بازدید: 45 بازدید
زمان ثبت‌نام استخدامی آموزش و پرورش

وزارت آموزش و پرورش هر ساله برای تامین نیروی انسانی خود در مدارس مختلف از میان افراد واجد شرایط نیرو استخدام می‌کند. این وزارت اطلاعات مربوط به استخدام و زمان ثبت‌نام استخدامی آموزش و پرورش را در سایت سنجش و جهاد دانشگاهی منتشر می‌کند. شما برای ثبت‌نام در این آزمون باید از زمان‌بندی استخدام آموزش و پرورش اطلاع داشته باشید.

 

زمان ثبت‌نام استخدامی آموزش و پرورش 1403

سازمان سنجش به عنوان مجری برگزاری آزمون آموزش و پرورش هر ساله مطابق با نیاز این وزارت از میان افراد واجد شرایط نیرو استخدام می‌کند. شما برای ثبت‌نام و شرکت در این آزمون باید در زمان ثبت‌نام استخدامی آن اقدام کنید. در حال حاضر اطلاعیه‌ای در مورد استخدامی آموزش و پرورش در سال 1403 منتشر نشده است. در اوایل اردیبهشت ماه 1403 نتیجه اولیه آزمون استخدامی سال گذشته منتشر شد. در واقع هنوز فرایند استخدامی آموزش و پرورش برای سال 1402 تمام نشده است تا آگهی استخدامی سال 1403 منتشر شود.

با توجه به این که در حال حاضر زمان ثبت‌نام استخدامی آموزش و پرورش 1403 منتشر نشده است؛ اما برای سال گذشته زمان ثبت‌نام آموزگاری و دبیری در ۹ بهمن اجرا شد. بعد از آن زمان ثبت‌نام استخدامی آموزش و پرورش برای مشاغل کیفیت بخشی از ۱۷ بهمن تا ۲۴ بهمن 1402 ادامه داشت.

توجه کنید که اطلاع از زمان ثبت‌نام استخدامی آموزش و پرورش برای کلیه علاقه‌مندان به شرکت در آزمون بسیار مهم است؛ زیرا اگر شما از زمان ثبت‌نام آن باقی بمانید نمی‌توانید در مراحل بعدی آزمون شرکت کنید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد استخدامی طلاب در آموزش و پرورش در طرح امین و زمان، شرایط، مدارک و منابع آن ها روی لینک کلیک کنید.

 

زمان ثبت‌نام استخدامی آموزش و پرورش

 

نکاتی در مورد زمان ثبت‌نام استخدامی آموزش و پرورش

اگر قصد ثبت‌نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش را داشته باشید. قبل از آن بهتر است دفترچه ثبت‌نام آن را به خوبی مطالعه کرده و بدانید که شامل افراد واجد شرایط در آزمون هستید. بعد از آن لازم است جهت ثبت‌نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش آموزگاری و دبیری اقدام کنید. لازم است شما در زمان ثبت‌نام استخدامی آموزش و پرورش به چند نکته در پیرامون این موضوع دقت کنید.

 • شما برای ثبت‌نام آزمون‌های دبیری و آموزگار ابتدایی باید به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کنید و در آن جا روی گزینه «استخدامی متمرکز دستگاه اجرایی» کلیک نمایید.
 • برای ثبت‌نام در آزمون استخدامی مربی آموزش امور معلولین، مربی پرورشی، تربیت بدنی و سلامت باید به سایت جهاد دانشگاهی مراجعه کنید.
 • در زمان ثبت‌نام استخدامی آموزش و پرورش لازم است لیست رشته‌های مورد نیاز آزمون را استخراج کرده و آن‌ها را مطالعه کنید.
 • قبل از ورود به سایت جهت ثبت‌نام در آزمون استخدامی مدارک لازم برای ثبت‌نام را جمع‌آوری کرده و آن‌ها را در لحظه ثبت نام در نزد خود داشته باشید.
 • به هنگام ثبت‌نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش دقت کنید که هزینه ثبت‌نام شما به هیچ وجه استرداد نمی‌شود. لذا با اطمینان کامل فرایند خود را طی نمایید.

 

شرایط سنی ثبت‌نام در آزمون آموزش و پرورش

در زمان ثبت‌نام استخدامی آموزش و پرورش، دفترچه ثبت‌نام آن منتشر می‌شود که شرایط متعددی برای علاقه‌مندان در آزمون ذکر شده است. یکی از این شرایط، شرایط سنی است که شما باید قبل از ثبت‌نام در آزمون آن‌ها را بررسی نمایید. در حال حاضر زمان ثبت‌نام استخدامی آموزش و پرورش 1403 منتشر نشده است.

اما طبق آخرین دفترچه این آزمون شرایط سنی برای داوطلبان حداقل ۲۰ سال تمام و حداکثر ۴۰ سال تمام در نظر گرفته شده است. به طوری که متولدین 1362/11/9 تا 1382/11/09 می‌توانند با داشتن مدرک لیسانس و فوق‌لیسانس در آزمون وزارت آموزش و پرورش شرکت کنند.

 

برای دانلود کتاب اسناد قوانین و ساختار آموزش و پرورش حسن مظاهری روی لینک کلیک کنید.

 

در این آزمون برای آن دسته از داوطلبانی که در شرایط سنی بالا قرار ندارند تبصره‌هایی در نظر گرفته شده است. داوطلبانی که حداقل یکی از شرایط زیر را داشته باشند به حداکثر سن آن‌ها افزوده می‌شود:

 • جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان یک سال اسارت و بالاتر در آزمون وزارت آموزش و پرورش معاف از حداکثر سن هستند.
 • به حداکثر سن پدر، مادر، همسر، برادر و خواهر شهید ۵ سال اضافه می‌شود.
 • داوطلبانی که به صورت داوطلبانه در جبهه خدمت کردند، مدت زمان خدمت داوطلبانه آن‌ها در جبهه به حداکثر سنشان اضافه می‌شود.
 • داوطلبانی که در جبهه بر اثر مجروحیت یا استراحت پزشکی مدتی را بستری بودند، این مدت زمان به حداکثر سن آن‌ها اضافه می‌شود.
 • کسانی که در زمان جنگ مدتی را در اسارت دشمن یا گروه‌های ضدانقلاب بودند، مدت زمان اسارت و حضور در جبهه آن‌ها به حداکثر سنشان اضافه می‌شود.
 • طبق بند (الف) ماده 15 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت کسانی که تاهل و فرزند دارند، به ازای هر فرزند یک سال (حداکثر ۵ سال) به سقف سنی آن‌ها اضافه می‌شود. این قانون برای کسانی که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر یا فرزند آن‌ها بیشتر از ۲.۵ درصد باشد، اعمال نمی‌شود.

 

شرایط سنی ثبت‌نام در آزمون آموزش و پرورش

 

دانلود منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش

با توجه به این که در حال حاضر زمان ثبت‌نام استخدامی آموزش و پرورش 1403 منتشر نشده است. لذا منابع آزمون آن مشخص نیست. برای همین شما نمی‌توانید کتابی را به عنوان منابع آزمون استخدامی در نظر گرفته و آن‌ها را دانلود کنید؛ اما مطالعه نمونه سوالات سال‌های گذشته می‌تواند روی فرایند قبولی شما تاثیر بگذارد.

بنابراین پس از دانلود آن‌ها می‌توانید خود را برای آزمون سال جاری آماده کنید. برای دریافت کامل‌ترین نمونه سوالات آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1403 می‌توانید با کارشناسان کافه جزوه صحبت کرده و آن‌ها را با قیمت بسیار ارزانی تهیه نمایید. این نمونه سوالات برای رشته‌های شغلی مختلف وجود دارند که شما می‌توانید سوالات عمومی و تخصصی آن را دانلود نمایید.

 

جهت دانلود کتاب سوالات عمومی آزمون های استخدامی روی لینک کلیک کنید.

 

سوالات متداول زمان ثبت‌نام استخدامی آموزش و پرورش

زمان ثبت‌نام استخدامی آموزش و پرورش 1403 کی است؟

زمان ثبت‌نام استخدامی آموزش و پرورش برای سال 1403 هنوز از جانب وزارت آموزش و پرورش و سایت سنجش مشخص نشده است. لذا شما باید منتظر اعلامیه آن‌ها باشید.

 

حداکثر سن مجاز برای ثبت‌نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش چقدر است؟

شما با حداکثر سن ۴۰ سال می‌توانید در آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش شرکت کنید. البته این شرایط سنی تبصره‌هایی دارند که به آن‌ها اشاره کردیم.

 

چگونه جزوه آزمون استخدامی آموزش پرورش را دانلود کنیم؟

شما برای دانلود جزوه استخدامی آموزش و پرورش و عنوان‌های شغلی مختلف می‌توانید با کارشناسان کافه جزوه صحبت نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

ادامه مطلب