دانلود کتاب آزمایشگاه شیمی عمومی 1 حسين اختر محققي

(دیدگاه 1 کاربر)
شناسه محصول: 25 دسته: , , برچسب: , تاریخ انتشار: 15 خرداد 1400تعداد فروش: 8تعداد بازدید: 1563
قیمت محصول

9,900 تومان

جزئیات بیشتر

رمز فایل 🔐

cafejozve.ir

زبان ❤️

فارسی

مولف ✍️

حسين اختر محققي

توضیحات مختصر محصول
دانلود کتاب آزمایشگاه شیمی عمومی 1 حسين اختر محققي

دانلود رایگان کتاب آزمایشگاه شیمی عمومی 1 نوشته حسين اختر محققي

کتاب آزمایشگاه شیمی عمومی 1 از مهمترين واحد هاي درسي دانشجويان رشته هاي فني و تجربي محسوب مي شود و در اين ميان آزمايشگاه هاي شيمي در آموزش دانشجويان رشته هاي مرتبط با شيمي نقش بسزايي را ايفا مي كند،

به طوري كه يادگيري و داشتن مهارت كافي براي كار در آزمايشگاه هاي شيمي مي تواند در تضمين آينده شغلي آنها بسيار موثر باشد.

کتاب آزمایشگاه شیمی عمومی 1

 

در کتاب آزمایشگاه شیمی عمومی 1 كليه مطالب موجود در قالب فصل بندي هاي جداگانه ارائه شده و تا حد امكان و به خصوص در آزمايش هاي پنج فصل اول كه از اساسي ترين و مهمترين آزمايش هاي مربوط به آزمايشگاه شيمي عمومي ( 1) مي باشند سعي شده است.

نكات مهم و كليدي مربوط به انجام آزمايش ها ارائه شود و همچنين تم امي اشكال موجود ، با دقتي زياد و شخصا توسط مولف طراحي شد تا اين كتاب بتواند به عنوان يك مجموعه مفيد براي دانشجويان محسوب شود.

فصل اول كتاب مربوط به آشنايي با محيط آزمايشگاه ي و قوا نين و نكات مربوط به آن بوده و شش فصل ديگر هم درباره آزمايش ها و مطالب مرتبط با آنهاست كه هر يك از اين شش فصل شامل مقدمه فصل ، آزمايش هاي مربوطه و سئوالات مطرح شده درباره مطالب گفته شده مي باشد.

و البته لازم به ذكر است كه در مقدمه هر فصل ، مطالب مشترك بين آزمايش هاي آن فصل آورده شده است و بنابراين سئوالات مشتركي هم كه در پايان مقدمه فصل مطرح شده، مربوط به آن آزمايش ها مي باشد.

قدم اول در تاليف كتاب كه س خت ترين مرحله كار بود به ياري خدا برداشته شد و اميدوار هستم كه با همكاري اساتيد و مسئولان محترم دانشگاه ها ، درآينده باز هم بهتر و كامل تر شود.

درخاتمه از همكاري همه اساتيد محترم و مسئولان گرامي امور پژوهشي دانشگاه هاي اميديه ، ماهشهر ، اراك ، شاهرود ، بروجرد و دورود و نيز تلاش هاي صادقانه خانم ها مينا ابراهيمي و فاطمه اختر محققي و آقاي عرفان زياري فر و كليه عزيزاني كه در تاليف اين كتاب نقش داشتند تشكر مي كنم.

کتاب آزمایشگاه شیمی عمومی 1 پیام نور

فصل اول (آشنايي با محيط آزمايشگاهي)

در هنگام ورود به آزمايشگاه شيمي وقبل از انجام هرگونه آزمايشي ، لازم است كه ابتدا نكات ايمني و كاري مربوط به آزمايشگاه را مطالعه كرده و سپس با وسايل و دستگاه هاي موجود و كاربرد هر يك از آنها آشنا شويم .

بدين ترتيب اولا با يادگيري و اجراي كامل نكات و توصيه هاي ايمني مي توانيم سلامتي خود و ديگران را در محيط آزمايشگاه حفظ نموده و از وارد آمدن خسارت هاي احتمالي به آزمايشگاه جلوگيري كنيم ، ثانيا با شناخت كافي و تسلط لازم در استفاده از امكانات آزمايشگاهي مي توانيم آزمايش ه اي مربوطه را به درستي و با دقت لازم

انجام دهيم.

بنابراين در اين فصل ابتدا با نكات ايمني و كاري در آزمايشگاه هاي شيمي آشنا مي شويم و سپس در بخش دوم به معرفي هر يك از وسايل و دستگاه هاي آزمايشگاهي مي پردازيم.

دانلود کتاب آزمایشگاه شیمی عمومی 1 حسين اختر محققي

بخش دوم (آشنايي با وسايل و دستگاه هاي آزمايشگاهي)

براي آنكه بتوانيم از امكانات آزمايشگاهي به درستي استفاده كنيم و آزمايش ها را با دقتي زياد انجام دهيم آشنايي با وسايل و دستگاه هاي آزمايشگاهي ضروري مي باشد كه در اين بخش با پنجاه نوع از مهمترين و رايج ترين وسايل و دستگاه هاي موجود درآزمايشگاه هاي شيمي آشنا مي شويم :

1)- لوله آزمايش : از اين وسيله بيشتر براي انجام آزمايش هاي ابتدايي و نيز مواقعي كه حجم محلول هاي به كار رفته در آزمايش كم است ، استفاده مي شود كه داراي اندازه هاي مختلفي بوده و هيچگاه نبايد هنگام حرارت دادن بيش از يك سوم لوله را از محلول پر كرد .

2)- بشر : از اين وسيله بيشتر براي حرارت دادن ، جوشاندن و يا برداشتن حجمي تقريبي از محلول ها استفاده مي شود كه داراي اندازه هاي مختلفي بوده و برخي از انواع آن تيره رنگ مي باشد .

3)- ارلن (ارلن ساده ) : از اين وسيله بيشتر براي حرارت دادن محلول ها و نيز جهت انجام عمليات تيتراسيون و يا صاف نمودن و رسوب گيري محلول ها استفاده مي شود كه داراي اندازه هاي مختلفي بوده و برخي از انواع آن تيره رنگ مي باشد .

4)- ارلن تخليه : از اين وسيله بيشتر براي انجام عمليات رسوب گيري سريع استفاده مي شود .

5)- مزور (استوانه مدر ج) : از اين وسيله بيشتر براي برداشتن مايعات و به خصوص محلول هاي خطرناك استفاده مي شود كه داراي اندازه هاي مختلفي بوده و برخي از انواع آن تيره رنگ مي باشد .

6)- بالن ته گرد : از اين نوع بالن بيشتر براي انجام عمليات تقطير ، رفلكس كردن و گرم كردن محلول ها استفاده مي شود كه داراي اندازه هاي مختلف و شكل هايي با گردنه كوتاه و يا بلند مي باشد .

7)- بالن ژوژه : از اين نوع بالن بيشتر براي تهيه دقيق محلول ها و نگهداري آنها استفاده مي شود كه از نوع بالن هاي ته صاف بوده و داراي درب مخصوص به خود مي باشد و نيز اندازه هاي مختلفي داشته كه محدوده حجم آنها توسط خطي كه بر روي گردنه بالن وجود دارد مشخص مي شود .

8)- بالن سه دهانه : از اين نوع بالن بيشتر در آزمايش هايي استفاده مي شود كه بخواهيم به طور همزمان دو ماده را وارد كرده و از دهانه سوم آن يك ماده ديگر را خارج كنيم .

کتاب آزمایشگاه شیمی عمومی 1 حسین اختر محققی +دانلود رایگان لینک مستقیم

حسین اختر محققی برای درس شیمی عمومی 1 بخش عملی ان کتابی را به نگارش در اورده است تا دانشجویان با مطالعه ی کامل کتاب آزمایشگاه شیمی عمومی 1 حسین اختر محققی دیگر مشکلی در انجام ازمایشگات شیمی عمومی 1 نداشته باشند. این کتاب به صورت کامل و به همراه ذکر جزئیات به ازمایشات درس شیمی عمومی 1 پرداخته است.

دانشجویان می توانند با مطالعه ی کامل و دقیقاین کتاب با روند انجام هر یک از ازمایشات مطرح شده در ان به طور کامل اشنا شوند و همچنین بتوانند خودشان در ازمایشگاه این ازمایش ها را به انجام برسانند.

این کتاب نوشته ی حسین اختر محققی دارای 92 صفحه می باشد که به صورت کامل و جامع به تمامی ازمایشات پرداخته است. همچنین با مطالعه این کتاب مهارت گزارش نویشی نیز به شکل قابل توجه ای افزایش خواهد یافت.

زیرا دانشجویان می توانند از تمامی توضیحات موجود در این کتاب ازمایشگاه شیمی استفاده کرده و گزارش کاملی را به استاد مربوطه ارائه نمایند. از انجایی که این جزوه به صورت تایپ شده در اختیار دانشجویان محترم قرار می گیرد مطالعه ی ان بسیار اسان بوده است و دانشجویان در مطالعه ان مشکلی نخواهند داشت.

دانلود رایگان کتاب آزمایشگاه شیمی عمومی 1 حسین اختر محققی فایل پی دی اف +مهندسی شیمی

دانشجویان رشته ی مهندسی شیمی در مقطع کارشناسی درسی به نام شیمی عمومی 1 دارند. برای قبولی در این درس لازم است تا نمره ی کافی در دو بخش نظری و عملی کسب شود.

برای اینکه بتوانید در قسمت عملی نمره ی خوبی را کسب کنید پیشنهاد و توصیه کافه شجزوه به شما دانشجویان گرامی رشته ی مهندسی شیمی مطالعه ی دقیق و کامل فایل پی دی اف  کتاب آزمایشگاه شیمی عمومی 1 حسین اختر محققی می‌ باشد

نمایش بیشتر
قوانین استفاده

خرید محصول توسط کلیه کارت های شتاب امکان پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود محصول در اختیار شما قرار خواهد گرفت و هر گونه فروش در سایت های دیگر قابل پیگیری خواهد بود.

  • دسترسی به فایل محصول به صورت مادام‌العمر
  • ۶ ماه پشتیبانی کاملا رایگان و تضمین شده
  • پرداخت از طریق کلیه کارت های بانکی عضو شتاب
دیدگاه های کاربران
دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید
تعداد دیدگاه : 1 امتیاز کلی : 5.0 توصیه خرید : 0 نفر
بر اساس 1 خرید
1
0
0
0
0
  1. در تاریخ پاسخ

    بسیار مفید بود

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت محصول

9,900 تومان