پرداخت امن توسط کارت های عضو شتاب
بازگشت وجه تا 7 روز
تضمین کیفیت و پایین ترین قیمت
پشتیبانی 24 ساعته، 7 روز هفته
اطلاعات محصول
مولف ✍️
آقابزرگ و ملاردی
نوع فایل 📝
RAR
حجم فایل 💾
49 مگابایت
تاریخ انتشار 📅
۱۰ خرداد ۱۴۰۰
تعداد بازدیدها 👁️
472 بازدید
۹,۹۰۰ تومان

کتاب شیمی معدنی 1 آقابزرگ و ملاردی PDF

کتاب شیمی معدنی 1 آقابزرگ و ملاردی با سنتز و رفتار ترکیبات معدنی و آلی فلزی سروکار دارد. این رشته ترکیبات شیمیایی را که بر پایه کربن نیستند، شامل مواد شیمی آلی می کند.

تمایز بین این دو رشته کاملاً مطلق نیست زیرا در زیر رشته رشته شیمی آلی فلزات هم پوشانی زیادی وجود دارد. این برنامه در همه جنبه های صنایع شیمیایی از جمله تجزیه و تحلیل ، علوم مواد ، رنگدانه ها ، سورفاکتانت ها ، پوشش ها ، داروها ، سوخت ها و کشاورزی کاربرد دارد.

کتاب شیمی معدنی 1 آقابزرگ و ملاردی

دانلود رایگان کتاب شیمی معدنی 1 آقابزرگ و ملاردی PDF

شیمی آلی به ترکیباتی گفته می شود که حاوی اتم های کربن موجود در آن هستند.

بنابراین شاخه ای از شیمی که به مطالعه ترکیبات می پردازد و از اتم های کربن-هیدروژن در آن تشکیل نشده است ، “شیمی معدنی” نامیده می شود. به عبارت ساده این مغایر با شیمی آلی است. موادی که پیوند کربن و هیدروژن ندارند فلزات ، نمک ها ، مواد شیمیایی و غیره هستند.

در این سیاره شناخته شده است که حدود 100000 تعداد ترکیبات غیر آلی وجود دارد. شیمی معدنی رفتار این ترکیبات را به همراه خواص آن ها خصوصیات فیزیکی و شیمیایی آ نها را نیز مطالعه می کند. عناصر جدول تناوبی به جز کربن و هیدروژن در لیست ترکیبات غیر آلی موجود است.

دانلود کتاب شیمی معدنی 1 آقابزرگ و ملاردی PDF

بسیاری از عناصر از نظر فنی مهم هستند، به عنوان مثال تیتانیوم ، آهن ، نیکل و مس از نظر ساختاری و الکتریکی استفاده می شوند. همچنین فلزات انتقالی ، چندین آلیاژ مفید با یکدیگر و با سایر عناصر فلزی تشکیل می دهند.

کتاب شیمی معدنی آقابزرگ ، مطالعه موادی است که ماده از آن ها تشکیل شده است. شیمی بسیار تجربی است زیرا فقط در صورت مخلوط کردن کامل مواد با یکدیگر می توانید میزان کاهش را مطالعه کنید.

خوشبختانه ، شما برای درک بهتر شیمی نیازی به سلامتی و ایمنی خود ندارید زیرا دانشمندان شجاع قبلاً این کار را کرده بودند. بیش از صد عنصر وجود دارند که ماده جهان و جهان ما را تشکیل می دهند. آها با هم ترکیب می شوند و هزاران هزار ترکیب ایجاد می کنند.

یک ترکیب شیمیایی از اتم های عناصر مختلفی که توسط یک پیوند شیمیایی به یکدیگر متصل شده اند ، تشکیل شده است. پیوندها به قدری محکم هستند که این ترکیب مانند یک ماده واحد عمل می کند. اتم های متصل شده مولکول هایی را تشکیل می دهند و مولکول ها به هم متصل می شوند و ترکیب را می سازند. کتاب شیمی معدنی 1 آقابزرگ و ملاردی را از کافه جزوه دانلود نمایید.

دانلود کتاب شیمی معدنی 3 آقابزرگ PDF

فرمول شیمیایی علامتی است که دانشمندان برای نشان دادن تعداد و نوع اتم های موجود در یک مولکول با استفاده از نمادهای اتمی و اشتراک های عددی استفاده می کنند.

فرمول شیمیایی یک نمایش ساده از مولکول سه بعدی است که وجود دارد. یک فرمول شیمیایی یک ماده را توصیف می کند ، دقیقاً به اتم های تشکیل دهنده آن. سه نوع اساسی فرمول شیمیایی وجود دارد ، فرمول تجربی ، فرمول مولکولی و فرمول ساختاری.

شیمی آلی فلزی، یک علم میان رشته ای در شیمی معدنی ، طی سه تا چهار دهه گذشته با سرعتی خارق العاده رشد کرده است. از منظر دانشگاهی ، تلاش برای روشن ساختن ماهیت پیوندها در لیست فزاینده ای از ترکیبات آلی فلزی مهیج ، به درک واضح تری از ماهیت و تنوع پیوندهای شیمیایی منجر شده است.

از ترکیبات آلی فلزی به عنوان عوامل تجزیه همگن در صنایع استفاده می شود. مباحث مطرح شده در این کتاب بینش جدیدی در زمینه شیمی آلی فلزات به خوانندگان ارائه می دهد.

شیمی آلی فلزی یک مطالعه ترکیب آلی است. از آنجا که بسیاری از ترکیبات فاقد این پیوندها از نظر شیمیایی یکسان هستند ، یک گزینه جایگزین ممکن است ترکیبات حاوی پیوندهای فلزی از طبیعت عمدتاً کووالانسی باشد. شیمی آلی فلزی عناصر شیمی معدنی را با شیمی آلی مخلوط می کند.

دانلود کتاب شیمی معدنی دکتر آقابزرگ و دکتر ملاردی

کتاب شیمی معدنی آقابزرگ و ملاردی مطالعات بنیادی اعم از تجربی و نظری را در مورد کلیه مباحث شیمی معدنی از سراسر جدول تناوبی منتشر می کند ، از جمله ، شیمی هماهنگی ، شیمی گروه اصلی ، شیمی بی آلی ، شیمی آلی ، فلزات آلی ، حالت جامد / مواد / شیمی در مقیاس نانو ، انرژی و شیمی شیمی ، تجزیه و تحلیل و تئوری / محاسبات.

این بر مطالعات علمی دقیق درباره سنتز و سازوکارها ، ساختار ، ترمودینامیک ، سینتیک ، واکنش پذیری ، طیف سنجی ، پیوند و خصوصیات عملکردی ترکیبات شناخته شده جدید و قابل توجه تأکید دارد. فقط موارد ارسالی نسخه های خطی که به اندازه کافی بر جنبه های شیمی معدنی تأکید دارند مورد بررسی قرار می گیرند.

نمونه های گویا از نسخه های خطی که مورد بررسی قرار نمی گیرند شامل مواردی هستند که ترکیبات یا مواد ضعیف تعریف شده یا مشخص شده را توصیف می کنند یا به نظر می رسد بر ویژگیهای ریخت شناسی ، مقیاس نانو یا مقیاس بزرگتر از مواد ، پدیده های بیولوژیکی ، روش های تحلیلی ، جنبه های احتکاری یا بیشتر فنی تأکید دارند.

نظریه ، یا برنامه های کاربردی فن آوری. گزارش تحقیقات معمول که توصیف اضافات افزایشی به ادبیات علمی است، دلسرد نیست. بحث مفصل تر (تنظیم شده توسط موضوع) از مطالب ارسالی که بررسی خواهد شد ، در زیر ارائه شده است.

کتاب شیمی معدنی 1 آقابزرگ و  ملاردی هم مقالات کامل و ارتباطات مورد علاقه فوری و هم مقالات دعوت شده از دیدگاه را ارائه می دهد. مقالات دیدگاه بحث شخصی در مورد یک موضوع یا زمینه در حال توسعه، کاملاً مبتنی بر علم با هدف الهام بخشیدن به تحقیقات آینده است.

در هر مشارکت از دیدگاه ، نویسندگان موضوع را معرفی می کنند ، بینشی و ارزیابی انتقادی از پیشرفت های اخیر را ارائه می دهند و در مورد مسیرهای جدید این رشته بحث می کنند.

شیمی معدنی همچنین سالانه چندین شماره انجمن را منتشر می کند که متشکل از مجموعه ای از مقالات دعوت شده مرتبط با مضمون از دانشمندان برجسته در مورد یک موضوع چند رشته ای با علاقه فزاینده است.

شیمی معدنی بررسی جامع یا نقد کتاب منتشر نمی کند. در صورت ارائه نتایج یا بینش های چشمگیر جدید، تفسیر درباره کارهای قبلی منتشر شده در ژورنال یا جاهای دیگر در نظر گرفته خواهد شد.

کتاب شیمی معدنی 1 آقابزرگ و ملاردی

اگر به دنبال منبعی بسیار کامل و معتبر برای درس شیمی معدنی یک هستید بهتر است که کتاب شیمی معدنی 1 آقابزرگ و ملاردی را از سایت کافه جزوه دریافت نمایید. زبان شرح مفاهیم در این کتاب نادر و نایاب بسیار روان ساده و قابل فهم می باشد.

به گونه ای که دانشجویان  به راحتی می توانند با یک بار مطالعه کلیه مطالب این کتاب شیمی معدنی اقابزرگ و ملارد را درک نمایند. تمامی مسائل موجود در درس شیمی معدنی ۱ به صورت تحلیلی در این کتاب مطرح شده است و همین امر هم سبب می شود تا دانشجویان بتوانند مطالب را به سادگی یاد بگیرند.

تعداد صفحات کتاب شیمی معدنی اقا بزرگ و ملاردی ۲۷۲ صفحه می باشد. مطالب به صورت کامل و در عین حال مختصر در این کتاب بیان شده است تا وقت زیادی را نگیرد.

بسیاری از اساتید از این کتاب شیمی معدنی 1 آقابزرگ و ملاردی جهت تدریس استفاده می نمایند و مطالعه ی این کتاب بسیار کم یاب و نادر را به دانشجویان عزیز پیشنهاد می دهند.

دانلود فایل پی دی اف کتاب شیمی معدنی 1 آقابزرگ و ملاردی

تشکیل دادن پیوند های کوالانسی و شکل مولکول ها جز مطالب و فصول ابتدایی کتاب شیمی معدنی 1 آقابزرگ و ملاردی می باشد که به صورت اختصاصی به شرح مطالب مرتبط با پیوند کوالانسی و …. پرداخته شده است.

فایل پی دی اف این کتاب به صورت کامل جهت مطالعه در سایت کافه جزوه بارگذاری شده است و دانشجویان می توانند این فایل پی دی اف را دانلود نموده و وقت کافی را به مطالعه ی کلیه مباحث موجود اختصاص دهند.

دانشجویان رشته های مرتبط با شیمی و شیمی معدنی می توانند از مطالعه ی این کتاب نا یاب و ارزشمند موجود در سایت بهره‌مند شوند.

ادامه مطلب

بله
ساده و روان
نظرات
  1. مازیار

    بسیار عالی بود

  2. زهرا

    به نظر خوب می‌آید

  3. زهرا رحیمی پور

    بسیار عالی

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *