بازدید: 23 بازدید
استخدام آموزش و پرورش فقط از طریق دانشگاه فرهنگیان

اگر به دنبال استخدام آموزش و پرورش فقط از طریق دانشگاه فرهنگیان هستید باید بدانید که این دانشگاه برای داوطلبان خود شرایط استخدامی دارد. شما برای قبولی در آن‌ باید با شرایط استخدام آموزش و پرورش دانشگاه فرهنگیان و نحوه ورود به این دانشگاه آشنایی داشته باشید. از آن جا که افراد زیادی به دنبال استخدام در آموزش و پرورش از طریق دانشگاه فرهنگیان هستند. به همین دلیل مراحل و شرایط ورود به این دانشگاه را بیان می‌کنیم.

 استخدام آموزش و پرورش فقط از طریق دانشگاه فرهنگیان کشور

دانشگاه فرهنگیان کشور یکی از دانشگاه‌های کشور است که تمام قبول‌شدگان در آن می‌توانند به صورت رسمی در آموزش و پرورش استخدام شوند. این افراد بعد از ورود به دانشگاه فرهنگیان از وزارت آموزش و پرورش کشور حقوق دریافت کرده و می‌توانند از مزایای دیگر این دانشگاه بهره‌مند شوند. در حال حاضر سایت دانشگاه فرهنگیان به آدرس cfu.ac.ir تمام اطلاعات مربوط به استخدام آموزش و پرورش فقط از طریق دانشگاه فرهنگیان را منتشر می‌کند.

شما برای اطلاع از آخرین وضعیت استخدام آموزش و پرورش فقط از طریق دانشگاه فرهنگیان می‌توانید به این سامانه مراجعه کنید. در این آزمون کلیه داوطلبان آزاد و داوطلبان شاغل رسمی پیمانی می‌توانند شرکت کنند. شما با قبولی در دانشگاه فرهنگیان به مدت ۴ سال در آن تحصیل کرده و بعد از آن می‌توانید در مدارس کشور مشغول به کار شوید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد زمان ثبت‌نام استخدامی آموزش و پرورش و شرایط سنی و منابع مطالعاتی آن روی لینک کلیک کنید.

 

 استخدام آموزش و پرورش فقط از طریق دانشگاه فرهنگیان کشور

زمان استخدام آموزش و پرورش از طریق دانشگاه فرهنگیان

دانشگاه فرهنگیان وظیفه تربیت معلمان کشور را دارد. کسانی که به عنوان یک معلم در این وزارت مشغول به کار هستند باید شایستگی‌های لازم را داشته باشند و بتوانند در کلاس‌های درس دانش آموزان خود را تربیت کنند. برای همین دانشگاه فرهنگیان برای کلیه دانشجویان خود امتیازهای ویژه‌ای را در نظر می‌گیرد تا بتوانند به فعالیت‌های علمی و آموزشی خود مشغول شوند.

اگر به دنبال استخدام آموزش و پرورش فقط از طریق دانشگاه فرهنگیان هستید این دانشگاه هر ساله از میان افراد واجد شرایط نیروی جدید استخدام می‌کند. شما برای شرکت در این آزمون اختصاصی باید در کنکور سراسری شرکت کرده و در زمان ثبت‌نام «داوطلب دانشگاه فرهنگیان هستم» را تیک بزنید. به طوری که بعد از شرکت در کنکور می‌توانید شانس خود را برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان بسنجید. در حال حاضر زمان ثبت‌نام کنکور دانشگاه فرهنگیان برای سال 1403 منتشر نشده است. لذا اطلاعات دقیقی در مورد آن وجود ندارد.

شرایط ثبت‌نام کنکور دانشگاه فرهنگیان

شما برای این که در کنکور دانشگاه فرهنگیان قبول شوید باید شرایط استخدام آموزش و پرورش فقط از طریق دانشگاه فرهنگیان را رعایت کنید. این شرایط برای داوطلبان آزاد و شاغلین رسمی- پیمانی متفاوت است. شما با در نظر گرفتن آن‌ها باید در کنکور سراسری و دانشگاه فرهنگیان ثبت‌نام کنید. برای آشنایی بیشتر شما شرایط استخدام آموزش و پرورش فقط از طریق دانشگاه فرهنگیان ویژه داوطلبان آزاد و شاغلین رسمی-پیمانی را بیان می‌کنیم.

 

جهت اطلاع از شرایط استخدام آموزش و پرورش خدماتی و شرایط عمومی، اختصاصی و سنی آن روی لینک کلیک کنید.

 

شرایط ثبت‌نام و استخدام آموزش و پرورش فقط از طریق دانشگاه فرهنگیان داوطلبان آزاد

شما اگر جزو داوطلبان آزاد استخدام آموزش و پرورش فقط از طریق دانشگاه فرهنگیان هستید باید شرایطی را داشته باشید. از آن جا که قبولی در این وزارت کار آسانی نیست. برای همین کلیه این شرایط را در نظر بگیرید.

 • داوطلب باید حداقل نمره کل 6500 به بالاتر در کنکور سراسری کسب کند.
 • داوطلب باید مطابق با شرایط درج شده در دفترچه حداقل ۲۲ سال تمام داشته باشد.
 • داوطلب باید دارای سلامت جسمی و روحی برای انجام وظایف معلمی خود داشته باشد.
 • یکی از شرایط ثبت‌نام و استخدام آموزش و پرورش فقط از طریق دانشگاه فرهنگیان داشتن معدل کل حداقل ۱۴ در دوره متوسطه دوم است.
 • داوطلب باید در مصاحبه اختصاصی موفق شود و از صلاحیت‌های عمومی دیگر برخوردار باشد.

 

شرایط ثبت‌نام و استخدام آموزش و پرورش فقط از طریق دانشگاه فرهنگیان داوطلبان شاغل رسمی – پیمانی

اگر شما جزو داوطلبان شاغل رسمی – پیمانی هستید و می‌خواهید از طریق استخدام آموزش و پرورش فقط از طریق دانشگاه فرهنگیان وارد این وزارت شوید. باید برای ثبت‌نام در کنکور دانشگاه فرهنگیان شرایط زیر را داشته باشید.

 • داوطلب باید در زمان ثبت‌نام حکم کارگزینی رسمی یا پیمانی آموزش و پرورش را داشته باشد. البته اشتغال او در وزارت آموزش و پرورش به صورت تداوم بوده باشد.
 • داوطلب باید در دوره کاردانی یا بالاتر تحصیل نکرده باشد.
 • یکی از شرایط ثبت‌نام استخدام آموزش و پرورش فقط از طریق دانشگاه فرهنگیان شاغلین رسمی – پیمانی این است که از اداره آموزش و پرورش محل خدمت خود فرم موافقت با ادامه تحصیل را اخذ کند.
 •  این داوطلبان در صورت قبولی در کنکور در پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تحصیل خواهند کرد.

شرایط ثبت‌نام و استخدام آموزش و پرورش فقط از طریق دانشگاه فرهنگیان داوطلبان شاغل رسمی – پیمانی

 

نحوه انجام انتخاب رشته و مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان

اگر شما با داشتن شرایط بالا موفق به ثبت‌نام و مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه فرهنگیان شدید در این صورت می‌توانید با دانلود و دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری در گروه آزمایشی خود انتخاب رشته کرده و رشته محل‌های مورد نظر خود را انتخاب کنید. بعد از انتخاب آن‌ها باید در سایت سنجش درج کنید. دقت کنید که هر داوطلب می‌تواند تنها محل‌های مربوط به استان بومی خود را انتخاب کرده و آن را درج نماید.

بعد از انجام مراحل بالا دانشگاه فرهنگیان از میان داوطلبان ۳ برابر ظرفیت هر استان پذیرش خواهد کرد. سپس از آن‌ها برای مصاحبه حضوری دعوت می‌کند. در این مصاحبه از داوطلبان سوال می‌پرسند که باید به آن‌ها جواب داده و نمره قبولی خود را کسب کنند.

 بنابراین شما برای قبولی در این مرحله نیز آمادگی لازم را کسب کرده و سوالات مربوط به مصاحبه حضوری استخدام آموزش و پرورش فقط از طریق دانشگاه فرهنگیان را دانلود کنید که کارشناسان کافه جزوه می‌توانند به شما کمک کنند. برای دریافت و دانلود سوالات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان می‌توانید با کارشناسان کافه جزوه صحبت کنید.

بعد از آن که شما در مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان قبول شدید باید گزینش را پشت سر بگذارید. گزینش نیز در دانشگاه فرهنگیان شامل سه مرحله سلامت جسمانی، پرسش و پاسخ از عادت‌های اخلاقی، علاقه به شغل معلمی و بررسی اعتقادات و اطلاعات مذهبی داوطلب است. لذا شما در این مراحل نیز آمادگی کافی را داشته باشید و بتوانید به سوالات مصاحبه‌کنندگان جواب دهید. اگر در این مرحله نیز قبول شدید به عنوان پذیرفته شده نهایی وارد دانشگاه فرهنگیان می‌شوید.

برای اطلاع از موارد پزشکی منع استخدام آموزش و پرورش و  اهمیت و مراحل مختلف آن روی لینک کلیک کنید.

 

سوالات متداول استخدام آموزش و پرورش فقط از طریق دانشگاه فرهنگیان

مزیت‌های استخدام آموزش و پرورش فقط از طریق دانشگاه فرهنگیان چیست؟

اگر شما از طریق دانشگاه فرهنگیان در وزارت آموزش و پرورش قبول شوید از مزایا زیر بهره‌مند خواهید شد.

 • دریافت کمک هزینه تحصیلی ماهانه
 • داوطلبان فارغ‌التحصیل مرد امتیاز معاف از خدمت دریافت می‌کنند.
 • استخدام رسمی به عنوان معلم در آموزش و پرورش
 • دوران تحصیلات شما به عنوان سابقه کار حساب می‌شود.

 

راه‌های استخدام رسمی در وزارت آموزش و پرورش چیست؟

شما برای استخدام رسمی در وزارت آموزش و پرورش می‌توانید از طریق کنکور سراسری در دانشگاه فرهنگیان یا شهید رجایی قبول شوید یا این که در آزمون‌های استخدامی آموزش پرورش شرکت کنید.

 

زمان ثبت‌نام در کنکور دانشگاه فرهنگیان 1403 کی است؟

با توجه به این که کنکور دانشگاه فرهنگیان با کنکور سراسری یکسان است. لذا اطلاعیه‌ای در مورد زمان شروع ثبت‌نام آن برای سال 1403 منتشر نشده است.

5/5 - (1 امتیاز)

ادامه مطلب