1

دانلود کتاب مقدمه علم حقوق کاتوزیان

(دیدگاه 4 کاربر)
شناسه محصول: 352دسته: , تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲تعداد بازدید: 1287
قیمت محصول

۱۲,۰۰۰ تومان

جزئیات بیشتر

زبان ❤️

فارسی

نوع فایل 📒

PDF

مولف ✍️

ناصر کاتوزیان

راهنمای خرید محصول

 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه هرزنامه یا spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

 • دسترسی به فایل محصول به صورت مادام‌العمر
 • ۶ ماه پشتیبانی کاملا رایگان و تضمین شده
 • پرداخت از طریق کلیه کارت های بانکی عضو شتاب
توضیحات مختصر محصول
دانلود کتاب مقدمه علم حقوق کاتوزیان

خرید pdf مقدمه علم حقوق کاتوزیان

کتاب مقدمه علم حقوق کاتوزیان، یکی از کتاب‌های مهم و پراستفاده در حوزهٔ حقوق است. در این کتاب، نویسنده با بهره‌گیری از رویکردهای مختلف فلسفی و تاریخی، به بررسی مفاهیم و مباحث اصلی علم حقوق می‌پردازد.

کتاب مقدمه علم حقوق کاتوزیان
کتاب مقدمه علم حقوق کاتوزیان

اصولاً کتاب مقدمه علم حقوق، در دو بخش اصلی به بررسی علم حقوق می‌پردازد. در بخش اول، نویسنده به تعریف و شرح مفهوم حقوق، تفاوت حقوق و اخلاق، مبانی فلسفی حقوق، نظام حقوقی و انواع آن، مبانی دستور حقوقی، مبانی تعریفی حقوق بین‌الملل و سایر مفاهیم مرتبط با حقوق می‌پردازد.
در بخش دوم، نویسنده به بررسی موضوعات مختلفی مانند مفهوم عدالت در حقوق، قانون و قضاوت، حقوق انسانی، حقوق ملکیت، حقوق مالی، حقوق عمومی، حقوق خصوصی و غیره می‌پردازد.
اگر به دنبال کتابی جامع و بیان‌کنندهٔ مفاهیم اصلی علم حقوق هستید، کتاب “مقدمه علم حقوق” از ناصر کاتوزیان یکی از بهترین گزینه‌هاست.

متن کتاب مقدمه علم حقوق کاتوزیان

برای نمونه، یک بخش کوتاه از فصل دومکتاب مقدمه علم حقوق کاتوزیان را می‌توانم برای شما نقل کنم:
“در این فصل قصد داریم به مفهوم قانون در حقوق و همچنین نظام قانونی و نقش آن در جامعه پرداخته و در نهایت به بررسی نظریاتی که دربارهٔ قانون ارائه شده‌اند، بپردازیم.
در حقوق، قانون به عنوان مجموعهٔ اصول و ضوابطی که توسط قوهٔ قانون‌گذاری در جامعه تصویب و به عنوان بندهای ملزم برای رعایت و اجرا شدن در جامعه تعیین می‌شود، شناخته می‌شود. این اصول و ضوابط در نظام قانونی، برای کنترل و مدیریت رفتارهای افراد و حل اختلافات و برخورد با تخلفات قرار می‌گیرند.
نظام قانونی، مجموعهٔ قوانین، مقررات و ضوابطی است که در یک کشور یا جامعه به عنوان بندهای اساسی برای مدیریت و کنترل رفتارهای افراد و حل اختلافات، تعیین شده‌اند. هدف اصلی نظام قانونی، تضمین حفظ نظم و امنیت در جامعه است.”
این بخش، تعریف و شرح مفاهیم اولیهٔ قانون و نظام قانونی را به شما می‌دهد و در ادامه به بررسی دقیق‌تر مفاهیمی که با این موضوع مرتبط هستند، می‌پردازد.

کتاب مقدمه علم حقوق اثر ناصر کاتوزیان

کتاب مقدمه علم حقوق کاتوزیان، یکی از مشهورترین و به‌روزترین کتب در زمینهٔ حقوق و علوم قانونی است. این کتاب در سال ۱۳۸۳ به چاپ رسید و تاکنون به بیش از ۲۰ چاپ رسیده است.
در این کتاب، ناصر کاتوزیان به بررسی مفاهیم، مبانی و اصول حقوقی و نظام قانونی پرداخته و تلاش کرده است تا بخشی از پیچیدگی‌های حقوق و علم قانون را به خوانندهٔ عادی نزدیک کند.
این کتاب شامل پنج فصل است که به ترتیب به مباحث زیر پرداخته می‌شود:

 1. مقدمه: در این فصل، به مقدمهٔ کتاب و همچنین تعریف و شرح مفاهیم اولیهٔ حقوقی پرداخته می‌شود.
 2. قانون و نظام قانونی: در این فصل، به بررسی مفهوم قانون و نظام قانونی، نقش آن در جامعه و نظریاتی که در این زمینهٔ ارائه شده‌اند، پرداخته می‌شود.
 3. حقوق و اجزای آن: در این فصل، به بررسی مفهوم حقوق، اجزای آن، انواع حقوق و مبانی آن، پرداخته می‌شود.
 4. تعاملات حقوقی: در این فصل، به بررسی مفاهیمی مانند تعهدات، حقوق و تعهدات عمومی، حقوق و تعهدات ویژه، پرداخته می‌شود.
 5. حقوق و اقتصاد: در این فصل، به بررسی رابطهٔ حقوق و اقتصاد، تعریف مفهوم اقتصاد، اقتصاد سیاسی و بحران‌های اقتصادی، پرداخته می‌شود.

دانلود PDF کتاب مقدمه علم حقوق ناصر کاتوزیان

کتاب مقدمه علم حقوق کاتوزیان برای همهٔ علاقه‌مندان به حقوق و علوم قانونی مناسب است، از جمله دانشجویان رشته‌های حقوق، دانشجویان رشته‌های دیگری که درس حقوق را در برنامهٔ درسی خود دارند، و همچنین افرادی که به صورت خودآموز در حوزهٔ حقوق فعالیت می‌کنند.
این کتاب به زبان ساده و قابل درک، مفاهیم و اصول حقوقی را برای خواننده‌ها توضیح می‌دهد و به آنها کمک می‌کند تا اصول اساسی حقوق را درک کنند. بنابراین، کتاب “مقدمه علم حقوق” برای کسانی که می‌خواهند به عنوان کارشناس حقوقی فعالیت کنند، یا کسانی که به هر دلیلی می‌خواهند با مفاهیم حقوقی آشنا شوند، بسیار مفید است.
همچنین، این کتاب برای افرادی که در حوزهٔ تحقیقات حقوقی فعالیت می‌کنند، نیز مفید است. این کتاب به دلیل مطالب جامع و مفیدی که در آن آورده شده است، به عنوان یک منبع مهم برای تحقیقات حقوقی شناخته شده است.

خرید pdf مقدمه علم حقوق کاتوزیان

بعضی از ویژگی‌های کتاب مقدمه علم حقوق کاتوزیان عبارتند از:

 •  قابلیت درک و فهم: این کتاب به زبان ساده‌ای نوشته شده است که به راحتی قابل درک است و مفاهیم حقوقی را برای خواننده‌ها فهم‌پذیر می‌کند.
 • جامع بودن: این کتاب به صورت جامع مفاهیم و اصول حقوقی را شرح می‌دهد و در مورد مباحثی مانند حقوق اساسی، حقوق تجاری، حقوق جزایی و غیره بحث می‌کند.
 • کاربردی بودن: این کتاب به طور کاربردی به موضوعاتی مانند قوانین و مقررات، مفهوم قانون، تفاوت بین قانون و اخلاق و… پرداخته و مفاهیم حقوقی را در روابط اجتماعی و حقوقی کاربردی نشان می‌دهد.
 •  مبتنی بر نظریه: این کتاب اصول حقوقی را از یک پایه نظریه‌ای شروع می‌کند و به روش منطقی و سازمان‌دهی شده به بررسی آن‌ها می‌پردازد.
 • معرفی منابع: در این کتاب، نویسنده به صورت کامل منابع مورد استفاده خود را معرفی می‌کند و خواننده را به منابع بیشتری در زمینهٔ حقوق هدایت می‌کند.
 •  آموزشی: این کتاب برای آموزش حقوق در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی به کار می‌رود و برای دانشجویان و دانش‌آموزان طراحی شده است.

 

خرید pdf مقدمه علم حقوق کاتوزیان

در سایت کافه جزوه فایل پی دی اف و زیپ این کتاب قرار داده شده است که شما می توانید به راحتی با مراجعه به سایت کافه جزوه که مرجع دانلود جزوه ها و کتاب ها می باشد این کتاب مقدمه علم حقوق کاتوزیان را از این سایت خریداری نموده و به مطالعه ی کامل ان مباحث بپردازید.

هزینه در نظر گرفته شده برای خرید این کتاب به صورت فایل زیپ بسیار ناچیز می باشد و شما با پرداخت هزینه ای بسیار کم می توانید این کتاب مقدمه علم حقوق کاتوزیان را خریداری نمایید و به مطالعه ی کلیه سر فصل های موجود آن بپردازید.

سوالات متداول

۱.آیا این کتاب برای افرادی که به حقوق علاقه دارند، مناسب است؟

بله، این کتاب برای هر کسی که به دنبال افزایش دانش حقوقی خود است، مناسب است. در واقع، این کتاب یک مقدمهٔ کامل و جامع به عنوان یک مبنای قوی برای فهم مفاهیم حقوقی می‌تواند برای همهٔ افرادی که به حقوق علاقه دارند، مفید باشد.

۲. آیا این کتاب جامع است؟

بله، این کتاب به صورت جامع مفاهیم و اصول حقوقی را شرح می‌دهد و در مورد مباحثی مانند حقوق اساسی، حقوق تجاری، حقوق جزایی و غیره بحث می‌کند. به همین دلیل، می‌توان آن را یک کتاب جامع در حوزهٔ حقوق دانست.

نمایش بیشتر
دیدگاه های کاربران
دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید
تعداد دیدگاه : 4امتیاز کلی : 3.0توصیه خرید : 0 نفر
بر اساس 4 خرید
0
0
4
0
0
 1. علی اصغر سالاری

  در تاریخ پاسخ

  بی نظیره.تو خریدش شک نکن

 2. ایمان طهماسبی

  در تاریخ پاسخ

  این محصول واقعا عالی هست و پیشنهاد میکنم

 3. در تاریخ پاسخ

  بنده راضی بودم

 4. در تاریخ پاسخ

  سلام.سال انتشارش رو میشه بگین؟

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت محصول

۱۲,۰۰۰ تومان