پرداخت امن توسط کارت های عضو شتاب
بازگشت وجه تا 7 روز
تضمین کیفیت و پایین ترین قیمت
پشتیبانی 24 ساعته، 7 روز هفته
اطلاعات محصول
مولف ✍️
محسن فرشادفر
نوع فایل 📝
PDF
حجم فایل 💾
5 مگابایت
تاریخ انتشار 📅
۱۵ تیر ۱۴۰۱
دسته بندی 🗂️
تعداد بازدیدها 👁️
438 بازدید
۸,۹۰۰ تومان

کتاب مبانی بیوتکنولوژی و کشت بافت گیاهی PDF

کتاب مبانی بیوتکنولوژی و کشت بافت گیاهی در مورد علم بیوتکنولوژی گیاهی و زیست فناوری گیاهی که هر دو علمی جدید محسوب می شوند، بحث و بررسی می کند و لذا در محتوای این کتاب اصطلاحات تخصصی و جدید بسیاری یافت می شود. که محققان و فراگیران جهت موفقیت در این رشته لازم است که با این اصطلاحات و عبارات آشنایی کافی داشته باشند. کتاب مبانی بیوتکنولوژی و کشت بافت گیاهی تعریف بیوتکنولوژی را هر نوع استفاده تکنیکال از سیستم ها و ارگانیسم ها بیان می کند.

مبانی بیوتکنولوژی و کشت بافت گیاهی

پی دی اف کتاب مبانی بیوتکنولوژی و کشت بافت گیاهی

بیوتکنولوژی در تعریفی دیگر کاربرد و عملکرد تلیقی می باشد که بین علم بیوشیمی، علم میکروبیولوژی و مهندسی در جهت استفاده از قابلیت های ارگانیسم در قالب صنعت می باشد. در کتاب مبانی بیوتکنولوژی و کشت بافت گیاهی تاریخچه ای از کاربرد و اهمیتی که بیوتکنولوژی در کشاورزی دارد، روش های موجود برای کشت بافت، اصول بنیادی و پایه ژنتیک مولکولی و ژنتیک گیاهان و دست آورد های حاصل از آن می باشد. همچنین تکنیک های کشت بافت از چند دهه گذشته در پژوهش سرا های سراسر ایران به کار گرفته شده است.

کتاب مبانی بیوتکنولوژی و کشت بافت گیاهی دانشگاه پیام نور

کتاب مبانی بیوتکنولوژی و کشت بافت گیاهی جهت راهنمایی دانشجویان رشته های مرتبط مناسب است و می تواند آن ها را به موفقیت در تولیدات کشاورزی هم برساند. بیوتکنولوژی و کشت بافت گیاهی را می توان شاخه ای از رشته های ژنتیک، فیزیولوژی و کشاورزی دانست که کشت بافت گیاهی در خدمت سایر علوم قرار گرفته و آن ها را در دستیابی به اهدافشان یاری می کند.

نویسندگان در کتاب مبانی بیوتکنولوژی و کشت بافت گیاهی تلاش کرده اند تا اطلاعات پایه و تکنیک های کاربردی را در اختیار دانشجویان و محققان قرار دهند. بنابراین در کتاب مبانی بیوتکنولوژی و کشت بافت گیاهی دانشجویان در گام اول می توانند به یادگیری اصول پایه و اولیه که در کشت بافت نیاز است بپردازند، سپس تجهیزات و اصول ایمنی ذکر شده در کتاب را جهت کار در ازمایشگاه مورد توجه قرار دهند و در ادامه نیز به مطالعه کشت سلول، کشت جنین، سوسپانسیون و سایر موارد در محیط و شرایط درون شیشه ای، بپردازند.

فهرست کتاب مبانی بیوتکنولوژی و کشت بافت گیاهی

کتاب مبانی بیوتکنولوژی و کشت بافت گیاهی مشتمل بر 8 فصل می باشد که جهت برطرف کردن نیاز های علمی و کاربردی گرد آوری شده است. که بعد از بیان تاریخچه و شرح کلیات و اصطلاحات مربوط به بیوتکنولوژی و کشت بافت گیاهی به توضیح دقیق ابزار و وسایل آزمایشگاهی و نحوه آماده کردن محیط کشت می پردازد و در بخش پایانی نیز جنبه های اخلاقی و زیست محیطی این رشته را بیان می کند. در ادامه فهرست کتاب را مشاهده می کنید.

فصل اول: تعاریف و کلیات

فصل دوم: انواع کشت بافت اندام های جنسی

فصل سوم : آزمایشگاه کشت بافت و تکنیک های عمومی

فصل چهارم: آماده سازی و ترکیب محیط کشت

فصل پنجم: ریزازدیادی و بیوتکنولوژی تولید مثل غیرجنسی

فصل ششم: تولید گیاهان عاری از بیماری

فصل هفتم: کلیات مهندسی ژنتیک

فصل هشتم: جنبه های اخلاقی بیوتکنولوژی

دانلود رایگان کتاب مبانی بیوتکنولوژی و کشت بافت گیاهی

کتاب مبانی بیوتکنولوژی و کشت بافت گیاهی یکی از کتاب های جامع و کامل محسوب می شود که دانشجویان رشته ی بیو تکنولوژی باید برای این درس خود یک کتاب بسیار مناسب را انتخاب نمایید. شما دانشجویان گرامی با مطالعه ی یک کتاب جامع اطلاعات بسیار با ارزشی را کسب خواهید کرد. پس مطالعه ی کتاب جامع برای هر درسی بسیار با ارزش است. پس در انتخاب کتاب مناسب بسیار دقت داشته باشید .

برای درس مبانی بیو تکنولوژی و کشت بافت گیاهی نیز یک کتاب بسیار عالی را به شما معرفی خواهیم کرد که این کتاب،کتاب مبانی بیو تکنولوژی و کشت بافت گیاهی می باشد که کلیه میاحث را مطابق سر فصل های کتاب درسی نگاشته شده است پس هیچ گونه مطالبی نیز وجود نخواهد داشت که در این کتاب به صورت کامل بیان نشده باشد. شما می توانید این کتاب را به صورت فایل پی دی اف دانلود نمایید و به مطالعه کلیه فصول این کتاب بپردازید. برخی از اساتید درس بیو تکنولوژی و کشت بافت گیاهی کتاب یا جزوه ای را به دانشجویان معرفی  خواهند کرد که این کتاب پیشنهاد شده کتاب بی تکنولوژی و کشت بافت گیاهی می باشد.

خرید و دانلود کتاب بیوتکنولوژی و کشت بافت گیاهی

برای خرید فایل PDF کتاب بیوتکنولوژی و کشت بافت گیاهی می توانید به ساست کافه جزوه مراجعه نمایید. تمامی جزوه ها و کتاب های درسی را می توانید به صورت فایل PDF از سایت ‌کافه جزوه دریافت نمایید فقط کافی است که اسم کتاب مورد نظر خود را در قسمت جستجو سایت وارد نمایید تا در صورت موجود بودن کتاب مورد نظر مشخصات کامل ان  کتاب درسی به صورت کامل برای شما نمایش داده شود و بتوانید به مطالعه آن بپردازید.

ادامه مطلب

بله، این کتاب شامل تصاویر و نمودارهای مفهومی است که به درک بهتر مفاهیم کمک می‌کند
بله، نوشتار این کتاب به زبانی ساده و قابل فهم است و از اصطلاحات فنی بی‌استفاده است یا در صورت نیاز به توضیح آنها می‌پردازد.
نظرات
 1. محمد

  خیلی عالی بود

 2. اکبر خسروی

  عالی و مورد تحسین

 3. بهزاد تقی زاده

  ( خریدار محصول )

  در کل خوبه کار راه بندازه

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *