پرداخت امن توسط کارت های عضو شتاب
بازگشت وجه تا 7 روز
تضمین کیفیت و پایین ترین قیمت
پشتیبانی 24 ساعته، 7 روز هفته
اطلاعات محصول
مولف ✍️
جعفر سبحانی
نوع فایل 📝
PDF
حجم فایل 💾
27 مگابایت
تاریخ انتشار 📅
۳ فروردین ۱۴۰۲
تعداد بازدیدها 👁️
1118 بازدید
۸,۹۰۰ تومان

کتاب اندیشه اسلامی 2 جعفر سبحانی PDF

کتاب اندیشه اسلامی ۲ به بررسی مبانی دینی اندیشه مسلمانان، قرآن و ادبیات حدیث و تعامل اندیشمندان مسلمان با این مبانی و همچنین سایر سنت های دینی و عقلی می پردازد.

عنوان کتاب: 📚اندیشه اسلامی 2
نویسندگان: ✍️جعفر سبحانی و محمدرضایی
تعداد صفحات: 📃248 صفحه
فرمت فایل: 📒PDF

کتاب اندیشه اسلامی ۲

بنابراین این رشته شامل رشته های الهیات اسلامی ، حقوق ، تفسیر ، فلسفه ، عرفان و اندیشه سیاسی و همچنین موضوعاتی مانند تاریخ نگاری و بدعت شناسی است. هدف از آموزش ارائه شده در زمینه اندیشه اسلامی ، آشنایی دانش آموزان با خطوط گسترده این رشته ها ، به ویژه در دوره های اولیه و میانی (قرن 1/7 تا 10/15) و توانایی آنها در انجام کارهای پیشرفته است.

تحقیق در زمینه تخصصی محدودتر تعریف شده هم در دوره های آموزشی و هم در تحقیقات بر استفاده گسترده از منابع اصلی تأکید زیادی شده است.

دانلود pdf کتاب اندیشه اسلامی 2

کتاب اندیشه اسلامی ۲ تمرکز عمده زبان در عربی و صلاحیت سال دوم در زبان دوم با اسناد مهم مربوط به اندیشه اسلامی دارد. زمینه های عمده احتمالی تحصیل عبارتند از:

الهیات اسلامی ، فرقه گرایی و بدعت شناسی ، تاریخ روشنفکری اولیه اسلامی ، اندیشه سیاسی اسلامی ، مطالعات قرآنی و تفسیری ، نثر کلاسیک عربی و اندیشه اسلامی ، تمدن اسلامی در قرن چهارم / دهم.

فلسفه اسلامی تحولی در فلسفه است که مشخصه آن برخاسته از یک سنت اسلامی است.

دو اصطلاح که به طور سنتی در جهان اسلام استفاده می شود ، گاهی اوقات به عنوان فلسفه ترجمه می شود – falsafa (به معنای واقعی کلمه: “فلسفه”) ، که به فلسفه و همچنین منطق ، ریاضیات و فیزیک اشاره دارد و کلام (به معنای واقعی کلمه “گفتار”) ، که اشاره به شکل منطقی گرایانه الهیات اسلامی دارد.

دانلود کتاب اندیشه اسلامی ۲

فلسفه اولیه اسلامی با الکندی در قرن 2 تقویم اسلامی (اوایل قرن 9 میلادی) آغاز شد و با Averroes (ابن رشد) در قرن 6 هجری (اواخر قرن 12 میلادی) به پایان رسید ، کاملاً مصادف با دوره معروف به عصر طلایی اسلام.

مرگ Averroes در واقع پایان یک رشته خاص از فلسفه اسلامی است که معمولاً مکتب اسلامی مشا نامیده می شود و فعالیت فلسفی در کشورهای اسلامی غربی مانند ایبریای اسلامی و شمال آفریقا کاهش چشمگیری یافت.

کتاب اندیشه اسلامی 2 با قابلیت سرچ

کتاب ادنیشه اسلامی ۲ برای مدت طولانی تری در کشورهای شرقی مسلمان ، به ویژه ایران صفوی ، امپراطوری عثمانی و مغول ، که در آن چندین مکتب فلسفی در حال شکوفایی بود ادامه یافت: بقا ، آئرورویسم ، فلسفه اشراقی ، فلسفه عرفانی ، نظریه متعالی و فلسفه اصفهان.

ابن خلدون ، در مقدمه خود، سهم مهمی در فلسفه تاریخ داشت. علاقه به فلسفه اسلامی در طی نهضه (“بیداری”) در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن 20 زنده شد و تا امروز ادامه دارد.

دانلود رایگان کتاب اندیشه اسلامی 2 سبحانی و رضایی

اندیشه اسلامی تأثیر عمده ای در اروپای مسیحی داشت، جایی که ترجمه متون فلسفی عربی به لاتین “منجر به تغییر شکل تقریباً همه رشته های فلسفی در جهان لاتین قرون وسطی شد” ، با تأثیر ویژه ای از فلاسفه مسلمان در فلسفه طبیعی ، روانشناسی و متافیزیک.

کتاب اندیشه اسلامی 2 به فلسفه تولید شده در جامعه اسلامی اطلاق می شود. از آنجا که لزوماً به مسائل دینی مربوط نمی شود و به طور انحصاری توسط مسلمانان تولید نمی شود و بسیاری از محققان اصطلاح “فلسفه عربی” را ترجیح می دهند.

دانلود کتاب اندیشه اسلامی ۲ جعفر سبحانی و محمد محمد رضایی

اندیشه اسلامی اصطلاحی عام است که به روش های مختلفی قابل تعریف و استفاده است. در معنای وسیع آن به معنای جهان بینی اسلام است ، همانطور که از متون اسلامی در مورد خلقت جهان و اراده خالق گرفته شده است.

به تعبیری دیگر ، به هر یک از مکاتب فکری اشاره دارد که تحت امپراتوری اسلامی یا در سایه فرهنگ عرب اسلامی و تمدن اسلامی شکوفا شده اند. در مفهوم دقیق آن ترجمه ای از فالسفا است ، به معنای آن مکاتب فکری خاص که بیشتر منعکس کننده تأثیر نظام های یونانی فلسفه مانند نوافلاطونی و ارسطویی است.

دانلود رایگان کتاب اندیشه اسلامی 2 سبحانی pdf

برخی از مکاتب فکری در اسلام ، مفید بودن یا قانونی بودن تحقیق فلسفی را انکار می کنند. برخی معتقدند که هیچ نشانه ای وجود ندارد که دانش و تجربه محدود انسان می تواند به حقیقت منجر شود.

همچنین مهم است که مشاهده کنیم، در حالی که “عقل” (بعنوان “عقل” بعنوان یک منبع شرع اسلامی شناخته می شود ، ادعا شده است که این معنی کاملاً متفاوت از “عقل” در فلسفه دارد.

کتاب اندیشه اسلامی 2 با قابلیت سرچ

کتاب اندیشه اسلامی ۲ و تاریخ نگاری فلسفه اسلامی با اختلافاتی در مورد چگونگی تفسیر صحیح موضوع مشخص شده است. برخی از موضوعات اصلی شامل اهمیت تطبیقی ​​روشنفکران شرقی مانند ابن سینا و متفکران غربی مانند ابن رشد است و همچنین اینکه آیا فلسفه اسلامی قابل ارزش خواندن است یا باید به روشی باطنی تفسیر شود؟

طرفداران تز اخیر مانند لئو اشتراوس معتقدند که فیلسوفان اسلامی برای جلوگیری از آزار و اذیت مذهبی، مکتوبات اصلی خود را پنهان کرده اند اما محققانی مانند الیور لیمن با این نظر مخالف هستند.

دانلود کتاب اندیشه اسلامی 2 جمعی از نویسندگان

درس اندیشه اسلامی ۲ یکی از دروسی می باشد که دانشجویان باید ان را بگذرانند. این دروس عمومی در تمامی رشته های دانشگاهی وجود دارد و دانشجویان در طول ترم تحصیلی خود موظف هستند که این واحد عمومی را پاس نمایند.

کلیه سر فصل هایی را که باید در این واحد مطالعه کنید در این کتاب ذکر شده است. اکثر اساتید از کتاب اندیشه اسلامی 2 جعفر سبحانی و محمد مهدی رضایی برای تدریس استفاده می کنند. و به دانشجویان نیز این کتاب را جهت مطالعه معرفی می نمایند. ویرایش جدید این کتاب را می توانید در سایت کافه جزوه مشاهده نمایید.

دانشجویان مقطع کارشناسی برای گذراندن و قبولی در این درس عمومی می توانند کتاب اندیشه اسلامی جعفر سبحانی و دکتر محمود مهدی رضایی را با دقت کامل مطالعه نمایید. مطالب به صورت ساده و با زبانی روان در این کتاب نگاشته شده است تا دانشجویان در فهم مطالب مشکلی نداشته باشند.

فایل پی دی اف کتاب اندیشه اسلامی ۲ به صورت کامل و رایگان در سایت کافه جزوه قرار داده شده است. تا دانشجویان بتوانند از مطالعه ی ان بهره مند شوند.

برای درس اندیشه اسلامی دو این کتاب به کلیه دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی توصیه می شود. بخشی از مطالبی که در کتاب اندیشه اسلامی 1 و 2 مطرح شده است شامل، پشینه ی دین در تاریخ اسلامی، فطری بودن دین، مراتب موجود در دین اسلام و ….. می باشد.

جهت مطالعه کامل این مباحث به سایت کافه جزوه مراجعه نمایید و این کتاب را به سبد خرید خود اضافه نمایید. با مطالعه ی کامل و دقیق کتاب اندیشه ی اسلامی 2 که به صورت فایل پی دی اف ارائه شده است می توانید نمره ی بسیار خوبی را از درس اندیشه اسلامی کسب نمایید.

سوالات متدول

نویسنده کتاب اندیشه اسلامی 2 چه کسی است؟

نویسندگان این کتاب آیت الله جعفر سبحانی و دکتر محمدرضا رضایی می باشند.

ادامه مطلب

نویسندگان این کتاب آیت الله جعفر سبحانی و دکتر محمدرضا رضایی می باشند.
نظرات
 1. جواد

  تشکر

 2. محمدجواد

  ممنون از دست اندرکاران سایت کافه جزوه بابت رایگان گذاشتن این کتاب

 3. نگار

  سلام
  من خیلی دنبال pdf رایگان این کتاب گشته بودم اما هیچ جا پیدا نکردم
  ممنون از شما

 4. fatii

  شما تنها سایتی هستید که کتاب اندیشه اسلامی 2 را با این کیفیت و رایگان برای دانلود گذاشتید
  واقعا ممنونم

 5. mostafa

  رمز فایل چی هست ؟

  • کافه جزوهمدیر سایت

   cafejozve.ir

   • جهانگیر

    سلام من هر کاری میکنم نمیتونم دانلود کنم میشه از توی واتساپ برام بفرستین ممنون

    • کافه جزوهمدیر سایت

     سلام
     تست شد و مشکلی نداشت.

 6. مهدیه

  سلام،دانلود نمیشه
  اون آیدی هم ک گفتید فایلشو نمیفرسته

  • کافه جزوهمدیر سایت

   سلام
   این کتاب مشمول قانون حق کپی رایت هستش و به همین دلیل لینک دانلود کتاب از روی سایت حذف شده و تنها جزوه ی آن موجود است.

 7. حمید

  چرا دانلود نمیشه برام همش میره تو صفحه های تبلیغ راهنمایی کنید لطفا

  • کافه جزوهمدیر سایت

   سلام
   لینک تست شد و مشکلی نداشت.

   • کافه جزوهمدیر سایت

    سلام
    لینک تست شد و مشکلی نداشت.

 8. علیرضا

  با سلام
  شما چجوری این جزو را دانلود کردین
  من لینگ دانلودشو نمیتونم پیدا کنم
  لطفا راهنمایی کنید

 9. سامان

  سلام این کتاب با چاپ جدید در موضعات تفاوت داره یا نه ممنون میشیم جئاب بدین؟

  • کافه جزوهمدیر سایت

   سلام. خیر تفاوتی ندارد

 10. Nazilat

  سلام وقت بخیر
  چرا امکان دانلود این کتاب وجود ندارد ؟ وفقط خلاصه کتاب دانلود میشود؟

  • کافه جزوهمدیر سایت

   سلام
   به دلیل اینکه این کتاب شامل حق کپی رایت هستش و بنا به درخواست انتشارات اجازه انتشار فایل را نداریم و به همین علت لینک دانلود کتاب را برداشتیم.
   به جای آن شما می توانید جزوه این کتاب را از سایت دریافت کنید.

   • مرضیه

    چطور میتونم و از چه سایتی ؟؟؟
    ممنوت میشم راهنمایی کنید

    • کافه جزوهمدیر سایت

     سلام. از سایت انتشارات معارف می تونید کتاب را تهیه کنید

 11. S

  سلام فایل رو خریدم و دانلود شد ولی تو گوشیم که می‌خوام باز کنم میگه پیشتیبانی نمیشود. چیکار باید بکنم؟

  • کافه جزوهمدیر سایت

   سلام
   برای اجرای فایل نیاز به برنامه RAR دارید.
   رمز فایل: cafejozve.ir

 12. سیده نسرین موسوی

  من فایل خریداری کردم ولی باز نشد لطفا راهنمایی بفرمایید.

  • کافه جزوهمدیر سایت

   سلام
   لطفا به پشتیبانی تلگرام پیام دهید تا مشکلتان را برطرف نمایند.

 13. نسیم واحدی

  خرید کردم ولی لینک دانلودنیومد

  • کافه جزوهمدیر سایت

   با سلام و عرض ادب
   جهت حل مشکلتان به پشتیبانی آنلاین تلگرام پیام دهید
   با تشکر

 14. همتی

  خوب

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *