پرداخت امن توسط کارت های عضو شتاب
بازگشت وجه تا 7 روز
تضمین کیفیت و پایین ترین قیمت
پشتیبانی 24 ساعته، 7 روز هفته
اطلاعات محصول
مولف ✍️
عبدالحسین زرین‌کوب
نوع فایل 📝
PDF
حجم فایل 💾
2 مگابایت
تاریخ انتشار 📅
۲۹ خرداد ۱۴۰۲
دسته بندی 🗂️
تعداد بازدیدها 👁️
256 بازدید
۸,۹۰۰ تومان

کتاب دو قرن سکوت عبدالحسین زرین کوب PDF

کتاب دو قرن سقوط نوشته عبدالحسین زرین‌کوب، نویسنده، شاعر و مستند‌ساز ایرانی است. این کتاب درباره‌ی دوران تاریخی “قرن هشتم و نهم هجری” (معادل با قرن چهاردهم و پانزدهم میلادی) در ایران می‌باشد که به عنوان دوره‌ی سکوت شناخته می‌شود. در این دوره، ایران به دلیل تقسیمات سیاسی داخلی و تاثیرات ناشی از حملات مغول، در زمینه‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی دچار تحولات عمیقی شد.

کتاب دو قرن سکوت، نوشته عبدالحسین زرین‌کوب، در سال ۱۳۶۱ (۱۹۸۲ میلادی) منتشر شده است. مشخصات این کتاب عبارتند از:

عنوان کتاب: دو قرن سکوت

نویسنده: عبدالحسین زرین‌کوب

زبان: فارسی

تعداد صفحات: 321 صفحه

فهرست کتاب دو قرن سکوت

در این کتاب، زرین‌کوب با استفاده از منابع تاریخی و نوشته‌های دوران سکوت، به توصیف دقیقی از شرایط اجتماعی، فرهنگی و سیاسی ایران در آن دوره می‌پردازد. همچنین، در این کتاب به بررسی علل و عواملی که باعث سکوت این دوران شدند، پرداخته شده است.

متن کتاب دو قرن سکوت

“در طول دو قرن سکوت، تغییراتی در فرهنگ، اقتصاد، سیاست و دین ایران رخ داد. این دوره، یکی از مهمترین دوره‌های تاریخ ایران به شمار می‌رود که تاثیرات آن تا به امروز به وضوح قابل مشاهده است.

در دوره‌ی سکوت، ایران به دلیل تقسیمات سیاسی داخلی و تاثیرات ناشی از حملات مغول، در زمینه‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی دچار تحولات عمیقی شد. در این دوره، شهرها و روستاها خالی از سکنه شدند و پراکنده شدن مردم در این دوران، باعث تحولات فرهنگی و اجتماعی بسیاری شد. از دیگر ویژگی‌های دوران سکوت، کاهش فعالیت‌های اقتصادی و سیاسی است که باعث شد تا روابط بین مردم و دولت ضعیف شود و ایران به صورت کلی، به دلیل عدم توانایی در مقابله با تهدیدات خارجی و داخلی، در این دوره ضعیف شد.”

دو قرن سکوت در برابر واقعه‌های تاریخی

کتاب دو قرن سکوت عبدالحسین زرین‌کوب برای علاقه‌مندان به تاریخ و فرهنگ ایران، دانشجویان، پژوهشگران، نویسندگان و همچنین عموم مردم مناسب و مفید است.

این کتاب، با بررسی دقیق و جامع دوران تاریخی “قرن هشتم و نهم هجری” (معادل با قرن چهاردهم و پانزدهم میلادی) در ایران، به خوانندگان کمک می‌کند تا با شرایط اجتماعی، فرهنگی و سیاسی ایران در این دوره آشنا شوند.

علاوه بر این، با توجه به اینکه دوره سکوت، یکی از مهمترین دوره‌های تاریخ ایران است، بررسی این دوره نه تنها به درک بهتر تاریخ ایران کمک می‌کند، بلکه با توجه به تاثیرات این دوره بر فرهنگ، اقتصاد و سیاست ایران، برای ما درک بهتری از وضعیت فعلی کشورمان فراهم می‌کند.

در کل، کتاب دو قرن سکوت به دلیل محتوای تاریخی و ارزشمند خود، به هر کسی که علاقه‌مند به مطالعه تاریخ و فرهنگ ایران است، توصیه می‌شود.

کتاب دو قرن سکوت بدون سانسور pdf

کتاب دو قرن سکوت عبدالحسین زرین‌کوب، به عنوان یکی از مهمترین کتاب‌های تاریخی درباره دوره‌ی سکوت در ایران، دارای ویژگی‌ها و خصوصیات زیر است:

 1. تحلیل شیوه‌ی زندگی و فرهنگ در دوران سکوت و بررسی علل و عوامل سکوت در این دوره.
 2. استفاده از منابع تاریخی و نوشته‌های دوران سکوت و بهره‌گیری از تحقیقات موجود در زمینه تاریخ ایران.
 3. پرداختن به موضوعاتی همچون تحولات فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی در دوران سکوت.
 4. توضیح و تحلیل برخی از تاثیرات دوران سکوت بر فرهنگ و هویت ایران.
 5. بیان دیدگاه‌های متفاوت و مورد بحث درباره دوران سکوت و تاثیرات آن بر تاریخ و فرهنگ ایران.
 6. سبک نوشتاری ساده و قابل درک که برای همه‌ی علاقه‌مندان به تاریخ و فرهنگ ایران، فهم آسانی دارد.

کتاب دو قرن سکوت به دلیل ویژگی‌های ذکر شده، به عنوان یکی از مهمترین کتاب‌های تاریخی درباره دوران سکوت در ایران شناخته می‌شود.

خرید کتاب دو قرن سکوت بدون سانسور

جهت خرید و تهیه فایل PDF دانلود و خرید کتاب دو قرن سکوت لازم است که ابتدا به سایت کافه کتاب مراجعه نمایید و سپس به جستجوی جزوه موردنظر خود بپردازید و سپس ادامه ی فرایند خرید را انجام دهید و فایل را دریافت‌ نمایید.

ادامه مطلب

برای عموم افراد قابل فهم است و نیازی به دانش تخصصی در زمینه تاریخ و فرهنگ ایران ندارد.
جهت خرید و تهیه فایل پی دی اف کتاب دو قرن سقوط لازم است که ابتدا به سایت کافه کتاب مراجعه نمایید و سپس به جستجوی جزوه مورد نظ خود بپردازید و سپس ادامه ی فرایند خرید را انجام دهید و فایل را دریافت‌ نمایید.
نظرات
 1. محمدتقی رمضانی

  خیلی عالی پیشنهاد میکنم حتما بخرید

 2. مصطفی جوادی

  در کل خوب

 3. صادق خانی

  ( خریدار محصول )

  واقعا عالیه

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *