پرداخت امن توسط کارت های عضو شتاب
بازگشت وجه تا 7 روز
تضمین کیفیت و پایین ترین قیمت
پشتیبانی 24 ساعته، 7 روز هفته
اطلاعات محصول
مولف ✍️
محمد نصیری
نوع فایل 📝
PDF
حجم فایل 💾
37 مگابایت
تاریخ انتشار 📅
۱۰ تیر ۱۴۰۰
تعداد بازدیدها 👁️
1223 بازدید
۹,۹۰۰ تومان

کتاب تاریخ تحلیلی صدر اسلام محمد نصیری PDF

کلمه هجرت در سنت دینی به معنای (مهاجرت) و (عزیمت) از سرزمین به منظور حفظ و تحکیم مبانی ایدئولوژی و ایمان است و “مهاجر” شخصی است که فراتر از محدوده استبداد و استبداد است تا بتواند برای تعادل در معاشرت ، تعلیم و پرستش وی ، مطابق قانون و ایده آل های شما تنظیم شود.

در جامعه شناسی ، مهاجران کسانی هستند که برای کار ، حرفه یا انگیزه های معیشتی مانند کار یا کار ، علل طبیعی مانند زلزله ، سیل و قحطی یا به منظور بهره مندی از خدمات اجتماعی و رفاهی به منطقه دیگری نقل مکان کرده اند.

تاریخ تحلیلی صدر اسلام

تاریخ تحلیلی اسلام محمد نصیری pdf

در سنت سیاسی، مهاجران کسانی هستند که به دلیل گرایش سیاسی و اجتماعی خود ، از امنیت جانی ، مال و منزلت در سرزمین مادری خود برخوردار نیستند و به طور طبیعی به کشور دیگری فرار کرده یا پناهنده شده اند.

تعالیم دینی چه چیزی را تأیید می کند؟” لازم است که از جامعه جاهلی دور شویم و سعی کنیم به یک جامعه کامل با شرایط بالا بپیوندیم. اساس فلسفه هجرت در قرآن و سنت نبوی بیانگر این است که انسان در همه جا است و در هر جامعه ای او را به دست می آورد.

بنابراین وظیفه هر فردی که به دنبال توسعه است از جامعه ای که در آن زشتی ، انسانیت و … قرار دارد دور شود و به جامعه ای بپیوندد که در آن شرایط و بنیان های توحید و توحید حاکم باشد.

دانلود رایگان کتاب تاریخ تحلیلی اسلام محمد نصیری ویراست دوم pdf

بزرگترین ، طبق آیات قرآن ، هیچ شخصی در موقعیت اجتماعی سرکوبگر که روابط سیاسی ، اقتصادی و اخلاقی او مبتنی بر سرکوب حقوق عمومی باشد ، حق نادیده گرفتن را ندارد و نمی تواند به بهانه جذب شود،

ضعف در آن جامعه. به طوری که آنها عبادت نکنند. و گفته شد: “خانه و سرزمینی که خدا در آن گناهان می کند محل زندگی نیست”؟ قرآن کریم در برخی از آیات ذکر کرده است که “مهاجرت” عامل مهمی است که مظلومین از مواهب این جهان برخوردار می شوند؟

در آیات دیگر با نپذیرفتن این بهانه “این سرزمین من سرزمین من است و آنها هر سختی را تحمل می کنند و به دلیل روابط عاطفی ، سنت های اجتماعی یا نزدیک بینی سیاسی ، ضعف و زبان روانشناختی در جایی که ایمان و حقیقت در آن قفل شده است هشدار می دهند.

خرید کتاب تاریخ تحلیلی اسلام محمد نصیری ویراست دوم pdf

چرا ظلم؟ زمین وسیع است و مردم از نظر اصول مذهبی ، سیاسی ، اجتماعی ، اخلاقی و علمی عجله دارند و به سرزمین دیگری می روند ، آنچه در زمان پیامبر اتفاق افتاد به معنای واقعی کلمه یک مهاجرت است.

از حالت افقی ، زیرا مهاجرت از درون و سفر به گفته دکتر شریعتی ، در اعماق روح بالاتر از مهاجرت خارجی و سفر زمینی است ، زیرا جایی برای اقامت و ترک وجود ندارد در حالی که او دیگر شایسته نیست.

مهاجرت فقط از شهر خود نیست که بسیار آسان است ، اما از طرف خودش که یک مرد است ، محمدیه در تلاش است تا جامعه کوچک مکه را به آن جامعه منتقل کند و اسلام ایستاده باشد ، همانطور که انسان خواستار حرکت از خارج است ، او را نیز از درون و به همین ترتیب به انقلاب دعوت می کند.

دانلود رایگان کتاب تاریخ تحلیلی صدر اسلام تالیف محمد نصیری

راهی است که همیشه متوقف می شود ، از بین می رود ، یخ می زند و اینها همه معجزات علمی ، اخلاقی و معنوی هستند و معنویت مهاجرت است. مهاجرت افقی و مهاجرت معنوی. ” لازم به ذکر است که طبق قرآن کریم ، حتی مهاجرت افقی نیز مختص یک دوران ، یک نسل یا دوران پیامبر نیست.

وی در برخی از سوره های قرآن مهاجرت ابراهیم و مهاجرت موسی و قومش از مصر به فلسطین را ذکر کرده است. علاوه بر این ، در میان سایر اقوام غیر مسلمان ، مهاجرت منبع قدرت و منبع پیشرفت بوده است.

تاریخ تحلیلی اسلام محمد نصیری word رایگان

به عنوان مثال ، در شرق ، آریایی ها مردمی مهاجر بودند که موفق به برقراری حکومت و تمدن ایران شدند ، یا در قرن های اخیر ، مهاجرانی که از اروپا به ایالات متحده مهاجرت کردند ، تمدن گسترده ای ایجاد کردند.

اما ، مهاجرت اسلامی از نظر هدف ، از این نوع مهاجرت ها متمایز شده است. طبق آموزه های اسلام – همانطور که ذکر شد – فرد برای بدست آوردن پول و کنترل نباید مهاجرت کند بلکه باید برای خدا باشد ، یعنی این دین را تأسیس کند و قانون آن را گسترش دهد.

پی دی اف کتاب تاریخ تحلیلی صدر اسلام

بنابراین اسلام هدف مهاجرت از غارت قبایل و کنترل سرزمینها را به یک هدف معنوی بازگرداند. و همچنین جهاد اسلامی ، یعنی دفاع از اعتبار مسلمانان ، روح و مال آنها. دو نکته مهم که باید در حاشیه مسائل مهاجرت و تأکید بر معنای مهاجرت به آنها اشاره شود و از این سفر معنوی شوخی محسوب شود ، عبارتند از:

 1. به گفته مورخان ، گرچه مدینه آمادگی کامل برای رسول را دریافت کنید ، به طوری که هیچ خانه انصاری وجود ندارد ، مگر اینکه حدیثی در مورد پیامبر اکرم وجود داشته باشد؟ رسول و بسیاری دیگر از رهبران ، به محض احساس خطر ، از دام بدبختی پیش پیروان خود نجات پیدا نکردند و آنها را در میان سختی ها و سختی ها رها نکردند.

تاریخ تحلیلی اسلام محمد نصیری pdf رایگان قابل سرچ

در عوض او تصمیم گرفت بعد از مهاجرت مهاجران به مدینه مهاجرت کند. مورخان نوشتند: در مکه مکانی به جز رسول خدا ، ابوبکر ، علی و بعضی از افرادی که در زندان ، بیمار و یا قادر به مسافرت نبودند ، باقی نماند.

 1. برخلاف بسیاری از رهبران ، او پول را به رسول خدا صلی الله علیه و آله سپرد: او نه آن را حساب کرد و نه با خود برد. بلکه او علی را در مکه ترک کرد تا سپرده های مردم را به آنها بازگرداند و همه اینها پیروان او نبودند.

الطبری نوشت که پیامبر به علی پول ترک مکه را اطلاع داد و به او دستور داد پس از وی در مکه بماند تا سپرده افرادی را که از طرف او نزد پیامبر بودند پرداخت کند و هیچ کس در مکه پول نداشت. آن را بگیرید و از آن بترسید مگر اینکه آن را در برابر رسول خدا قرار دهید، زیرا صداقت و اعتماد او برای همه شناخته شده بود.

دانلود رایگان کتاب تاریخ تحلیلی صدر اسلام دانشگاه ازاد اسلامی

یکی دیگر از دروس عمومی که تمامی دانشجویان در مقطع کارشناسی صرف نظر از رشته باید مطالعه نمایند تاریخ تحلیلی صدر اسلام می باشد. که در کتاب تاریخ تحلیلی صدر اسلام به تاریخ و وقایع زمان پیامبر و خلفای پیشین اشاره دارد.

بسیلری از اساتید کتاب تاریخ تحلیلی صدر اسلام را به عنوان منبع تدریس خود انتخاب می کنند و از دانشجویان می خواهند تا تا این کتاب را به عنوان ننبع تاریخ تحلیلی صدر اسلام مطالعه نمایند.

تاریخ تحلیلی صدر اسلام محمد نصیری

سوالات امتحانی پایان ترم نیز از محتوای همین کتاب طراحی می شود. پس مطالعه ی این کتاب برای این درس عمومی بسیار مفید و حائز اامیت می باشد. گاهی برخی از اساتید دروس مشخصی را انتخاب کرده و به تدریس ان می پردازند. پس برای امتحان پایان ترم دانشجو باید همان دروس مشخص شده را مطالعه نمایند.

تمامی مطالب و سر فصل های اموزشی در ایتن کتاب پوشش داهده شده است و به عنوانی منبعی جامع برای درس تاریخ تحلیلی صدر اسلام می باشد.  دانشجویان می توانند با صرف زمان کافی و مطالعه ی دقیق این کتاب نمره ی خوبی را از درس عمومی تاریخ تحلیلی کسب نمایند.

پی دی اف کتاب تاریخ تحلیلی صدر اسلام

این درس تاریخ تحلیلی صدر اسالام هم در دو واحد برای تمامی دانشجویان ارائه می شود. پس کسب نمره ی خوب می تواند تاسثیر چشمگیری در بهبود معدل دانشجو داشته باشد.

دانلود کتاب تاریخ تحلیلی اسلام پیام نور

از این رو به شدت پیشنهاد می شود که دانشجو فایل پی دی اف کتاب تاریخ تحلیلی صدر اسلام را از سایت کافه جزوه دانلود نماید و به مطالعه ی کامل ان بپردازد. کسب نمره ی خوب از این درس عمومی دو واحدی راحت تر از دروس اختصاصی  می باشد. پس برای مطالعه ی  این کتاب به کافه جزوه مراجعه نمایید.

ادامه مطلب

این کتاب به بررسی تاریخ اسلام از بعثت پیامبر اکرم (ص) تا رحلت ایشان می‌پردازد و به تحلیل رویدادهای این دوره می‌پردازد.
9900ت
نظرات
 1. محمدرضا

  تشکر بابت رایگان قرار دادن این کتاب

 2. zahra

  لطفا جزوه و خلاصه کتاب تاریخ تحلیلی را هم قرار بدید
  با تشکر

  • کافه جزوهمدیر سایت

   با سلام
   این مورد در سایت موجود است

 3. فاطمه

  چرا نمیتونم دانلود کنم

  • کافه جزوهمدیر سایت

   سلام
   تست شد و لینک مشکلی ندارد.

 4. hassan

  چرا فایل نیست تارخ صدراسلام محمد نصیری

  • کافه جزوهمدیر سایت

   سلام
   لینک تست شد و مشکلی وجود ندارد

 5. فاطمه

  بسی خوب

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *