2

دانلود کتاب مبانی بیوتکنولوژی و کشت بافت گیاهی

(دیدگاه کاربر 1)
شناسه محصول: 297 دسته: تاریخ انتشار: 15 تیر 1401تعداد فروش: 7تعداد بازدید: 347
قیمت محصول

5,000 تومان

جزئیات بیشتر

زبان

فارسی

مولف

محسن فرشادفر. غلامرضا بخشی خانیکی

قوانین استفاده

خرید محصول توسط کلیه کارت های شتاب امکان پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود محصول در اختیار شما قرار خواهد گرفت و هر گونه فروش در سایت های دیگر قابل پیگیری خواهد بود.

  • دسترسی به فایل محصول به صورت مادام‌العمر
  • ۶ ماه پشتیبانی کاملا رایگان و تضمین شده
  • پرداخت از طریق کلیه کارت های بانکی عضو شتاب
توضیحات مختصر محصول
دانلود کتاب مبانی بیوتکنولوژی و کشت بافت گیاهی

دانلود رایگان کتاب مبانی بیوتکنولوژی و کشت بافت گیاهی

کتاب مبانی بیوتکنولوژی و کشت بافت گیاهی در مورد علم بیوتکنولوژی گیاهی و زیست فناوری گیاهی که هر دو علمی جدید محسوب می شوند، بحث و بررسی می کند. لذا در محتوای این کتاب اصطلاحات تخصصی و جدید بسیاری یافت می شود. که محققان و فراگیران جهت موفقیت در این رشته لازم است که با این اصطلاحات و عبارات آشنایی کافی داشته باشند. کتاب مبانی بیوتکنولوژی و کشت بافت گیاهی تعریف بیوتکنولوژی را هر نوع استفاده تکنیکال از سیستم ها و ارگانیسم ها بیان می کند.

کتاب مبانی بیوتکنولوژی و کشت بافت گیاهی

پی دی اف کتاب مبانی بیوتکنولوژی و کشت بافت گیاهی

بیوتکنولوژی در تعریفی دیگر کاربرد و عملکرد تلیقی می باشد که بین علم بیوشیمی، علم میکروبیولوژی و مهندسی در جهت استفاده از قابلیت های ارگانیسم در قالب صنعت می باشد. در کتاب مبانی بیوتکنولوژی و کشت بافت گیاهی تاریخچه ای از کاربرد و اهمیتی که بیوتکنولوژی در کشاورزی دارد، روش های موجود برای کشت بافت، اصول بنیادی و پایه ژنتیک مولکولی و ژنتیک گیاهان و دست آورد های حاصل از آن می باشد. همچنین تکنیک های کشت بافت از چند دهه گذشته در پژوهش سرا های سراسر ایران به کار گرفته شده است.

کتاب مبانی بیوتکنولوژی و کشت بافت گیاهی دانشگاه پیام نور

کتاب مبانی بیوتکنولوژی و کشت بافت گیاهی جهت راهنمایی دانشجویان رشته های مرتبط مناسب است و می تواند آن ها را به موفقیت در تولیدات کشاورزی هم برساند. بیوتکنولوژی و کشت بافت گیاهی را می توان شاخه ای از رشته های ژنتیک، فیزیولوژی و کشاورزی دانست که کشت بافت گیاهی در خدمت سایر علوم قرار گرفته و آن ها را در دستیابی به اهدافشان یاری می کند.

کتاب مبانی بیوتکنولوژی و کشت بافت گیاهی تالیف محسن فرشادفر و غلامرضا بخشی خانیکی

نویسندگان در کتاب مبانی بیوتکنولوژی و کشت بافت گیاهی تلاش کرده اند تا اطلاعات پایه و تکنیک های کاربردی را در اختیار دانشجویان و محققان قرار دهند. بنابراین در کتاب مبانی بیوتکنولوژی و کشت بافت گیاهی دانشجویان در گام اول می توانند به یادگیری اصول پایه و اولیه که در کشت بافت نیاز است بپردازند، سپس تجهیزات و اصول ایمنی ذکر شده در کتاب را جهت کار در ازمایشگاه مورد توجه قرار دهند و در ادامه نیز به مطالعه کشت سلول، کشت جنین، سوسپانسیون و سایر موارد در محیط و شرایط درون شیشه ای، بپردازند.

فهرست کتاب مبانی بیوتکنولوژی و کشت بافت گیاهی

کتاب مبانی بیوتکنولوژی و کشت بافت گیاهی مشتمل بر ۸ فصل می باشد که جهت برطرف کردن نیاز های علمی و کاربردی گرد آوری شده است. که بعد از بیان تاریخچه و شرح کلیات و اصطلاحات مربوط به بیوتکنولوژی و کشت بافت گیاهی به توضیح دقیق ابزار و وسایل آزمایشگاهی و نحوه آماده کردن محیط کشت می پردازد و در بخش پایانی نیز جنبه های اخلاقی و زیست محیطی این رشته را بیان می کند. در ادامه فهرست کتاب را مشاهده می کنید.

فصل اول: تعاریف و کلیات

فصل دوم: انواع کشت بافت اندام های جنسی

فصل سوم : آزمایشگاه کشت بافت و تکنیک های عمومی

فصل چهارم: آماده سازی و ترکیب محیط کشت

فصل پنجم: ریزازدیادی و بیوتکنولوژی تولید مثل غیرجنسی

فصل ششم: تولید گیاهان عاری از بیماری

فصل هفتم: کلیات مهندسی ژنتیک

فصل هشتم: جنبه های اخلاقی بیوتکنولوژی

نمایش بیشتر
دیدگاه های کاربران
دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید
تعداد دیدگاه : 1 امتیاز کلی : 5.0 توصیه خرید : 0 نفر
بر اساس 1 خرید
1
0
0
0
0
  1. در تاریخ پاسخ

    خیلی عالی بود

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت محصول

5,000 تومان