دانلود جزوه اقتصاد مهندسی

(دیدگاه کاربر 2)
شناسه محصول: 123 دسته: , , تاریخ انتشار: 13 شهریور 1400تعداد فروش: 8تعداد بازدید: 603
قیمت محصول

4,000 تومان

جزئیات بیشتر

رمز فایل

cafejozve.ir

زبان

فارسی

قوانین استفاده

خرید محصول توسط کلیه کارت های شتاب امکان پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود محصول در اختیار شما قرار خواهد گرفت و هر گونه فروش در سایت های دیگر قابل پیگیری خواهد بود.

 • دسترسی به فایل محصول به صورت مادام‌العمر
 • ۶ ماه پشتیبانی کاملا رایگان و تضمین شده
 • پرداخت از طریق کلیه کارت های بانکی عضو شتاب
توضیحات مختصر محصول
دانلود جزوه اقتصاد مهندسی

دانلود رایگان جزوه اقتصاد مهندسی دکتر اسماعیلی

جزوه اقتصاد مهندسی، زیرمجموعه ای از اقتصاد است که به استفاده و کاربرد اصول اقتصادی  در تجزیه و تحلیل تصمیمات مهندسی توجه دارد. به عنوان یک رشته، بر شاخه ای از اقتصاد معروف به اقتصاد خرد متمرکز است، زیرا رفتار افراد و شرکت ها را در تصمیم گیری در مورد تخصیص منابع محدود مورد مطالعه قرار می دهد.

بنابراین بر فرایند تصمیم گیری، زمینه و محیط آن تمرکز می کند. این طبیعت عمل گرا است و نظریه اقتصادی را با عمل مهندسی ادغام می کند. اما این یک کاربرد ساده از نظریه اقتصاد خرد است زیرا عناصری مانند تعیین قیمت، رقابت و عرضه و تقاضا را از منابع دیگر ثابت می کند. هرچند به عنوان یک رشته با سایر علوم مانند آمار، ریاضیات و حسابداری هزینه ارتباط تنگاتنگی دارد. این کتاب از چارچوب منطقی اقتصاد استفاده می کند اما به قدرت تجزیه و تحلیل ریاضیات و آمار می افزاید.

جزوه اقتصاد مهندسی

جزوه اقتصاد مهندسی pdf

مهندسان به دنبال راه حل هایی برای مشکلات هستند و در کنار جنبه های فنی، به طور معمول از نظر اقتصادی نیز راه حل اقتصادی بالقوه از دیدگاه خاصی در نظر گرفته می شود که نشان دهنده مطلوبیت اقتصادی آن برای یک حوزه انتخابیه است. اساساً جزوه اقتصاد مهندسی شامل تدوین، برآورد و ارزیابی نتایج اقتصادی است در صورتی که گزینه های دیگری برای دستیابی به یک هدف مشخص در دسترس باشد.

جزوه اقتصاد مهندسی اسکونژاد pdf

در برخی از برنامه های درسی کارشناسی مهندسی عمران ایالات متحده، اقتصاد مهندسی یک دوره ضروری است. این یک مبحث در مبانی آزمون مهندسی است و همچنین ممکن است سوالاتی در مورد اصول و عملکرد آزمون مهندسی مطرح شود. هر دو بخشی از فرایند ثبت نام مهندسی حرفه ای هستند.

در نظر گرفتن ارزش زمانی پول در بسیاری از تحلیل های مهندسی اقتصادی محوری است. جریانهای نقدی با استفاده از نرخ بهره تنزیل می شود ، مگر در ابتدایی ترین مطالعات اقتصادی.

برای هر مشکل، معمولاً گزینه های جایگزین زیادی وجود دارد. یکی از گزینه هایی که باید در هر تجزیه و تحلیل مورد توجه قرار گیرد و اغلب انتخاب است، گزینه جایگزین انجام ندادن است. هزینه فرصت انتخاب یک گزینه به دیگری نیز باید در نظر گرفته شود. عوامل غیر اقتصادی نیز باید در نظر گرفته شوند ، مانند رنگ ، سبک ، تصویر عمومی و غیره. چنین عواملی را صفات می نامند.

دانلود رایگان خلاصه کتاب اقتصاد مهندسی اسکونژاد

هزینه ها و درآمدها برای هر گزینه جایگزین، برای یک دوره تجزیه و تحلیل در نظر گرفته می شود که یا تعداد سال های ثابتی است یا عمر تخمینی پروژه. ارزش نجات غالباً فراموش می شود، اما مهم است و یا هزینه خالص یا درآمد برای خاموش کردن پروژه است.

برخی از موضوعات دیگر که ممکن است در اقتصاد مهندسی به آنها پرداخته شود عبارتند از تورم، عدم قطعیت، جایگزینی، استهلاک، کاهش منابع، مالیات، اعتبارات مالیاتی، حسابداری، برآورد هزینه یا تامین سرمایه. همه این موضوعات مهارت های اولیه و زمینه های دانش در زمینه مهندسی هزینه هستند.

جزوه اقتصاد مهندسی دانشگاه امیرکبیر

برخی از نمونه های مشکلات اقتصادی مهندسی از تجزیه و تحلیل ارزش تا مطالعات اقتصادی متغیر است. هر یک از این موارد در شرایط مختلف مرتبط هستند و اغلب توسط مهندسان یا مدیران پروژه استفاده می شوند. به عنوان مثال تجزیه و تحلیل اقتصادی مهندسی به یک شرکت کمک می کند نه تنها تفاوت بین هزینه های ثابت و افزایشی عملیات خاص را تعیین کند، بلکه هزینه را نیز بسته به تعدادی متغیر محاسبه می کند. موارد دیگر استفاده از اقتصاد مهندسی عبارتند از:

 • تجزیه و تحلیل ارزش
 • برنامه ریزی خطی
 • اقتصاد مسیر بحرانی
 • روابط سود و پول – زمان
 • استهلاک و ارزش گذاری
 • بودجه بندی سرمایه ای
 • تجزیه و تحلیل ریسک ، عدم قطعیت و حساسیت
 • هزینه های ثابت ، افزایشی و غرق شده
 • مطالعات جایگزینی
 • حداقل فرمول های هزینه
 • مطالعات اقتصادی مختلف در ارتباط با مشاغل دولتی و خصوصی

دانلود خلاصه نکات درس اقتصاد مهندسی

هر یک از اجزای قبلی اقتصاد مهندسی بسته به موقعیت، مقیاس و هدف پروژه مورد نظر در مقاطع خاصی حیاتی است. به عنوان مثال اقتصاد مسیرهای بحرانی در اکثر شرایط ضروری است زیرا هماهنگی و برنامه ریزی برای حرکت مواد، نیروی کار و سرمایه در یک پروژه خاص است.

مهمترین این مسیرها، مسیرهایی هستند که بر زمان و هزینه تأثیر می گذارند. بنابراین مسیرهای مهم باید توسط مهندسان و مدیران به طور یکسان تعیین و نظارت دقیق شوند. اقتصاد مهندسی به ارائه نمودارهای گانت و شبکه های رویداد فعالیت برای اطمینان از استفاده صحیح از زمان و منابع کمک می کند.

نمایش بیشتر
دیدگاه های کاربران
دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید
تعداد دیدگاه : 2 امتیاز کلی : 3.0 توصیه خرید : 0 نفر
بر اساس 2 خرید
1
0
0
0
1
 1. در تاریخ پاسخ

  very thank you

 2. در تاریخ پاسخ

  خیلی عالی بود

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت محصول

4,000 تومان