دانلود جزوه ترمودینامیک ۱

(دیدگاه کاربر 1)
شناسه محصول: 119 دسته: , , تاریخ انتشار: 9 شهریور 1400تعداد فروش: 9تعداد بازدید: 623
قیمت محصول

4,000 تومان

جزئیات بیشتر

رمز فایل

cafejozve.ir

زبان

فارسی

قوانین استفاده

خرید محصول توسط کلیه کارت های شتاب امکان پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود محصول در اختیار شما قرار خواهد گرفت و هر گونه فروش در سایت های دیگر قابل پیگیری خواهد بود.

  • دسترسی به فایل محصول به صورت مادام‌العمر
  • ۶ ماه پشتیبانی کاملا رایگان و تضمین شده
  • پرداخت از طریق کلیه کارت های بانکی عضو شتاب
توضیحات مختصر محصول
دانلود جزوه ترمودینامیک ۱

جزوه ترمودینامیک ۱ دانشگاه امیرکبیر

جزوه ترمودینامیک ۱ شاخه ای از علوم طبیعی است که در مورد گرما و رابطه آن با انرژی و کار بحث می کند. ترمودینامیک متغیرهای ماکروسکوپی (مانند دما، انرژی داخلی، آنتروپی و فشار) را برای توصیف وضعیت مواد، نحوه ارتباط آنها و قوانین حاکم بر آنها مشخص می کند.

ترمودینامیک رفتار متوسط ​​تعداد زیادی ذرات میکروسکوپی را بیان می کند. دو فانوس حاکم بر ترمودینامیک را نیز می توان از طریق مکانیک آماری بدست آورد. ترمودینامیک موضوع طیف وسیعی از علوم و مهندسی است مانند موتورها، انتقال فازها، واکنش های شیمیایی، پدیده های گذار و حتی سیاه چاله ها.

جزوه ترمودینامیک 1

فهرست جزوه ترمودینامیک ۱

فصل ۱: قوانین ترمودینامیک

فصل ۲: تعادل در سیستم های یک جزیی

فصل ۳: تعادل در سیستم های چندجزیی خالص

فصل ۴: محلول ها

فصل ۵: دیاگرام های فاز (دوتائی)

فصل ۶: تعادل در سیستم های چند جزئی

جزوه ترمودینامیک ۱ pdf

محاسبات ترمودینامیکی برای فیزیک، شیمی، مهندسی نفت، مهندسی شیمی، مهندسی هوافضا، مهندسی مکانیک، زیست شناسی سلول، مهندسی پزشکی، علم مواد و حتی اقتصاد مورد نیاز است. موضوعات تجربی اصلی ترمودینامیک در چهار قانون اساسی آنها بیان شده است: صفر، اول، دوم و سوم قوانین ترمودینامیک.

جزوه ترمودینامیک ۱ مهندسی شیمی

به طور کلی هرجا که با کار و گرما یا خواص موادی که بر کار و حرارت تأثیر می گذارند و آنها را تغییر می دهند، سروکار داشته باشند با ترمودینامیک ارتباط دارند. گفته می شود علم ترمودینامیک توسط اتو در سال ۱۶۵۰ با ساخت اولین پمپ خلاء ایجاد شده است.

پس از مدتی روبرت بویل با تعریف رابطه بین حجم و فشار با کمک رابرت هوک، اولین پمپ هوا را ایجاد کرد. جیمز وات یکی دیگر از افراد موثر در توسعه ترمودینامیک بود.

جیمز وات سازنده ابزار ساده، نیاز به کندانسور بخار خارجی را برای افزایش کارایی موتور بخار تشخیص داد. ترمودینامیک موضوع طیف وسیعی از علوم و مهندسی است مانند موتورها، انتقال فازها، واکنش های شیمیایی، پدیده های دگرگونی و حتی سیاه چاله ها.

دانلود جزوه ترمودینامیک کاربردی

محاسبات ترمودینامیکی برای فیزیک، شیمی، مهندسی نفت، مهندسی شیمی، مهندسی هوافضا و مهندسی مکانیک، پیشرانه و خودروهای توربو. کلمه خود درس (ترمودینامیک) یک کلمه یونانی است که از دو کلمه ترمودینامیک به معنی گرما و پویایی به معنی حرکت تشکیل شده است. ترمودینامیک تدریس شده در دانشگاه پیشرفته همان ترمودینامیکی است که دانش آموزان ریاضی و فیزیک تجربی در سال سوم دبیرستان می آموزند.

دانلود جزوه حرارت و ترمودینامیک

جزوه ترمودینامیک ۱ به مطالعه حرارت و حرکت و ارتباط بین انرژی حرارتی و مکانیکی، انرژی الکتریکی و سایر انرژی ها می پردازد. ترمودینامیک که بر اساس برخی اصول اساسی استوار است و با استدلال دقیق و منطقی، دستگاهی قوی و جامع می سازد. استدلال های ترمودینامیکی بسیار ساده هستند و نیازی به آگاهی از ریزساختارها یا سایر جزئیات دستگاه مورد مطالعه ندارند. به همین دلیل نتایج بدست آمده نیز کلی است.

دانلود جزوه ترمودینامیک ۱ دانشگاه صنعتی شریف

ترمودینامیک شاخه ای از علوم طبیعی است که در مورد گرما و رابطه آن با انرژی و کار بحث می کند. ترمودینامیک متغیرهای ماکروسکوپی را برای توصیف وضعیت مواد، نحوه ارتباط آنها و قوانین حاکم بر آنها مشخص می کند. ترمودینامیک رفتار متوسط ​​تعداد زیادی ذرات میکروسکوپی را بیان می کند. ترمودینامیک شیمیایی درباره تاثیر آنتروپی بر فرآیندهای شیمیایی بحث می کند.

نمایش بیشتر
دیدگاه های کاربران
دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید
تعداد دیدگاه : 1 امتیاز کلی : 5.0 توصیه خرید : 0 نفر
بر اساس 1 خرید
1
0
0
0
0
  1. در تاریخ پاسخ

    براووووو

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت محصول

4,000 تومان