا محاسبه کرد. هنگامی که وضعیت تنش و کرنش درون عضو مشخص شد، می توان استحکام (ظرفیت حمل بار) آن عضو، تغییر شکل (کیفیت سفتی) و پایداری آن (توانایی حفظ پیکربندی اولیه) را محاسبه کرد.

حل امتحان مقاومت مصالح

سپس تنش های محاسبه شده را می توان با مقداری از مقاومت عضو مانند بازده مواد یا مقاومت نهایی مقایسه کرد. انحراف محاسبه شده عضو ممکن است با معیارهای انحراف که بر اساس استفاده از اعضا است مقایسه شود. بار محاسبه شده کمانش عضو ممکن است با بار اعمال شده مقایسه شود. سختی محاسبه شده و توزیع جرم عضو ممکن است برای محاسبه پاسخ دینامیکی عضو و سپس مقایسه با محیط صوتی که در آن مورد استفاده قرار می گیرد، مورد استفاده قرار گیرد.

نمونه سوالات مقاومت مصالح ۱

استحکام ماده به نقطه ای در منحنی تنش-کرنش مهندسی (تنش تسلیم) اشاره دارد که فراتر از آن مواد دچار تغییر شکل می شوند که با حذف بار کاملاً برعکس نمی شوند و در نتیجه، اعضا دچار انحراف دائمی می شوند. استحکام نهایی مواد به حداکثر مقدار تنش رسیده اشاره دارد.

نمایش بیشتر
دیدگاه های کاربران
دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید
تعداد دیدگاه : 1 امتیاز کلی : 5.0 توصیه خرید : 0 نفر
بر اساس 1 خرید
1
0
0
0
0
  1. در تاریخ پاسخ

    تشکر فراوان

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت محصول

5,000 تومان