دانلود کتاب انقلاب اسلامی ایران مصطفی ملکوتیان

(دیدگاه کاربر 2)
شناسه محصول: 58 دسته: , , , تاریخ انتشار: 12 تیر 1400تعداد بازدید: 1208
قیمت محصول

رایگان

جزئیات بیشتر

رمز فایل

cafejozve.ir

زبان

فارسی

مولف

مصطفی ملکوتیان

قوانین استفاده

خرید محصول توسط کلیه کارت های شتاب امکان پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود محصول در اختیار شما قرار خواهد گرفت و هر گونه فروش در سایت های دیگر قابل پیگیری خواهد بود.

 • دسترسی به فایل محصول به صورت مادام‌العمر
 • ۶ ماه پشتیبانی کاملا رایگان و تضمین شده
 • پرداخت از طریق کلیه کارت های بانکی عضو شتاب
توضیحات مختصر محصول
دانلود کتاب انقلاب اسلامی ایران مصطفی ملکوتیان

دانلود رایگان کتاب انقلاب اسلامی ایران ملکوتیان pdf

کتاب انقلاب اسلامی ایران مصطفی ملکوتیان یک کتاب درسی برای دوره دو ماژول انقلاب اسلامی ایران است. عنوان کتاب زمینه، عوامل و بازتاب جهانی انقلاب اسلامی ایران (رویکرد فرهنگی) است که توسط دکتر مصطفی فلقاه نگاشته شده است. ملکوتیان، دانشیار، گروه علوم سیاسی، دانشگاه تهران. در این اثر، نویسنده با رویکرد فرهنگی، زمینه‌ها، علل و عوامل انقلاب اسلامی را توضیح داده است.

مباحث مطرح شده در این کتاب، نخست، تبیین رویکردهای مختلف علمی، روش تبیین انقلاب اسلامی، سپس پیشینه تاریخی، بررسی دوران صفویه و قاجار و قدرت سیاسی و ویژگی‌های آن در اولین و دوران پهلوی دوم. همینطور قدرت اجتماعی ویژگی‌ها و کنش‌ها هستند.

کتاب انقلاب اسلامی ایران مصطفی ملکوتیان

پی دی اف کتاب انقلاب اسلامی ایران مصطفی ملکوتیان

انقلاب اسلامی یکی از بزرگترین انقلاب‌های اجتماعی تلقی می‌شود که بسیاری از تحلیلگران در مسائل سیاسی و اجتماعی مورد توجه قرار داده‌اند. بنابراین، آن‌ها سعی کردند با تحلیل‌های اجتماعی، روانشناختی، سیاسی یا اقتصادی، انقلاب اسلامی را تحلیل کنند.

اما بسیاری از تحلیل گران مشهور مسائل و انقلاب‌های اجتماعی و سیاسی، مانند تدا اسکوکپول و میشل فوکو، تشخیص دادند که انقلاب اسلامی ایران انقلابی متمایز از سایر انقلاب‌ها است و بنابراین می‌کوشند این انقلاب را بر اساس ویژگی‌های خاص آن انجام دهند. درباره اندیشه شیعه، آن‌ها رویکردی متفاوت از رویکردهای قبلی خود را تحلیل کردند.

اثر حاضر یک کتاب درسی برای یک دوره دو ماژولی در مورد ریشه‌های انقلاب اسلامی ایران است با عنوان زمینه‌ها، علل و عوامل انقلاب اسلامی ایران (رویکرد فرهنگی)، علل و عوامل آن، تألیف دکتر دانشیار علوم سیاسی دانشگاه تهران. این نویسنده که دارای آثار ارزشمند بسیاری در زمینه مطالعات انقلاب اسلامی است، در این اثر با رویکردی فرهنگی زمینه‌ها، علل و عوامل انقلاب اسلامی را تبیین کرد.

دانلود کتاب زمینه‌ها عوامل و بازتاب جهانی انقلاب اسلامی ایران

مباحث مطرح شده در این کتاب، نخست، تبیین رویکردهای مختلف علمی، روش تبیین انقلاب اسلامی، سپس پیشینه تاریخی، بررسی دوران صفویه و قاجار و قدرت سیاسی و ویژگی‌های آن در اولین و دوران پهلوی دوم. همچنین قدرت اجتماعی، ویژگی‌ها و کنش‌ها.

البته در این کتاب توجه ویژه‌ای به حضرت امام خمینی (ره) و رهبران فرزانه وی، توجه به تأملات نظری و عملی انقلاب اسلامی در جهان و همچنین انقلاب اسلامی نظام بین الملل و آینده دولت اسلامی توجه ویژه‌ای شده است..

در غرب، ویژگی این اثر کتاب “بحث درباره انقلاب‌های رنگی” در آسیای میانه و قفقاز و تمایز آن از انقلاب‌های واقعی است.

گروه انقلاب اسلامی از تلاش‌های نویسنده محترم قدردانی می‌کند و از ساکنان محترم، دکتر تشکر می‌کند.

نمایش بیشتر
دیدگاه های کاربران
دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید
تعداد دیدگاه : 2 امتیاز کلی : 4.5 توصیه خرید : 0 نفر
بر اساس 2 خرید
1
1
0
0
0
 1. در تاریخ پاسخ

  تشکر

 2. مرضیه خجسته احمدی

  در تاریخ پاسخ

  خوب

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت محصول

رایگان