بازدید: 28 بازدید
دانشگاه تهران یا امام صادق

دانشجویان زیادی به دنبال ثبت‌نام در بهترین دانشگاه‌های کشور هستند. معمولا آن‌ها قبل از ثبت‌نام در دانشگاه‌های مختلف این دانشگاه‌ها را با هم مقایسه می‌کنند. به طوری که تلاش می‌کنند در بهترین دانشگاه‌های کشور ثبت‌نام کنند. حال در این میان دانشجویانی هستند که می‌خواهند بدانند کدام یک از دانشگاه تهران یا امام صادق بهتر است.

 

معرفی دانشگاه دولتی تهران

دانشگاه تهران یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های دولتی کشور است که در سال 1313 تاسیس شد. این دانشگاه اولین دانشگاه کشور است و برای همین به دانشگاه مادر معروف شده است. دانشگاه تهران در حال حاضر دانشکده و پژوهشکده‌های زیادی دارد و شما می‌توانید در آن‌ها تحصیل کنید. تمام داوطلبان رشته‌های آزمایشی مختلف می‌توانند در یکی از دانشکده‌های آن تحصیل نمایند. دانشگاه تهران در حال حاضر 25 دانشکده، 9 پردیس و 16 مرکز پژوهشی و تحقیقاتی دارد و فعالیت‌های پژوهشی زیادی در آن انجام می‌شود و به عنوان یکی از شناخته‌شده‌ترین دانشگاه‌های خاورمیانه و جهان معروف است.

تاکنون در این دانشگاه حدود 121931 پایان‌نامه و رسالت، 150469 فعالیت علمی و 1642 طرح کاربردی ثبت شده است و برای همین در میان دانشگاه‌های کشور رتبه یک را دارد.

دانشگاه تهران برای افزایش رفاه دانشجویان خود امکانات زیادی را در نظر گرفته است و شما می‌توانید بعد از قبولی در این دانشگاه از هر کدام از امکانات آن استفاده کنید. در دانشگاه تهران 111 رشته در مقطع کارشناسی، 177 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 156 رشته در مقطع دکتری 156 رشته وجود دارد که شما می‌توانید در نوبت روزانه و شبانه آن قبول شوید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تاریخچه دانشگاه تهران روی لینک کلیک کنید.

 

معرفی دانشگاه دولتی تهران

 

معرفی دانشگاه امام صادق

شما برای این که بتوانید به مقایسه خوبی در مورد دانشگاه تهران یا امام صادق برسید باید بعد از معرفی دانشگاه تهران، دانشگاه امام صادق را برای شما بیان کنیم. دانشگاه امام صادق یکی از دانشگاه‌های پرطرفدار کشور است که سیستم آموزشی آن ترکیبی از علوم حوزوی و علوم جدید است. شما برای قبولی در رشته‌های آن باید به مصاحبه حضوری مراجعه کنید. این دانشگاه برای اولین بار در سال 1361 ایجاد شد و جزوه دانشگاه‌های خصوصی و غیرانتفاعی است و هر ساله از داوطلبان محترم در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته تا دکتری دانشجو قبول می‌کند.

این دانشگاه برخلاف دانشگاه‌های غیردولتی از دانشجویان خود شهریه دریافت نمی‌کند و برای کلاس‌های درس خود از اساتید معتبر و خبره استفاده می‌کند. دانشگاه امام صادق در طول سال‌ها فعالیت خود تاکنون جشنواره‌های زیادی را برگزار کرده و موفقیت‌هایی را در این مسیر کسب کرده است. به عنوان مثال این دانشگاه تاکنون 985 کتاب منتشر کرده است. دانشگاه امام صادق 204 نفر هیئت‌علمی و 6416 دانش‌آموخته دارد و شما می‌توانید در انتخاب رشته کنکور سراسری خود این دانشگاه را در اولویت قرار دهید.

دانشگاه امام صادق دانشجویان خود را در مقطع دکتری سطح‌بندی می‌کند. بر اساس این سطح‌بندی دانشجویانی که در سطح «ب» و «ج» در مقطع دکتری قبول ‌شدند باید شهریه پرداخت کنند؛ اما به دلیل انتقاد آن‌ها از سال ۹۶ به بعد تنها دانشجویان با سطح‌بندی «الف» در مقطع دکتری قبول می‌شوند؛ زیرا این دسته از افراد لازم به پرداخت شهریه نیستند.

شما برای قبولی در مقطع دکتری امام صادق باید ۲۰ امتیاز پژوهشی داشته باشید. دقت نمایید که محل تحصیل دانشجویان دختر و پسر در دانشگاه امام صادق مجزا است و آن‌ها در کلاس‌های جداگانه‌ای تحصیل می‌کنند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاه تهران یا دانشگاه هنر روی لینک کلیک کنید.

 

معرفی هیئت‌علمی و دانشجویان دانشگاه تهران

دانشگاه تهران یکی از دانشگاه‌های دولتی کشور است که در این دانشگاه حدود 50 هزار دانشجو وجود دارد که از میان آن‌ها هزار نفر جزو دانشجو بین‌المللی هستند. این دانشگاه ۱۱۰ واحد آموزشی و ۲۱۰۰ هیئت‌علمی دارد؛ بنابراین می‌توان دریافت که قدرت علمی و تخصصی این دانشگاه بسیار بالا است. دانشگاه تهران تاکنون موفق شده است افتخارات علمی و پژوهشی زیادی را کسب کند. کل افتخاراتی که دانشگاه تهران کسب کرده است به ۲۷۱ افتخار می‌رسد. این ویژگی دانشگاه تهران بیان می‌کند که شما از میان دانشگاه تهران یا امام صادق به راحتی می‌توانید یکی از آن‌ها را برای تحصیل خود انتخاب نمایید.

دانشجویان و هیئت‌علمی این دانشگاه علاوه بر مقالات خارجی ISI تاکنون موفق شده‌اند، 55401 مقاله داخلی منتشر کنند. در دانشگاه تهران ۱۵ طرح مختلف دنبال می‌شود و ۱۱۵ مجلات علمی وجود دارد. به طوری که می‌توان دریافت اساتید و دانشجویان از نظر علمی و تحصیلی بسیار فعال بوده و سعی می‌کنند علاوه بر تحصیل علوم گذشته افق‌های جدیدی را کشف کنند.

 

معرفی هیئت‌علمی و دانشجویان دانشگاه امام صادق

در ادامه مقایسه دانشگاه تهران یا امام صادق شما باید بدانید که دانشگاه امام صادق یکی از دانشگاه‌های حوزوی کشور است که باید ۸۰ واحد درسی بیشتر را نسبت به دانشگاه‌های مشابه بگذرانید؛ یعنی تعداد واحدهای درسی این دانشگاه نسبت به دانشگاه‌های مشابه بیشتر است و شما از نظر علمی تواناتر خواهید شد. همان طور که عنوان شد در این دانشگاه بیش ۲۰۴ هیئت‌علمی وجود دارد و سالانه دانشجویان زیادی توسط این اساتید فارغ‌التحصیل شده و دانشجویان زیادی نیز در رشته‌های مختلف آن قبول می‌شوند.

همان طور که عنوان شد پردیس برادران و خواهران از هم جدا هستند و دانشجویان مرد می‌توانند در ۸ پردیس مختلف و خواهران در ۴ پردیس مختلف درس بخوانند. در ادامه پردیس خواهران و برادران را برای شما عنوان می‌کنیم.

 

معرفی هیئت‌علمی و دانشجویان دانشگاه امام صادق

 

پردیس برادران دانشگاه امام صادق

 • دانشکده‌ الهیات
 • دانشکده‌ معارف اسلامی و اقتصاد
 • دانشکده معارف اسلامی و علوم سیاسی
 • دانشکده‌ معارف اسلامی و حقوق
 • دانشکده‌ معارف اسلامی و مدیریت
 • دانشکده‌ معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات
 • حوزه‌ علمیه‌ امام صادق
 • مرکز زبان‌های خارجی

پردیس خواهران دانشگاه امام صادق

 • دانشکده‌ معارف اسلامی و علوم تربیتی
 • دانشکده‌ معارف اسلامی و فلسفه و کلام اسلامی
 • دانشکده‌ معارف اسلامی و حقوق
 • دانشکده‌ معارف اسلامی و فقه و حقوق

 

جهت اطلاع از  نتیجه مقایسه دانشگاه تهران یا علامه طباطبایی روی لینک کلیک کنید.

 

سوالات متداول دانشگاه تهران یا امام صادق

در دانشگاه تهران تاکنون چند مقاله بین‌المللی و داخلی منتشر شده است؟

در این دانشگاه تاکنون 69148 مقاله بین‌المللی و 55401 مقاله داخلی منتشر شده است.

 

دانشکده‌های امام صادق کدام است؟

دانشکده‌ها و مراکز آموزشی دانشگاه امام صادق پردیس برادران به ترتیب دانشکده الهیات، معارف اسلامی و ارشاد، دانشکده معارف اسلامی و اقتصاد، دانشکده معارف اسلامی و علوم سیاسی، دانشکده معارف اسلامی و حقوق، دانشکده معارف اسلامی و مدیریت، مرکز آموزش دروس حوزوی، مرکز زبان‌های خارجی و دانشکده معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات است. لیست دانشکده‌های پردیس خواهران امام صادق نیز دانشکده معارف اسلامی و علوم تربیتی، دانشکده معارف اسلامی و فلسفه و کلام اسلامی، دانشکده معارف اسلامی و حقوق و دانشکده معارف اسلامی و فقه و حقوق هستند.

 

لیست دانشکدگان دانشگاه تهران کدام است؟

در این دانشگاه دانشکدگان زیادی وجود دارد که دانشکدگان فنی، دانشکدگان فارابی، دانشکدگان علوم اجتماعی و رفتاری، دانشکدگان علوم، پردیس‌های منطقه‌ای، دانشکده دامپزشکی، دانشکده علوم و فنون نوین، دانشکده تجارت و مالیه، دانشکدگان کشاورزی و منابع طبیعی، دانشکدگان هنرهای زیبا، دانشکده علوم انسانی، دانشکده محیط زیست، دانشکده حکمرانی و دانشکده گردشگری از جمله آن‌ها هستند.

5/5 - (1 امتیاز)

ادامه مطلب