بازدید: 159 بازدید
شرایط ثبت‌نام دانشگاه تهران بدون کنکور

دانشگاه تهران مانند تمام دانشگاه‌های کشور از میان افرادی که قصد دارند بدون شرکت در کنکور سراسری در این دانشگاه قبول شوند، شرایطی فراهم کرده است؛ بنابراین اگر شما یکی از علاقه‌مندان به تحصیل در این دانشگاه هستید می‌توانید از شرایط ثبت‌نام دانشگاه تهران بدون کنکور اطلاع داشته باشید و طبق آیین‌نامه آن در این دانشگاه نام‌نویسی نمایید.

 

ثبت‌نام بدون کنکور دانشگاه تهران

در حال حاضر رشته‌های بدون کنکور در تمامی دانشگاه‌های روزانه، نوبت دوم، پردیس‌ها، غیرانتفاعی و پیام نور ارائه می‌شوند که در آن داوطلبان می‌توانند انتخاب رشته کنند. شما برای این که در این دانشگاه‌ها قبول شوید باید سوابق تحصیلی خوبی داشته باشید. در حال حاضر دانشگاه تهران نیز به عنوان یکی از دانشگاه‌های بزرگ کشور قادر است از میان داوطلبانی که سوابق تحصیلی درخشانی دارند، دانشجو قبول کند.

شما برای ثبت‌نام در لیست رشته‌های بدون کنکور دانشگاه تهران باید در زمان نام‌نویسی به سایت سنجش مراجعه کرده و در آن جا دفترچه ثبت‌نام بدون آزمون بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه تهران را دریافت کنید. بعد از آن با مطالعه شرایط ثبت‌نام دانشگاه تهران بدون کنکور می‌توانید کد رشته محل‌های خود را انتخاب کرده و آن را در سایت سنجش ثبت کنید. بعد از آن باید منتظر اعلام نتیجه آن از جانب دانشگاه تهران باشید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاه تهران + معرفی، امکانات، دانشکده ها و خوابگاه دانشجویی روی لینک کلیک کنید.

 

 

ثبت‌نام بدون کنکور دانشگاه تهران

 

تاریخ ثبت‌نام رشته‌های بدون کنکور دانشگاه تهران

داوطلبانی که قصد دارند در دانشگاه تهران در رشته‌های بدون کنکور قبول شوند باید منتظر اعلام زمان شروع ثبت‌نام آن از طریق سایت سنجش باشند. در واقع شما به هنگام شروع ثبت‌نام در هر نیمسال تحصیلی مهر ماه و بهمن ماه باید منتظر انتشار دفترچه آن باشید. در حال حاضر زمان دقیقی برای شروع ثبت‌نام بدون کنکور دانشگاه تهران برای سال جاری عنوان نشده است؛ اما شما برای اطلاع از آن می‌توانید دائم به سایت سنجش www.sanjesh.org مراجعه کنید.

 

رشته‌های بدون کنکور دانشگاه تهران

شما در تمام رشته‌های دانشگاه تهران نمی‌توانید بدون شرکت در کنکور سراسری ثبت‌نام کنید. در واقع تنها رشته‌هایی با شرایط خاص این امکان را به داوطلبان ارائه می‌دهند که تنها بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه قبول شوند. معمولا شما بر اساس سوابق تحصیلی می‌توانید در مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه تهران قبول شوید. لیست این رشته‌ها هر ساله متفاوت است که شما برای اطلاع از آمار دقیق آن‌ها باید در هر نیمسال تحصیلی منتظر انتشار دفترچه راهنمای ثبت‌نام آن باشید.

 

برای اطلاع از لیست رشته‌های دانشگاه تهران و تعداد رشته‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری روی لینک کلیک کنید.

 

شرایط ثبت‌نام دانشگاه تهران بدون کنکور+عمومی و اختصاصی

شما برای ثبت‌نام در دانشگاه تهران بدون کنکور باید از شرایط آن اطلاع داشته باشید. معمولا شرایط ثبت‌نام دانشگاه تهران بدون کنکور به دو دسته عمومی و اختصاصی تقسیم می‌شوند که در دفترچه آن عنوان شده است. به همین دلیل شما قبل از هر چیزی باید دفترچه راهنمای ثبت‌نام دانشگاه تهران بدون کنکور را دانلود و آن را با دقت مطالعه کنید. حال در ادامه این شرایط را برای شما عنوان می‌کنیم.

 

 شرایط عمومی ثبت‌نام دانشگاه تهران بدون کنکور

 • داوطلب باید به دین اسلام یا یکی از ادیان الهی مورد پذیرش در قانون اساسی ایران اعتقاد داشته باشد.
 • هیچگونه عناد یا دشمنی با نظام جمهوری اسلامی نداشته باشد.
 • داوطلب باید از قوانین جمهوری اسلامی ایران پیروی کند.
 • از قوانین دانشگاه تبعیت کند.
 • سابقه کیفری و یا فساد اخلاقی نداشته باشد.
 • داشتن کارت پایان خدمت سربازی یا معافیت تحصیلی برای داوطلبان مرد الزامی است.

 

شرایط اختصاصی ثبت‌نام دانشگاه تهران بدون کنکور

 • داوطلب باید مدرک دیپلم چهار ساله نظام قدیم یا دیپلم و پیش‌دانشگاهی و یا دیپلم نظام جدید «سال دوازدهم» را داشته باشد.
 • داوطلب بر اساس معدل کتبی مدرک دیپلم در رشته‌های بدون کنکور دانشگاه تهران قبول خواهد شد.
 • یکی از شرایط ثبت‌نام دانشگاه تهران بدون کنکور این است داوطلبی که با شرکت در کنکور سراسری در یکی از رشته‌های نوبت روزانه قبول شده باشد نمی‌تواند در این مرحله ثبت‌نام کند. این داوطلب برای ثبت‌نام در نوبت بدون کنکور باید محرومیت خود را لغو کند که برای این کار باید به سایت سنجش مراجعه کند.
 • کسانی که در کنکور ۹۹ به قبل موفق شدند در دانشگاه روزانه قبول شوند می‌توانند با انصراف از دانشگاه در رشته‌های بدون کنکور دانشگاه تهران ثبت‌نام کنند.
 • کسانی که دیپلم نظری دارند، بر اساس معدل کتبی دیپلم پذیرش خواهند شد و کسانی که دیپلم فنی حرفه‌ای و کاردانش دارند بر اساس معدل کل دیپلم در این دانشگاه پذیرش می‌شوند.
 • شما می‌توانید تنها در یک رشته تحصیلی بدون کنکور دانشگاه تهران تحصیل کنید.
 • یکی از شرایط ثبت‌نام دانشگاه تهران بدون کنکور این است که شما باید مطابق با رشته تحصیلی خود توانایی جسمی داشته باشید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاه صنعتی شریف تهران تا چه رتبه‌ای می‌پذیرد؟ روی لینک کلیک کنید.

 

 

شرایط اختصاصی ثبت‌نام دانشگاه تهران بدون کنکور

 

مدارک لازم ثبت‌نام بدون کنکور دانشگاه تهران

یکی از شرایط ثبت‌نام دانشگاه تهران بدون کنکور این است که شما تمام مدارک لازم برای ثبت‌نام را کامل و دقیق ارائه دهید. در غیر این صورت مدارک شما بررسی نشده و نمی‌توانید در رشته‌های بدون کنکور دانشگاه تهران قبول شوید. حال برای این لازم است شما مدارک زیر را برای ثبت‌نام در این دانشگاه ارائه دهید.

 • مدارک لازم برای دریافت اطلاعات فردی
 • مدارک لازم برای دریافت اطلاعات شناسنامه‌ای
 • عکس 3*4 یا 4*6 داوطلب با زمینه سفید
 • عنوان و معدل مدرک دیپلم
 • اطلاعات محل سکونت
 • اطلاعات راجع به شماره تلفن ثابت و همراه

 

سوالات متداول

آیا امکان قبولی بدون کنکور در دانشگاه تهران وجود دارد؟

بله؛ شما در صورت لزوم می‌توانید در یکی از رشته‌های بدون کنکور دانشگاه تهران قبول شوید.

 

آیا رشته پزشکی بدون کنکور در دانشگاه تهران ارائه می‌شود؟

خیر؛ شما نمی‌توانید در رشته پزشکی و رشته‌های دیگری که رقابت در آن‌ها بسیار سنگین است بدون شرکت در کنکور سراسری قبول شوید.

 

آیا شرایط ثبت‌نام دانشگاه تهران بدون کنکور برای تمام رشته‌ها یکسان است؟

خیر؛ شرایط ثبت‌نام دانشگاه تهران بدون کنکور برای تمامی رشته‌های تحصیلی یکسان نیست. به عنوان مثال شما مطابق با رشته تحصیلی خود باید شرایط جسمی و روحی سالمی داشته باشید. این در حالی است که در برخی از رشته‌ها چنین چیزی وجود ندارد.

5/5 - (1 امتیاز)

ادامه مطلب