پرداخت امن توسط کارت های عضو شتاب
بازگشت وجه تا 7 روز
تضمین کیفیت و پایین ترین قیمت
پشتیبانی 24 ساعته، 7 روز هفته
اطلاعات محصول
مولف ✍️
محمد حسین بهجت تبریزی
نوع فایل 📝
PDF
حجم فایل 💾
8 مگابایت
تاریخ انتشار 📅
۲ دی ۱۴۰۲
دسته بندی 🗂️
تعداد بازدیدها 👁️
322 بازدید
۸,۹۰۰ تومان

بررسی و دانلود کتاب دیوان شهریار محمد حسین بهجت تبریزی

کتاب دیوان شهریار محمد حسین بهجت تبریزی متخلص به شهریار است. این کتاب شامل اشعاری به زبان فارسی و ترکی آذربایجانی است. دیوان شهریار به‌عنوان یکی از مهم‌ترین آثار ادبیات فارسی در قرن بیستم شناخته می‌شود.

کتاب دیوان شهریار محمد حسین بهجت تبریزی
دانلود رایگان کتاب دیوان شهریار محمد حسین بهجت تبریزی

دیوان شهریار شامل انواع مختلف شعر از جمله قصیده، مثنوی، غزل، قطعه، رباعی و شعر نیمایی است. شهریار در سرودن همه این قالب‌ها مهارت داشت، اما بیشتر از همه در غزل شهره بود. از میان غزل‌های معروف شهریار می‌توان به «علی ای همای رحمت»، «آمدی جانم به قربانت»، «حیدربابایه سلام» و «خان ننه» اشاره کرد.

شهریار نسبت به علی بن ابی‌طالب ارادتی ویژه داشت و همچنین شیفتگی بسیاری نسبت به حافظ و فردوسی داشته‌است. این علاقه‌مندی‌ها در اشعار شهریار نیز به‌وضوح دیده می‌شود.

کلیات دیوان شهریار

کتاب دیوان شهریار محمد حسین بهجت تبریزی  pdf

کتاب دیوان شهریار محمد حسین بهجت تبریزی یکی از مهم‌ترین و پرفروش‌ترین کتاب‌های ادبیات فارسی است. این کتاب شامل مجموعه اشعار شهریار در قالب‌های مختلف از جمله قصیده، مثنوی، غزل، قطعه، رباعی و شعر نیمایی است. شهریار در سرودن همه این قالب‌ها استاد بود و آثار او از نظر زیبایی زبان، عمق معنا و تأثیرگذاری بر خواننده، همواره مورد توجه و تحسین بوده است.

دیباچه کتاب دیوان شهریار با این بیت آغاز می‌شود:

«ای مرغ عشقم که در قفس اسیری مرغی که در بند عشق اسیر است»

کتاب دیوان شهریار به دو بخش فارسی و ترکی آذربایجانی تقسیم شده است. بخش فارسی شامل اشعار شهریار در زبان فارسی است و بخش ترکی آذربایجانی شامل اشعار شهریار در زبان ترکی آذربایجانی است.

زیباترین اشعار شهریار

شهریار در بخش فارسی دیوان خود، به موضوعات مختلفی پرداخته است. از جمله این موضوعات می‌توان به عشق، عرفان، طبیعت، وطن، تاریخ و سیاست اشاره کرد. شهریار در سرودن اشعار عاشقانه تبحر خاصی داشت و اشعار او در این زمینه، از جمله مشهورترین و زیباترین اشعار عاشقانه در ادبیات فارسی هستند.

یکی از معروف‌ترین غزل‌های شهریار در بخش فارسی دیوان او، غزل «علی ای همای رحمت» است. این غزل در وصف امام علی (ع) سروده شده است و از جمله زیباترین و پرمعناترین اشعار عرفانی در ادبیات فارسی است.

شهریار در بخش ترکی آذربایجانی دیوان خود، نیز به موضوعات مختلفی پرداخته است. از جمله این موضوعات می‌توان به عشق، وطن، طبیعت و تاریخ اشاره کرد. شهریار در سرودن اشعار عاشقانه به زبان ترکی آذربایجانی نیز تبحر خاصی داشت و اشعار او در این زمینه، از جمله مشهورترین و زیباترین اشعار عاشقانه در ادبیات ترکی آذربایجانی هستند.

یکی از معروف‌ترین غزل‌های شهریار در بخش ترکی آذربایجانی دیوان او، غزل «حیدربابایه سلام» است. این غزل در وصف زادگاه شهریار، روستای خشکناب در آذربایجان، سروده شده است و از جمله مشهورترین و پرخواننده‌ترین اشعار در ادبیات ترکی آذربایجانی است.

دانلود رایگان کتاب صوتی اشعار شهریار

کتاب دیوان شهریار محمد حسین بهجت تبریزی، یکی از گنجینه‌های ادبیات فارسی و ترکی آذربایجانی است. این کتاب، همواره مورد توجه و تحسین دوستداران ادبیات بوده است و تأثیر عمیقی بر فرهنگ و ادبیات ایران و آذربایجان گذاشته است.

ادامه مطلب

دیوان شهریار، یکی از گنجینه‌های ادبیات فارسی و ترکی آذربایجانی است. این کتاب، همواره مورد توجه و تحسین دوستداران ادبیات بوده است و تأثیر عمیقی بر فرهنگ و ادبیات ایران و آذربایجان گذاشته است.
جهت خرید و تهیه فایل پی دی اف کتاب دیوان شهریار محمد حسین بهجت تبریزی لازم است که ابتدا به سایت کافه جزوه مراجعه نمایید و سپس به جستجوی کتاب مورد نظر خود بپردازید و سپس ادامه ی فرایند خرید را انجام دهید و فایل را دریافت‌ نمایید.
نظرات
 1. جواد کاکاوند

  ( خریدار محصول )

  از هر نظر عالی هیچ ایرادی نمیشه ازش گرفت.

 2. سجاد گلپایگانی

  ( خریدار محصول )

  بنده راضی بودم

 3. هادی قادری

  فوق العاده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *