بازدید: 26 بازدید
استخدامی طلاب در آموزش و پرورش

کلیه کسانی که در حوزه علمیه تحصیل کردند می‌توانند در آموزش و پرورش استخدام شوند. این افراد برای این که به عنوان یکی از افراد واجد شرایط در این وزارت قبول شوند باید با معیارهای استخدامی طلاب در آموزش و پرورش آشنایی داشته باشند.

 

طرح امین آموزش پرورش

کلیه کسانی که قصد دارند در آموزش و پرورش استخدام شوند می‌توانند در طرح امین شرکت کنند. این طرح یکی از طرح‌هایی است که در آن وزارت آموزش و پرورش با معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه علمیه و جامعه الزهرا برای استخدام افراد واجد شرایط در این وزارت همکاری می‌کند. شما در صورتی که بخواهید به استخدام آموزش و پرورش درآیید باید از زمان ثبت‌نام آن اطلاع داشته باشید و فرم مربوط به آن را تکمیل نمایید. این فرم در سایت معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه علمیه قرار می‌گیرد و شما می‌توانید در زمان ثبت‌نام برای تکمیل این فرم به این سامانه مراجعه کنید.

افرادی که قصد دارند از طریق طرح امین در استخدامی طلاب در آموزش و پرورش شرکت کنند، آزمون کتبی ندارند و تنها با ارائه مدارک و اسنادی می‌توانند به راحتی طی مصاحبه حضوری استخدام شوند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دانلود کتاب سوالات عمومی آزمون های استخدامی روی لینک کلیک کنید.

 

طرح امین آموزش پرورش

 

زمان استخدامی طلاب در آموزش و پرورش در طرح امین

شما برای این که بتوانید فرم مربوط به طرح امین آموزش و پرورش را تکمیل نمایید باید منتظر انتشار آن از طریق سایت معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه علمیه باشید. این سایت هر ساله آخرین اطلاعات مربوط به استخدامی طلاب در آموزش و پرورش را منتشر می‌کند که در حال حاضر برای سال 1403 اطلاعاتی منتشر نشده است؛ اما با توجه به تاریخ ثبت‌نام آن در سال‌های گذشته این معاونت معمولا در اوایل اردیبهشت ماه فرم آن را منتشر کرده و تا پایان خرداد ماه ثبت‌نام آن ادامه دارد. لذا شما در این محدوده زمانی می‌توانید به سایت معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه علمیه مراجعه کنید.

دقت کنید که تکمیل فرم در این سامانه به معنای استخدام شما در آموزش و پرورش نیست و باید منتظر اعلام گزارش از جانب آن‌ها برای مراحل استخدامی باشید.

 

شرایط استخدامی طلاب در آموزش و پرورش در طرح امین

شما برای این که بتوانید در استخدامی طلاب در آموزش و پرورش طرح امین شرکت کنید باید شرایطی داشته باشید. این شرایط برای کلیه داوطلبان یکسان است و باید با توجه به آن ثبت‌نام خود را تکمیل کنند. در ادامه شرایط استخدامی طلاب در آموزش و پرورش طرح امین را برای شما عنوان می‌کنیم.

 • داوطلب حداقل ۲۲ سال کامل سن داشته باشد.
 • حداکثر سن متقاضی ۴۲ سال باشد. البته کسانی که قادر به تبلیغ دانش‌آموزی باشند می‌توانند با سن بالای ۴۲ سال نیز در این طرح ثبت‌نام کنند.
 • داوطلبان مرد باید سطح یک حوزه را به پایان رسانده باشند و طلاب برادران سفیران هدایت نیز حداقل ۱۳۰ واحد گذرانده باشند.
 • داوطلبان خانم نیز برای شرکت در این طرح سطح دو حوزه علمیه خواهران یا جامعه الزهرا را گذرانده باشند.
 • در مصاحبه تخصصی مدارس (احکام به احکام، پاسخ به پرسش‌ها و شبهات دانش‌آموزی، مشاوره، کلاس داری و …) قبول شوند.
 • دوره کارورزی و آموزش تبلیغ را با موفقیت پشت سر بگذارند.
 • در ماه حداقل ۶۰ ساعت فعالیت داشته باشند.

 

جهت دانلود کتاب تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی جان احمدی روی لینک  کلیک کنید.

 

رشته‌های مجاز به  شرکت در استخدامی طلاب در آموزش و پرورش

با توجه به مطالب بالا شاید برای شما سوال پیش بیاید که چه رشته‌هایی می‌توانند در استخدامی طلاب در آموزش و پرورش طرح امین شرکت کنند. با توجه به این که در حال حاضر اطلاعیه استخدامی طلاب در آموزش و پرورش طرح امین 1403 منتشر نشده است، لذا نمی‌توان در مورد آن‌ها اظهارنظر کرد.

اما طبق مواردی که در سال‌های گذشته برگزار شده است می‌توان دریافت که شما برای ثبت‌نام در این طرح باید در رشته‌های دینی، معارف و یا سایر رشته‌هایی که در حوزه تدریس می‌شوند، فارغ‌التحصیل شده باشید. داوطلبان خانم نیز برای شرکت در طرح امین باید مدرک تحصیلی حوزوی داشته باشند که آن را از حوزه علمیه خواهران یا جامعه الزهرا دریافت کرده باشند. داوطلبان مرد نیز حداقل مدرک سطح 1 حوزه در رشته‌های مختلف حوزه علمیه را کسب کرده باشند.

 

رشته‌های مجاز به  شرکت در استخدامی طلاب در آموزش و پرورش

 

مدارک لازم استخدامی طلاب در آموزش و پرورش طرح امین

بعد از آن که شما تمام شرایط استخدامی طلاب در آموزش و پرورش را داشتید می‌توانید با در دست داشتن مدارک خود به صورت اینترنتی در سامانه معاونت ثبت‌نام کنید. با توجه به این که مدارک لازم جهت ثبت‌نام استخدامی طلاب در آموزش و پرورش هر ساله تغییر می‌کند؛ در ادامه این مدارک را برای سال‌های گذشته بیان می‌کنیم. شما به محض این که دفترچه ثبت‌نام استخدامی طلاب در آموزش و پرورش 1403 منتشر شد می‌توانید جدیدترین مدارک لازم برای ثبت‌نام را مطالعه کنید.

 • مدارک مربوط به اطلاعات فردی
 • مدارک مربوط به تاریخ و محل تولد داوطلب
 • مدرک تحصیلی دانشگاهی و حوزوی
 • کد طلبگی
 • اطلاعات مربوط به محل سکونت
 • اطلاعات مربوط به زمینه‌های فعالیت در تبلیغ دانش‌آموزی

 

کدام یک از دانشگاه تهران یا امام صادق بهتر است.

 

منابع آزمون استخدامی طلاب در آموزش و پرورش طرح امین

شما بعد از آن که در طرح امین ثبت‌نام کردید آزمون عملی و مصاحبه حضوری خواهید داشت. در واقع شما آزمون کتبی ندارید. برای همین لازم نیست منابع آزمون کتبی را دانلود نمایید. برای این که در مصاحبه حضوری قبول شوید باید منابعی را تهیه کنید تا این بخش از استخدامی طلاب در آموزش و پرورش را با موفقیت پشت سر گذاشته و در وزارت آموزش و پرورش استخدام شوید. معمولا در این مصاحبه از شما سوال های تخصصی و عقیدتی پرسیده می‌شود که جهت دانلود جزوه استخدامی آن می‌توانید با کارشناسان کافه جزوه مشورت کرده و از آن‌ها تهیه نمایید.

 

سوالات متداول استخدامی طلاب در آموزش و پرورش

نتیجه استخدامی طلاب در آموزش و پرورش طرح امین کی مشخص می‌شود؟

شما بعد از آن که در مصاحبه حضوری شرکت کردید، نتیجه آن یک الی ۳ ماه آینده معلوم می‌شود.

 

آیا اطلاعیه استخدامی طلاب در آموزش و پرورش طرح امین به صورت سراسری است؟

خیر؛ شما برای دریافت این اطلاعیه استخدامی باید به سایت معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه علمیه استان خود مراجعه کنید.

 

آیا استخدامی طلاب در آموزش و پرورش آزمون کتبی دارد؟

خیر؛ شما در این آزمون باید در مصاحبه علمی تخصصی و عقیدتی به صورت حضوری شرکت کنید.

 

آیا خانم‌ها نیز می‌توانند در استخدامی طلاب در آموزش و پرورش طرح امین شرکت کنند؟

بله؛ آن‌ها در صورتی که سطح دو حوزه علمیه را داشته باشند می‌توانند در این آزمون شرکت کرده و قبول شوند. مدرک حوزوی آن‌ها باید از حوزه علمیه خواهران یا جامعه الزهرا اخذ شده باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

ادامه مطلب